Skocz do zawartości

Realizacja czeków amerykańskich w Polsce


Lou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gdzie (w ktorym banku) realizujecie czeki amerykanskie?

Wrocilam wlasnie z Internshipa i kilka jeszcze niezrealizowanych mi zostalo.

Kiedyś realizowalam swoje w PEKAO, ale wolalabym tam juz raczej nie wracac. Takich kolejek w banku dawno nie widzialam. W ogole system, w ktorym dzialaja maja chyba z poprzedniej epoki. Z tego co wiem, aby zrealizowac czeki nalezy założyc konto walutowe, a na nie wpłacic $100.

Dowiadywałam sie tez:

1. mBank (BREbank) - nie realizuja jeszcze (juz)

2. Citibank - trzeba miec konto

Zatem prosze o inne propozycje - najlepiej bez posiadania konta w danym banku, od reki :) Miał ktos podobne doswiadczenia, pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie (w ktorym banku) realizujecie czeki amerykanskie?  

Wrocilam wlasnie z Internshipa i kilka jeszcze niezrealizowanych mi zostalo.  

Kiedyś realizowalam swoje w PEKAO, ale wolalabym tam juz raczej nie wracac. Takich kolejek w banku dawno nie widzialam. W ogole system, w ktorym dzialaja maja chyba z poprzedniej epoki. Z tego co wiem, aby zrealizowac czeki nalezy założyc konto walutowe, a na nie wpłacic $100.

Dowiadywałam sie tez:

1. mBank (BREbank) - nie realizuja jeszcze (juz)

2. Citibank - trzeba miec konto

Zatem prosze o inne propozycje - najlepiej bez posiadania konta w danym banku, od reki :)  Miał ktos podobne doswiadczenia, pozdr.

Teraz juz wszedzie konta chca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc LOU

niestety co do czekow z wyplaty to w zadnym banku nie zrealizuja Ci od reki, musisz dac je do incaso.

ja chodzilam po bankach wczoraj i wydaje mi sie ze dla Ciebie najlepiej by bylo w Millennium bank- masz konto studenckie za darmo prowadzone, do tego mozesz zalozyc sobie walutowe. aby konto istnialo musisz miec na koncie zlotowkowym cos kolo 15- 20 zl, a na walutowym mozesz miec 0. prowizja to 0,2% wartosci czeku min. 15zl. czas realizacji ok2-4 tyg.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie (pod)odpowiedzi :)

Wczoraj zdecydowałam sie na BPH. Nie musiałam zakładać konta. Wzięli je do inkasa. Za dwa czeki zapłaciłam 40.00 zł.

Musiałam sie trochę wykłócić zanim dopięłam swego.

Po pierwsze po odsyłaniu mnie z okienka do okienka trafiłam w końcu do odpowiedniej osoby, po czym Pani Właściwa (?) powiedziała, żebym przyszła jutro (a była godz. 15!), bo juz nie ma dla mnie czasu (szok nr 1).

Uparłam sie, ze zostaje i dziś chce to załatwić! Poskutkowało.

Ta sama Pani odpowiedziała, żebym lepiej jednak poszła do innego banku, bo oni na 100% maja lepsze warunki, żebym sprawdziła gdzieindziej (szok nr 2). Ja odp., ze juz to sprawdziłam, ze: "nie, dziękuje, zostaje w Waszym Banku". To ta zaczęła mnie odpytywać, co u kogo, jaka prowizja, itp. Że niby BPH ma najgorsze warunki (boszzz)

W końcu juz mi się śmiać chciało... zleciała sie jakaś dyrektorka i w końcu z uśmiechem na twarzy mi to załatwiła. Dala jakieś firmowe długopisy i breloczki w "nagrodę". I poprosiła o cierpliwość, bo u nich długo takie sprawy załatwiają.

Ufff, no chciało mi sie wraca do polskiej rzeczywistości....

P.S. i jeszcze jedno czeki mam wystawione na 20 lutego, jak rozumiem trącą ważność po 6 m-ach. Czy jeśli nie zdążę ich zrealizować do tego czasu (tj. BPH i ten amerykański bank sie opóźnią z wypłatą $$) czy mogę starać sie u swojego pracodawcy, który te czeki mi wystawił, o jakiś [beeep]likat? Nie wiecie może jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za historia, polska rzeczywistość, jeszcze się dużo wody w Wiśle przeleje za nim dojdą do standardów pana z Bank of America w Atlantic City, który za nim zdążyłem się rozejrzeć się w banku, stał przy mnie i pytał w czym może pomóc, załatwiał większość spraw od ręki, zmiana adresu- proszę bardzo, pokazać jak wpłacić pieniążki do wpłatomatu- nie ma sprawy, debet na zamkniętym koncie kolegi, który już wyjechał ze stanów- wszystko da się załatwić, na szczęście mój oddział WBK jest już całkiem blisko

koniec tego off topu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...