Skocz do zawartości

Telefon 3zakresowy kupowac w USA czy w Polsce?


Rigel

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie sie dowiedzialam, ze moj telefon nie jest 3zakresowy :/ Wyjezdam w czwartek 14o i mam dylemat, czy kupic uzywany telefon 3 zakresowy za grosze ktory dziala tylko w usa i juz tam jechac z tym telefonem, czy tez dopeiro w USA sobie taka komorke kupic? Czy sa takie sklepy jeszce na lotnisku? jesli tak , to czy oferuja jakas powazna cene? Prosze o szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej jest kupić w USA bo masz od razu ładowarkę na USA , ale jak chcesz używać polskiej karty SIM to możesz mieć problem z simlockiem bo ja czegoś takie jak serwis GSM do zdejmowania simlocków nie widziałem a co gorsza dużo telefonów ma wbudowaną kartę sim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o simlocka, to biore pod uwage tylko takie bez, albo takie ze zdjetymi, bo doskonale wiem, ze oni nie maja nawet czegos takiego jak simlocki. A co do ladowarki, da sie kupic przejsciowke, takze to nei jest problem. Bardziej mnie interesuje problem taki, ze chcialabym miec kontakt ze swiatem jak najszybciej powyladowaniu, bo bede miala jeszcze 1 200 km do przejechania z lotniska do pracy i jade zupelnie sama. Dlatego sie pytam, czy lepiej kupic uzywana w polsce bez simlocka czy tez kupic gdzies na lotnisku, tylko obawiam sie tam zabojczej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej jest kupić w USA bo masz od razu ładowarkę na USA , ale jak chcesz używać polskiej karty SIM to możesz mieć problem z simlockiem bo ja czegoś takie jak serwis GSM do zdejmowania simlocków nie widziałem a co gorsza dużo telefonów ma wbudowaną kartę sim.

Serwisy do zdejmowania simlocka jak najbardziej istnieja. Wszystjie telefony GSM (te z ostanich 2-4 lat) czyli Cingular/ATT, T-mobile, trakfone, net10 maja niewbudowana karte sim. Inne non GSM sieci jak Verizon, Sprint maja w wieksozsci wbudowane sim karty. Wyjatkiem jest Naxtel ktory ma niewbudowane karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale tak czy inaczej będziesz potrzebować telefon zaraz po przylocie , więc wątpię byś chciała szukać telefonu bez simlocka lub kupować taki z simlockiem i go ściągać. Lepiej kup na allegro lub gdziekolwiek indziej telefon 4 zakresowy ja mam SE Z300a który kupiłem w USA jak jesteś z trójmiasta mogę ci go dać wystarczy zdjąć simlocka w PL i w USA będzie jak najbardziej działał, niestety w PL nie działa :) bo nie ma europejskich częstotliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE, nie nie... telefonu bez simlocka to ja bede szukala w Polsce (jesli bede szukala), a jesli zdecyduje sie kupic na miejscu, to najprawdopodobniej juz w zestawie wiec simlock nie bdzie mi porzebny, nie?

Slyszlaalm ze sa takie startery tani telefon+ prepaid+ iles dolarow na rozmowe, moej pytanie brzmi czy oplaca sie je kupowac, a jesli tak to czy oplaca sie kupowac je na lotnisku. Poza tym co to znaczy, ze telefonu 3zakresowe beda keipsko dzialac w Polsce, moj znajomy ma trojzakresowa nokie 6610, kupiona w Plusie w abonamencie, i nei ma zadnych problemow z jej dzialaniem tutaj.

O ile mi dobrze wiadomo, to we wszystkich normalnych krajach jest problem taki z simlockami, ze ich wcale niema wiec nie ma zapotrzebowania na ludzi, ktorzy sie tym zajmuja. Pierwszy raz spotkalam sie z tym problemem w Holandii, po prostu nie jest praktyowane kupowanie telefonow w zamian za haracz w postaci wyzszego comiesiecznego abonamentu, tak jakby kupowac telefon na raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE, nie nie... telefonu bez simlocka to ja bede szukala w Polsce (jesli bede szukala), a jesli zdecyduje sie kupic na miejscu, to najprawdopodobniej juz w zestawie wiec simlock nie bdzie mi porzebny, nie?

Slyszlaalm ze sa takie startery tani telefon+ prepaid+ iles dolarow na rozmowe, moej pytanie brzmi czy oplaca sie je kupowac, a jesli tak to czy oplaca sie kupowac je na lotnisku. Poza tym co to znaczy, ze telefonu 3zakresowe beda keipsko dzialac w Polsce, moj znajomy ma trojzakresowa nokie 6610, kupiona w Plusie w abonamencie,  i nei ma zadnych problemow z jej dzialaniem tutaj.  

O ile mi dobrze wiadomo, to we wszystkich normalnych krajach jest problem taki z simlockami, ze ich wcale niema wiec nie ma zapotrzebowania na ludzi, ktorzy sie tym zajmuja. Pierwszy raz spotkalam sie  z tym problemem w Holandii, po prostu nie jest praktyowane kupowanie telefonow w zamian za haracz w postaci wyzszego comiesiecznego abonamentu, tak jakby kupowac telefon na raty.

Prawda jest taka , ze za sama karte sim zaplacisz wiecej niz za zestaw z telefonem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE, nie nie... telefonu bez simlocka to ja bede szukala w Polsce (jesli bede szukala), a jesli zdecyduje sie kupic na miejscu, to najprawdopodobniej juz w zestawie wiec simlock nie bdzie mi porzebny, nie?

Slyszlaalm ze sa takie startery tani telefon+ prepaid+ iles dolarow na rozmowe, moej pytanie brzmi czy oplaca sie je kupowac, a jesli tak to czy oplaca sie kupowac je na lotnisku. Poza tym co to znaczy, ze telefonu 3zakresowe beda keipsko dzialac w Polsce, moj znajomy ma trojzakresowa nokie 6610, kupiona w Plusie w abonamencie,  i nei ma zadnych problemow z jej dzialaniem tutaj.  

O ile mi dobrze wiadomo, to we wszystkich normalnych krajach jest problem taki z simlockami, ze ich wcale niema wiec nie ma zapotrzebowania na ludzi, ktorzy sie tym zajmuja. Pierwszy raz spotkalam sie  z tym problemem w Holandii, po prostu nie jest praktyowane kupowanie telefonow w zamian za haracz w postaci wyzszego comiesiecznego abonamentu, tak jakby kupowac telefon na raty.

Sproboj kupic telefon sieci net10. To sa telefony prepaid operujace w systemie GSM. Wydaje mi sie ze sa takze tanie. W Walmart widzialem zestaw za $29.99 i wnim byl telefon Nokia z kolorowym wyswietlaczem, karta sim oraz kredyt na 300 minut rozmow. Potem mozna dokupywac minuty (150 minut za $15, 300 minut za $30). Mialem telefon net10 przez jakis tydzien i dzialal bez problemu mimo ze mieszkam na za[beeep]u. Pozbylem sie go bo bardziej oplacalo mi sie wykupic abonament w Cingular, ale mysle ze na W&T net10 bedzie w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...