Skocz do zawartości

Czekam na zaproszenie - czy to pomaga?


mikolaj

Rekomendowane odpowiedzi

Chce pojechac z dziewczyna i czekam na zaproszenie od Jej ojca. To pomaga?? Slyszalem, ze trzeba wiedziec gdzie sie bedzie mieszkac itd.

Tyle, ze mam nadzieje, ze odpowiedz bedzie w miare szybko? Ile czeka sie na wize jak juz zna sie werdykt?

Dzieki za newsy - zaszalec chce sobie :peace:

mikolaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze pomoc, ale nie musi. Bylem po wize we wtorek, mialem zaproszenie od ciotki z NJ ale mr konsul nawet nie rzucil okiem. W ogole nic nie chcia3 ogladac. Zerkną3 tylko we wniosek, zada3 kilka pytan odnosnie pracy i da3 na 10 lat. Wize odbierasz nastepnego dnia miedzy 16.00 a 16.20 w okienku przed ambasadą. Warto wype3nia wniosek DS-156 elektronicznie, bo ludzi jest wtedy garstka. Mi cala impreza zajela 0,5 godz. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moją opowiastke o wizycie w amb znajdziesz w temacie formalności pt. dosta3em wize turystyczną. Generalnie powinieneś go przekonaa, ?e tam nie zostaniesz, ?e masz do czego wrócia. Oczywiście pomagają tu wszelkie akty w3asności, zaśw. z banku o stanie konta, zaśw. z zak3adu pracy, dow. rej. samochodu, akt ślubu itp. Ja to wszystko mia3em, 3ącznie z zaproszeniem ale jak wspomnia3em niczego nie ogląda3, tylko wniosek. Wiec po raz kolejny potwierdzam, ?e to loteria. Uśmiech, luz i troche kwitów, które pomogą psychicznie. Nie wiem co decyduje o tym, ?e dają wize. Bo chyba nie stan konta, skoro u mnie go nie sprawdza3. Mo?e nazwa pracodawcy którą przeczyta3 we wniosku (najwieksza w Polsce firma odzie?owa). Trudno powiedziea. I nikt nie jest w stanie ocenia twoich szans. Ja by3em przygotowany na ka?de pytanie i wzią3em wszystkie papierki jakie przysz3y mi do g3owy. I pamietaj, ?eby udzielaa krótkich i precyzyjnych odpowiedzi. a papierek z banku czy z pracy daj mu dopiero gdy o to poprosi. I nie bierz do g3owy niestworzonych historii jak to oni traktują ludzi z góry itp. Ja nic takiego nie odczu3em. to zwyk3y urzednik a nie diabe3 wcielony. LUDZIE NIE BÓJCIE SIE ICH !!!

Tak wiec g3owa do góry, kwitki, uśmiech i bedzie git.

powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...