Skocz do zawartości

Dokumenty zamiast paszportu?


Misza5

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ja bym sprawdzal, to bym akceptowal amerykanskie dokumenty + polskie, ale tylko dlatego, ze je znam, a regular american nie chce ich akceptowac, chociaz czesto obcokrajowcy stoja na wejsciu, a do tego duzo ludu sie przewraca po swiecie, to akceptuja i polskie ID.

Ostatnio szlajajac sie po klubach zauwazylem, ze cwaniaki skanuja prawko na wejsciu, a potem przy kazdym kupieniu drinka czy piwa nie sprawdzaja ID, tylko maja juz w bazie. Ciekawe kto im pozwala dane trzymac, bo powinni powiadomic kazdego, ze dane beda przetrzymywane i czy ktos sie zgadza na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym sprawdzal, to bym akceptowal amerykanskie dokumenty + polskie, ale tylko dlatego, ze je znam, a regular american nie chce ich akceptowac, chociaz czesto obcokrajowcy stoja na wejsciu, a do tego duzo ludu sie przewraca po swiecie, to akceptuja i polskie ID.

Ostatnio szlajajac sie po klubach zauwazylem, ze cwaniaki skanuja prawko na wejsciu,  a potem przy kazdym kupieniu drinka czy piwa nie sprawdzaja ID, tylko maja juz w bazie. Ciekawe kto im pozwala dane trzymac, bo powinni powiadomic kazdego, ze dane beda przetrzymywane i czy ktos sie zgadza na to.

Jestem pewien na 99% ze gdzies jest jakas wywieszka mowiaca ze prawko bedzie skonawane i trzymane w bazie i przez wejscie do klubu klijent sie na to zgadza. A ze nikt tego nie czyta to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym sprawdzal, to bym akceptowal amerykanskie dokumenty + polskie, ale tylko dlatego, ze je znam, a regular american nie chce ich akceptowac, chociaz czesto obcokrajowcy stoja na wejsciu, a do tego duzo ludu sie przewraca po swiecie, to akceptuja i polskie ID.

Ostatnio szlajajac sie po klubach zauwazylem, ze cwaniaki skanuja prawko na wejsciu,  a potem przy kazdym kupieniu drinka czy piwa nie sprawdzaja ID, tylko maja juz w bazie. Ciekawe kto im pozwala dane trzymac, bo powinni powiadomic kazdego, ze dane beda przetrzymywane i czy ktos sie zgadza na to.

Jestem pewien na 99% ze gdzies jest jakas wywieszka mowiaca ze prawko bedzie skonawane i trzymane w bazie i przez wejscie do klubu klijent sie na to zgadza. A ze nikt tego nie czyta to co innego.

Wlasnie, ze nie ma, bo sie pytalem i facet powiedzial, ze to niby nie unormowane prawnie (jasne :)). Bo jak stwierdzil, to teraz modne staje sie, ze klienci juz nie beda placic przy kazdym zamawianiu za browar czy drinka, a przy wychodzeniu, a komu sie zapomni, to do domu wysla rachunek. A jak ktos odmowi pokazania prawka do skanu, to z gory bedzie trzeba $20 klasc. Klub mozna zmienic, ale juz w kilku tak chcieli, wiec wole dawac im $20 niz moje dany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego co wiem,to w Stanach nie ma czegos takiego jak bezpieczeństwo danych osobowych- one przeciez sa powszechnie dostepne..

jest pelno stron internetowych,na ktorych mozna znalezc  osoby i ich dane..

no,ale  moze sie myle:)

Mozesz odszukac osoby, ale musisz znac ich dane, jakies adresy, nr tel, date urodzin. I jak Ci podadza dane, to tylko te dostepne publicznie dla kazdego.

W USA jest Privacy ACT i nie ma tak ,ze kazdy moze twoimi danym szastac na lewo i prawo. Zeby zrobic nawet twoj background/credit/medical/cryminal check, to musza miec twoja zgode. Nie moga tak sobie twoich danych sprawdzic. A do tego najczescie potrzebuja tez nr ID + SSN, a tego latwo nie znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego co wiem,to w Stanach nie ma czegos takiego jak bezpieczeństwo danych osobowych- one przeciez sa powszechnie dostepne..

jest pelno stron internetowych,na ktorych mozna znalezc  osoby i ich dane..

no,ale  moze sie myle:)

The Privacy Act of 1974

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...