Skocz do zawartości

Sprawdzaja pieniadze...?


Rekomendowane odpowiedzi

weź jakąś kartę płatniczą/kredytową i jak coś to powiesz że masz na karcie, chociaż mi też nawet nie myśleli o sprawdzaniu :) ta deklaracja jest chyba bardziej po to żeby nie przewozić przez granicę więcej niż 10000$ (taki jest chyba oficjalny limit)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie sprawdzali ale moze dlatego ze bylam na odprawie u polaka i gadalismy po polsku :) ale widzialam jak stalam w kolejce, ze obok dziewczyna miala troche problemow bo twierdzila ze ma kase na karcie a gosc jej tlumaczyl ze to niewazne ze ma na karcie, powinna miec w gotowce i tylko takie sie licza. Nie wiem jak to sie skonczylo bo doszla moja kolej a ona jeszcze stala a gosc poszedl cos wyjasniac. Mi zajela ta odprawa chwile a on stala tam jakies 10 min z tego co widzialam i nie wiem ile jeszcze czekala i jak to sie skonczylo.

Tak wiec lepiej chyba miec te wymagane 475 na wjazd. Zreszta biura wysylajac tez informuja ze powinno miec sie ta kase bo mozna miec problemy

Pozdrowionka

Boberka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie sprawdzali ale moze dlatego ze bylam na odprawie u polaka i gadalismy po polsku :P

też mi się to zdarzyło :)

Ale pierwszy raz słyszę żeby kogoś zawrócili z granicy przez dolary... Trochę się przestraszyłem, bo w zeszłym roku wjeżdżałem mając 350$ w kieszeni. Z tym, że miałem polaka na granicy...

Ale jeżeli ja na przykład jadę do ustawionej pracy na wakacje, mam od pierwszego dnia zapewnione mieszkanie i wyżywienie za friko i właściwie jedyna kasa jaką potrzebuję na start (czyli do otrzymania pierwszego paychecku) to jakieś 15$ na bilet na pociąg to troszkę bez sensu żeby brać 475... Planuję wziąść jakieś 200 i tyle chyba w zupełności wystarczy, chociaż skoro są takie wymogi...

Jeszcze jedno pytanko - a jeżeli będę miał czek ze zwrotem zeszłorocznego podatku (niezrealizowany oczywiście ;)) to może być on potraktowany jako gotówka (w sumie nie mam dowodu, że mam kasę na koncie z kartą -> o to się celnik może przyczepić, ale na czeku jest napisane wyraźnie na ile on opiewa, a można go zrealizować praktycznie wszędzie...

ps. na których lotniskach zdarzyły się wam pytania o kasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam 400$ a zadeklarowałam się ze wezmę 800$ do stanów......Nikt tego nie sprwdza, zawsze możesz jakiś plastik wziąć (stary) i powiedzieć że reszte masz na karcie.....Bez obaw, tez je miałam lecąc po raz pierwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...