Skocz do zawartości

Kto by3 w Londynie?


picio_18

Rekomendowane odpowiedzi

Wpad3em na pomys3 ?eby ka?dy kto by3 w Londynie w celach zarobkowych lub te? w celach turystycznych napisa3 w tym poście:

- gdzie mieszka3 (ile p3aci3 za mieszkanie, i jakie mia3 warunki)

- gdzie pracowa3 (jak za3atwi3 prace, ile zarabia3, jakie by3y warunki pracy)

- je?eli jechaliście z jakiegoś biura to dajcie namiary (no i co wa?niejsze wystawcie ocene)

Za3o?ymy sobie ma3ą baze informacji na FORUM zachecam do pisania bya mo?e informacje te pomogą innym!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By3a w Londynie na tydzien dwa lata temu w lipcu w celach turystycznych. Mieszka3am w Smart Hyde Park Inn (48 - 50 Inverness Terrace, Bayswater, London) w pokoju 10 osobowym co by3o ciekawym doświadczeniem, bo wspó3lokatorzy codziennie byli inni. P3aci3am 10 funtów dziennie, ale ci, którzy mieszkali tam na sta3e (bo pracowali w Londynie) mieli ni?sze stawki. Wiekszośa traktowa3ą ten hostel jako zakwaterowanie tymczasowe a? znajdą tanie mieszkanie i kilka osób do zamieszkania razem. Wtedy jeszcze z pracą nie by3o chyba tak 1le, bo ludzie po kilku dniach poszukiwan coś znajdowali, ale jak jest teraz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

no wiec tak:

ja by3am w Londynie w zesz3e wakacje, na kilka dni(ma3y urlopik w pracy-pracowa3am pod Oxfordem).

noclegi: najlepiej Youth Hostels na króko- od 15 funtów za dobe ze śniadaniem. z tego co pamietam strona www.yth.org.uk w Londynie jest kilka Hosteli, w których przewa?nie jet miejsce w wieloosobowym pokoju, warunki super, blisko do metra. Ja akurat zatrzyma3am sie na Earls' Court,bardzo mi3e miejsce.

Z tego co wiem, normalnie w Londynie nie op3aca sie mieszkaa, wiecej wychodza Was koszty utrzymania mieszkania, czynszów no i zaliczek- zawsze trzeba na początku wp3acia min. dwutygodniową zaliczke (np czynsz na tydzien jest 100 funtow, wiec zalizcka bedzie 200 funtow, takze z tym trzeba sie liczyc) . Stosunkowo "tanie" mieszkania sa w pó3nocnej cześci Londynuale tam nie radze sie zapuszczaa.

polecam strone www.gumtree.com lub www.thegumtree.com jest to londynski "pchli targ" na ktorej mozecie znalezc ogloszenia i dac swoje ogloszenia o wszystko-prace(ja tak w3asnie swoja znalazlam, i nie musialam wydawac ponad 500 funtow!!! za znalezienie marnej pracy!) i o wynajem pokojów, rowniez mozecie sie zorieynowac w cenach czynszu...

hmm..jesli macie jakiekolwiek pytania, pytajcie śmialo, chetnie odpowiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...