Skocz do zawartości

zydowskie campy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej qrcze ja niegdy nie bylam ale slyszalam ze ciezko troche...ale to moze plotki...wiesz jak to jest

Ludize lubia czasem wydziwiac i narzekac...ale nie martw sie na pewno poznas zwielu ludzi i ebdize Ci sie podobało:)

Powiedz mi kiedy zlozyles podanie? i kiedy dostales oferte pracy?

Pozdrawiam

Ewunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca na obozie zydowskim jest dokladnie taka sama jak na kazdym innym oboze (no moze z wyjatkiem islamskiego jesli taki istenieje, bo tam mogliby ci odrabac leb). Jedyne co moze byc troche inne to zarcie, w piatek wieczorem zawsze byl kurczak z rodzynkami jesli dobrze pamietam:):):):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci szczerze ze kiedy dokladnie to jakos nie pamietam... ale od poczatku kwietnia bylem na gwarantowanym i jakos kolo 10 dostalem ze juz jestem placed :]. w sumie same porcedury z Camp America zajely mi ok miesciac z hakiem... w poniedzialek mam wizyte w konsulacie

Przy okazji zapytam. Camp Machaneinu byl ktos, jedzie ktos?

dzieki za info Max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Witam!

Ja pracowałem na żydowskich campach ortodoksyjnych i mogłbym chyba o tym książkę napisać!! Ale tak w skrócie:

Nie zgadzam sie zupełnie z postem który przeczytałem powyżej że praca na normalnym Amerykańskim campie i ORTODOKSYJNYM campie żydowskim to jest to samo!! Praca na żydowskich i do tego ortodoksyjnych campach to jest chyba jedna z najbardziej prze[beeep]...ych prac w USA !! Jesli chodzi o kase to nie wychodzi tak zle biorac pod uwagę że za jedzenie i "mieszkanie" nie musimy płacić ... Najgorsze w tej robocie sa godziny pracy i ... a może przedewszystkim mentalność żydów ortodoksyjnych która wykańcza wszystkich psychicznie ... Ogólnie polecam takie campy na początek przygody w USA - do tego są idealne ... Jesli ktoś miałby jakieś pytania na temat campów żydowskich to chętnie odpowiem ... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejka

ja też bylem na zyd. kampie, powiem tak: duzo zalezy od dyrektora, jak rozsadny to da sie zyc, nawet moze byc fajnie (nasz np.byl spoko), a robota - to zalezy gdzie na przyklad mainenance pracowli po 5-6 godz dziennie, spali do poludnia i ogolnie o...ali sie a my w kuchni i piekarni robilismy po 10 godz - ale potem dostalismy wiekszy bonus niby nic wielkiego ale zawsze. poza tym nawet na ortodoksyjnym cenia sobie ludzi dobrych w sporcie (soccer , kosz) wiec jak grasz duzo i dobrze to ta droga nawiazujesz kontakty - inaczej moze byc troche hermetycznie zwlaszcza z poczatku... to tyle wynurzen , ogolnie to bez paniki

pozdr misx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ogolnie definicja "campu zydowskiego" nie rozni sie niczym szczegolnym od innych campow. Trzeba brac pod uwage, ze w USA Amerykanie pochodzenia zydowskiego stanowia spory odestek mieszkancow. Campy zydowskie sa normalne, wygladaja zwyczajnie. jedyna roznica moga byc zasady tam panujace. Wszystkie moje 3 campy byly zydowskie i sie roznily od siebie. 2 z nich byly "koszerne" a jeden, paradoksalnie nie :-/ Sumarycznie rzecz biorac wyznanie dyrektora campu decyduje o tym ja sklasyfikujemy camp. Prawie wszystkie campy na east cost sa zydowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsz post - witam na forum :)

wykańcza psychicznie? :P:)

Wręcz przeciwnie!

Oni sami siebie wykańczają psychicznie, ty możesz na to patrzeć jak na teatrzyk i się z nich śmiać ...

Ja tak robiłam :)

Szczerze mówiąc, to co mnie do tego campu przyciągnęło - to właśnie jego "żydowskość". I muszę przyznać, że nie mieliśmy problemu z rozpieszczonymi amerykańskimi dziećmi, bo większość z nich była z Izraela ;)

Wracam w przyszłym roku, naprawdę mi się spodobało.

A, i jakbyś kiedyś poczuł się winny z powodu nieprzestrzegania ich zasad. . to się nie czuj, bo oni przestrzegają ich mniej niż ty. Raz w szabat na campie aż się korki samochodowe na drogach porobiły..

PS: Jakby ktoś się skusił na taki camp ze względu na swoje zamiłowanie do sztuki żydowskiej, klezmerskiej muzyki itp.. to jednak nie macie się tam czego spodziewać ;p Byłam na jednym ich przedstawieniu..żałosne. taki nie dość że amerykański to jeszcze musical

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...