Skocz do zawartości

Co myslicie o Lufthansie??


Reachel

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie pewnie jest b3ahe, ale jestem poprostu bardzo ciekawa czego moge spodziewac sie po tych liniach lotniczych (Lufthansa). Chodzi mi o jakosc samolotow, obsluge, jedzenie, itp. Lece w czerwcu do stanow przez Frankfurt i mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. Wlasnie dowiedzialam sie od kolezanki ze kiedy leciala British Airways (klasa ekonomiczna) to kazdy mial przy siedzeniu swoj telewizorek i kazdy dostal swoj koc. Czy mozna sie czegos podobnego spodziewac w Lufthansie czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lecialem 2 latka temu Lufthansą równie? przez Frankfurt, a w spowrotem przez Monachium,

co do lotu i jakości obs3ugi to spox, choa nie masz co liczya na du?e wygody z pl do frankfurtu... male samolociki

Do usa lecialem wpierw airbusem a wracalem boeningiem i lepiej sie lecialo boeningiem...

tak dostaniesz kocyk, poduszeczke, s3uchwki do sluchania muzy (jest kilkanascie kana3ow) a co do TV to byly tylko wspólne co kilka rządów siedzen :D

to chyba tyle, jedzenie by3o ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lufthansa nie ma PTV dla pasazerow w klasie ekonomicznej, ale ogolnie jakosc obslugi jest OK. dostaniesz kocyk itd itp, ale film bedziesz musiala obejrzec na wspolnym "monitorze".....

ale upewnij sie czy na pewno do usa lecisz lufthansa z niemiec - moze jest to lot codeshare (czyli na bilecie masz numer lotu lufthansy, ale samolot jest innych linii) i polaczenie bedzie obslugiwane np przez united airlines - tam w zaleznosci od samolotu - sa te PTV w kazdym siedzeniu.

w zeszlym roku latem lecialem do san francisco liniami united z frankfurtu (niestety w klasie ekonomicznej), a wracalem z los angeles lufthansa - samolot united byl wygodniejszy (ze wzgledu na PTV w kazdym siedzeniu), dawali mnostwo ?ar3a (juz nie jedzenia a ?ar3a) - bo co chwile chodzila stewardessa i faszerowala pasazerow tymi junkfoodami wszystkimi (oprocz glownego posilku)- ciagle jakies ciasteczka/cukierki/czekoladki i inne [beeep]y - a na koniec przez ladowaniem podali kazdemu kartonik, w ktorym byla kanapka (mala, ale na maxa zapychajaca i zamulajaca - jakies takie dziwne pieczywo), paczka czipsow i batonik mars... po tym locie ledwo moglem wstac z miejsca. ale za to w lufthansie serwis pokladowy byl inny - dawali "normalne" jedzenie, ale ten caly serwis byl ze tak powiem "z klasa" - stewardessy zupelnie inaczej sie zachowywaly wobec pasazerow, inaczej rozmawialy, bardziej dbaly o schludny stroj itd itp

ale w koncu chyba przelot nie jest az taki wazny (dla ludzi mlodych) - wazne zeby na miejscu dobrze sie bawic! ;-) powodzenia i udanych wakacji! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lufthansa nie ma PTV  dla pasazerow w klasie ekonomicznej, ale ogolnie jakosc obslugi jest OK.  

nieprawda - maja pare maszyn typu airbus 330 ktore maja PTV w klasie economy. Ale tylko raz mi sie udalo na nia trafic....

F

tak, to prawda, ale one lataja tylko na nielicznych trasach i NIE WSZYSTKIE maja PTV. w zeszlym roku lataly glownie do bostonu, ale z tego co wiem, lufthansa oddaje juz czesc z nich do tego od kogo je wyleasingowala, wiec natrafienie na samolot lufthansy z PTV w klasie eco jest juz naprawde minimalne... a poza tym teraz lufthansa wiekszosc ze swoich A330 skierowala na kierunki afrykanskie...

ogolnie mowiac - lecac lufthansa trzeba sie nastawic na brak PTV (w B747/A340)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufthansa to moim skromnym zdaniem najlepsze linie lotnicze na swiecie.

maja dobre ceny jesli zamawiasz bilet pare miesecy wczesniej

mialem okazje leciec 2 razy w ta i spowrotem i ras w jedna strone ostatnio lecialem nowym airbus 330 i byly PTV

pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufthansa to moim skromnym zdaniem najlepsze linie lotnicze na swiecie.  

maja dobre ceny jesli zamawiasz bilet pare miesecy wczesniej  

mialem okazje leciec 2 razy w ta i spowrotem i ras w jedna strone ostatnio lecialem nowym airbus 330 i byly PTV  

pozdro  :D

przelec sie SWISSem, Singapore, Cathay lub Emirates (ale na lotach dlugodystansowych) - to szybko zmienisz zdanie o Lufthansie - stanie sie dla ciebie linia 2 kategorii ;-) ale nie mozna zaprzeczyc, ze lufthansa mozna sie bardzo tanio przeleciec (jak sie wczesnie zarezerwuje) - czego nie mozna powiedziec o tych wyzej przeze mnie wymienionych. ;-)

dla mnie ulubionym przewoznikiem na dalekich trasach jest SWISS - to dopiero jest klasa... ;-P raz mialem okazje dostac od nich upgrade z Busniess do Frist Class w ich A330 - niezapomniane wrazenia do konca zycia ;-) nigdy nie sadzilem, ze to sie kiedys spelni... ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram swiss, lecialam kilka razy, nie mialam limitu na procentowe napoje(slyszalam od dwoch osob ze niektore linie maja), jedzonko bylo normalne i zadne junk food, jakies salateczki tez byly i kocyk i podusia rowniez...:D

i na koniec podaja kawe i lody. movenpick, a nie jakies tam cadbury jak w united... ;-) hehe a co do procentow to tez racja - zawsze wino i szampan sie litrami leja w swissie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...