Skocz do zawartości

Pytanie na temat corporacji i wypłat


GAZDA

Rekomendowane odpowiedzi

To że moge sobie w stanach założyć firme wiem, wiem też że nie moge pracować w swojej firmie bo nie mam pozwolenia na prace. Załóżmy teraz że jestem właścicielem spółki ale w niej nie pracuje(no bo mi nie wolno pracować), pytanie czy wolno mi zarabiać? chodzi o to że firma pracuje i zarabia, no to chociaż jakieś dywidendy mi sie należą...

i gdzie sie je podatkuje? tam gdzie jestem rezydentem, tam skąd pochodzą czy tam gdzie realizuje czek???

edit1: acha i jeszcze jedno: jak to jest z definicją, bo jako właściciel spółki zatrudniam jakiegoś obywatela czy rezydenta który by pracował (no bo mi nie wolno), ale to nadal ja jako właściciel podejmuje decyzje, w sumie juz sam fakt że kogoś zatrudniam, czy to aby też nie jest praca??

edit2: no i jeszcze jedno: załóżmy że działalność naszej corproacji odbywa sie wirtualnie w internecie, czy jakbym sobie siedział z laptopem w polsce lub anglii czy innym kraju gdzie nie musze mieć zezwolenia na prace, czy moge wtedy pracować dla swojej własnej spólki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z baronem to raczej niemożliwe ze względu na prawa fizyki, choć było by nieraz przydatne w wielu wypadkach... :wink:

ale co do tego o czym cały czas myśle a nikt mi nie chce odpowiedzieć, logicznie myśląć w teorii powinno być ok, ale niestety jeśli chodzi o różne prawa i procedury, nie mają one wiele wspólnego z logiką... :(

przegrzebałem już setki stron, ale żedna nie dała konkretnych odpowiedzi na te pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy na to wpadles

nigdzie tego nie twierdziłem...

dzięki, jakie to są warunki? bo nigdzie nie mogłem nic na ten temat wyczytać...

acha i jak to by było z tą pracą w wirtualnym świecie, przez internet? mógłbym dla siebie pracować w polsce czy musiałbym sobie oddział tej amerykańskiej spółki otworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

wie ktoś gdzie znajde jakies informacje jakie podatki płacą w usa spółki inc.?

chodzi mi o federalny jak i stanowe, cholera szukam i szukam i zanlexć nie moge, znaczy sie znalazłem ino 2 strony mówią coś kompletnie innego. rozbierzność 20% by była...

interesują mnie stany alaska oraz illinois.

nadal nie wiem czy moge dla siebie samego pracować poza terenem usa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi, za wiedze trzeba placic :)

Co do podatkow, to kiedys wszyscy zakladali corp w Nevadzie, ale teraz to juz inna sprawa.

Mozesz zatrudniac kogos z innego kraju poza USA, ale troche to inaczej trzeba zalatwiac.

A dochod z firmy mozesz sobie jak najbardziej wyplacac! Przeciez to dochod z twojej firmy. W USA nie mozesz tylko bez pozwolenia miec dochodu z stosunku pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...