Skocz do zawartości

Zwrot Podatku - Jak Się To Załatwia?


maG_xx

Rekomendowane odpowiedzi

musisz się rozliczyć z IRS - nie wiem jak, bo sam szukam takich info :-)

jesli chodzi o rozliczenie to mozna tak jak to opisalem wyzej bo to de facto jest rozliczenie

niestety obowiazek jest, aby sie rozliczyc, niezaleznie czy ubiegamy sie o zwrot czy nie, w sumie to nie wiem jakie konsekwencje moga nas za to spotkac i jesli nie teraz to kiedy bo nie slyszalem od nikogo ze swoich znajomych zeby po nierozliczonym podatku mieli jakies problemy z IRS, ale wydaje mi sie ze czasem lepiej dmuchac na zimne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

  • 2 tygodnie później...
poza sezonem zwrot odbywa sie do 3 tygodni

a ile to trwa w sezonie? powiedzmy jak zloze wniosek o zwrot jeszcze przed koncem stycznia, to kiedy moge spodziewac sie czeku?

no i czy korzystajac z tej strony taxslayer moge miec pewnosc, ze otrzymam 100% zwrotu i nie orzna mnie wiecej niz te 10$ oplaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tylko czy ta strony taxslayer to obsługuje także tzw nierezydentow?? Potrzeba wypełnic formularz 1040NR-EZ, a takie serwisy nie dysponuja takimi formularzami, co najwyzej 1040...

i jak to właśnie jest?? czy można odzyskać tyle samo podatku rozliczajac sie samemu badz za posrednictwej jakiejs firmy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja rozliczałam się kilka lat temu przez www.zwrotpodatku.pl. Poleciła mi go kumpela (podała kod zniżkowy 5% - PL115). Nie miałam najmniejszych problemów. Wszystko zostało załatwione listownie i ja też polecałam moim znajomym, od nikogo nie słyszałam, żeby coś było nie tak. Zresztą na necie można przeczytać wiele narzekań na różne firmy. Ja byłam zadowolona, acz podkreślam, że to było z 5 lat temu. Najpierw też chciałam się rozliczać sama, ale przeraziło mnie to wszystko co trzeba zrobić, chociaż niektórzy piszą, że można to zrobić samemu. Ja wolałam zapłacić i mieć spokój.

Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Ja byłam zadowolona, acz podkreślam, że to było z 5 lat temu.

Ja rozliczalem sie korzystajac z uslug www.zwrotpodatku.pl w zeszlym roku i tez bylem bardzo zadowolony.

Po pierwsze - na czeki stanowy i federalny czekalem odpowiednio 8 i 9 tygodni od dnia wyslania formularzy do biura firmy (wiec sprawa zalatwiona zostala bardzo szybko).

Po drugie - gdy moj czek federalny zostal uszkodzony w agencji realizujacej czeki (poza Polska) i musialem starac sie o wydanie duplikatu - wyslalem e-mail do www.zwrotpodatku.pl i otrzymalem tego samego dnia odpowiedz z zalacznikiem (wypelnionym wnioskiem o duplikat do wydrukowania, podpisania i wyslania do IRS). Podobalo mi sie to, ze firma nie ignoruje problemow klienta i pomaga bezinteresownie gdy po zakonczonej juz 'wspolpracy' wystapi niespodziewany klopot.

Z firma www.zwrotu.pl mialem calkiem przeciwne doswiadczenia i nie polece ich nikomu.

Czek stanowy zalatwiany za ich posrednictwem otrzymalem dopiero po trzech latach (co jestem jeszcze w stanie zrozumiec, bo winny byl IRS z Virgini), ale nie podobalo mi sie bardzo to, ze nikt w firmie przez kilka miesiecy nie raczyl podniesc sluchawki telefonu, a przez 1,5 roku kilka moich maili z pytaniem o stan sprawy (grzecznych i wywazonych) nie doczekalo sie odpowiedzi.

Jesli ktos potrzebuje kodu rabatowego - 5% znizki na uslugi Tax Consulting ( www.zwrotpodatku.pl ) - PP118. Polecam firme!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...