Skocz do zawartości

sprowadzenie samochodu - kilka pytań


cegreg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym sobie sprowadzić samochód z USA. Tylko nie bardzo wiem jak to rozegrać. Będę pracował na Alasce i tydzień przed powrotem chcę przylecieć do NY albo NJ i tam kupić samochód. Tzn. kupuję samochód np w jakimś komisie dalej dostaje od nich akt własności tego samochodu i fakturę zakupu. Chcę go dalej wysłać statkiem do Polski. Czy po takim zakupie w komisie mogę tym samochodem formalnie się poruszać? Tzn. muszę jakoś dotrzeć do portu i nie wiem czy muszę zamawiać jakąś lawetę czy mam go rejestrować(o ile się da)? Czy ten akt własności samochodu (czy jak tam to się nazywa) oraz faktura z komisu jest wystarczającymi dokumentami do załatwienia wszystkich formalności związanych z ocleniem, opodatkowaniem i rejestracją samochodu w Polsce?

Najbardziej się martwię o transport samochodu z miejsca zakupu do portu. Może ktoś ma jakieś sugestie jak to rozwiązać?

Czy przed wsadzeniem samochodu na statek muszę załatwić jakieś sprawy formalne w USA, związane z wyrejestrowaniem?

Znalazłem kilka firm które pośredniczą w zakupie i wysyłce samochodu ale mają spore marże;)

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Pozdrawiam

cegreg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym sobie sprowadzić samochód z USA. Tylko nie bardzo wiem jak to rozegrać. Będę pracował na Alasce i tydzień przed powrotem chcę przylecieć do NY albo NJ i tam kupić samochód. Tzn. kupuję samochód np w jakimś komisie dalej dostaje od nich akt własności tego samochodu i fakturę zakupu. Chcę go dalej wysłać statkiem do Polski. Czy po takim zakupie w komisie mogę tym samochodem formalnie się poruszać? Tzn. muszę jakoś dotrzeć do portu i nie wiem czy muszę zamawiać jakąś lawetę czy mam go rejestrować(o ile się da)? Czy ten akt własności samochodu (czy jak tam to się nazywa) oraz faktura z komisu jest wystarczającymi dokumentami do załatwienia wszystkich formalności związanych z ocleniem, opodatkowaniem i rejestracją samochodu w Polsce?

Najbardziej się martwię o transport samochodu z miejsca zakupu do portu. Może ktoś ma jakieś sugestie jak to rozwiązać?

Czy przed wsadzeniem samochodu na statek muszę załatwić jakieś sprawy formalne w USA, związane z wyrejestrowaniem?

Znalazłem kilka firm które pośredniczą w zakupie i wysyłce samochodu ale mają spore marże;)

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Pozdrawiam  

cegreg

W tydzien nie zalatwisz. Musisz zglosic sie do DMV po nowy tittle, a oni nie wysla ci tego w pare dni, a w kilkanascie! Registration odrazu, ale tittle nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz rejestrowac samochodu w USA bo jest wysylany od razu do Polski. Komis powinien Ci dac tymczasowa tablice, ktora jest wazna przez krotki okres czasu. Jesli chodzi o akt wlasnosci to nie musi byc zmieniony, wazne jest zeby ostatni wlasciciel samochodu (komis) podpisal akt, ze go sprzedal Tobie i wpisal swoje dane. Ludzie w komisie powinni wiedziec jak to sie robi a jesli nie to idz do innego gdzie wiedza jak to robic bo przeciez to w koncu ich zajecie. Jedyne co wazne to ubezpieczenie na czas jazdy po USA a to mozna zalatwic przez swojego agenta, ktoremu powiedziec ze kupuje auto i potrzebuje tymczasowa polise na transport z komisu do portu. Jesli nie ma takiego czegos to albo jechac i zaciskac kciuki zeby nic sie nie stalo albo na lawete i do portu.

Pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...