Skocz do zawartości

WAZNE!! Jak przewozic pieniadze do USA??


Rigel

Rekomendowane odpowiedzi

Jade do pracy na WAT i nei wiem jak przewiezc ta wymagana kwote, ktora oczywiscie bedzie mi na samym poczatku bardzo potrzebna, bo w pwierwszych dniach bede musiala kupic pare rzeczy w miescie zanim pojade do pracy na srodek pustyni. Pytanie tylko jak. na pewno mialam zamiar zalozyc konto w banku w USA (jade do Rincon miedzy Los Angeles i San Diego). Bardzo wazna jest dla mnei rowniez opcja na wypadek gdyby w razie jakichkolwiek problemow moi rodzice mogli mi przeslac pieniadze do USA.

No i jak to zrobic?

Czy przewiezc wszystko w gotowce,a potem wplacic na konto w USA zaraz po zalozeniu?? (wolalabym nie :/, prawie 1000 $ to bardzo duza kwota i nie chce ryzykowac, ze ktos mnie okradnie).

Zalozyc konto dolarowe w Polsce? jesli tak to jakie i co potem?? przelac pieniadze na konto w usa zaraz po zalezeniu konta w usa?? jak wtedy rodzice beda mi przesylali kase i czy jest to oplacalne, bo zdaje sie ze chyba powizja jest duza, to jeszcze sie chyba sporo traci przy przewalutowaniach. :/

A moze jakas inna opcja??

Moja znajoma zalozyla konto w City banku, ktory istnieje w LA i co prawda pobiera kase z bankomatow Citi banku za darmo, ale koszt utrzymania takeigo konta to 17 zł./miesiac :/:/ duzo... ale moze i tak malo w porownaniu z innymi opcjami...??

Jade po raz pierwszy do USA i nie mam pojecia co zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jesli nie chcesz wiezc gotowki do USA to polecam konto dolarowe w BZWBK - bez oplat za prowadzenie, karta bankomatowa za darmo, ktora mozesz wyplacac ze wszystkich bankomatow w usa. Niestety nie wiem ile dokladnie kosztuje wyplacanie (ale chyba nie wiecej niz dolara).

Juz tu byl jakis watek wlasnie o bankach i tam pewnie zanjdziesz wiecej szczegolow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie chcesz wiezc gotowki do USA to polecam konto dolarowe w BZWBK - bez oplat za prowadzenie, karta bankomatowa za darmo, ktora mozesz wyplacac ze wszystkich bankomatow w usa. Niestety nie wiem ile dokladnie kosztuje wyplacanie (ale chyba nie wiecej niz dolara).  

Juz tu byl jakis watek wlasnie o bankach i tam pewnie zanjdziesz wiecej szczegolow :(

konto dolarowe w BZWBK nie jest darmowe! po roku kosztuje 10$/rok , tylko za pierwszy rok nic nie pobierają.

koszt wypłaty w amerykańskim bankomacie to 1.5$

aha opcja "założę sobie konto zaraz po przyjaździe" raczej odpada w bankach z ktorymi ja miałem do czynienia trzeba było przedstawić paycheck lub inną dokumentacje ,że mieszka się pod określonym adresem.

Ja robie w te wakacje tak, część pieniędzy biorę ze sobą w gotówce ( jakieś 500-800$) a resztę będę trzymał na koncie walutowym wspomnianego BZWBK i w razie potrzeby mam już otwarte konto w bank of america gdzie mogę zawsze pieniądze przelać.

Ponoć z kartą od BZWBK walutową można przeprowadzać tranzakcje przez internet tzn kupować bilety lotnicze itp w odróżnieniu od zwykłej karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Do konta BZ WBK dostaje się wypukłą karte walutową MasterCard w USD, którą można płacić przez internet i ogólnie za hotele w restauracjach w Stanach itd. Ja ostatnio byłam założyć takie konto walutowe. I robie podobnie jak kolega, częśc kasy do kieszeni w $, część na konto. Karta ważna jest na dwa lata. Za pierwszy rok prowadzenia konta się nie płaci za drugi tak, jak później chcesz sobie wyrobić ponownie karte, procedura ta sama, za pierwszy nic, póżniej znowu 10$. Do założenia takiego konta wymagany jest tylko dowód tożsamości, nie jest pobierana żadna opłata za założenie takiego rachunku czy wydanie karty, a samą kartę dostajesz albo pocztą na wskaznay adres albo możesz osobiście odebrać w placówce. Czas oczekiwania ok 2 tygodni, chyba, że występujesz o ekspresowe wydanie karty(czego ja akurat nie robiłam). Jeśli chodzi o wypłaty w bankomatach i terminalach w stanach prowizja pobierana jest w kwocie 1,5$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas oczekiwania ok 2 tygodni, chyba, że występujesz o ekspresowe wydanie karty(czego ja akurat nie robiłam). Jeśli chodzi o wypłaty w bankomatach i terminalach w stanach prowizja pobierana jest w kwocie 1,5$

Nef, orientujesz się może ile dni trzeba czekać w przypadku expresowego wydania karty? Czy tą kartą można zapłacić przez internet np. za Greyhound'a? Nie jest wymagana amerykańska karta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu zakladalem konto w BZWBK wiec tez walkowalem ten temat. WBK ma teraz promocje - od 7.05 do 30.09 nie jest pobierana zadna prowizja za wyplate z bankomatow za granica. Co do konta - z tego co sie orientuje to konto jest bezplatne, a te 10$ placi sie za wyrobienie karty (co 2 lata). Karta (mastercard) jest wypukla wiec nie ma problemow z wszelkimi platnosciami w USA. Polecam! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz - awaryjnej gotówki (nie do wydawania, tylko "just in case). To poproś swoich rodziców, aby wyrobili Ci kartę kredytową, ręcząc swoim kontem (karta dodatkowa -wypukła oczywiście) i jeśli będziesz miał jakiś nagły wydatek to nawet nie będziesz musiał się nawet z nimi kontaktować! A skoro to karta kredytowa to możesz ją spłacić nawet po powrocie.

Wogóle wypukła karta kredytowa, jest zalecana gdy jedziesz do Stanów. Bez problemu zapłacisz za kawę w Starbucksie zwykłą "płaską" Visą Electron z mBanku (bez prowizji). Ale jeśli chciałbyś coś wypożyczyć (nawet rower) to zamiast wypłacać sporo gotówki na kaucję, to lepiej okazać kartę kredytową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...