Skocz do zawartości

Platnosci karta bankomatowa


fikimiki

Rekomendowane odpowiedzi

Pytala, pytalA, t0d, a nie pytal ;)

Wielkie dzieki za konkretne odpowiedzi!

Rzeczywiscie najlepiej miec karte do konta dolarowego. Mowie 'bankomatowa' bo debetowa kojarzy mi sie z zadluzeniemi i kredytem, a jak powiem bankomatowa to od razu wszyscy wiedza o co chodzi :)

ups - przepraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu terminalach elektronicznych nie beda chodzily karty Visa Electron, MasterCard Electronic czy maestro. Zawsze lepiej miec Visa Classic, MasterCard. Te 2 karty sa prawie wszedzie, nie wszyscy chca kart Amex czy Discover, bo wieksze prowizje musza placic. Sa za to nieraz miejsca, gdzie tylko Amexem mozna placic, ale to wyjatki.

A czemu nie mozna placic elektronami?? Bo terminale traktuja je jako karty ATM i chca zrobic transakcje po sieci ACH, a nie visanet czy mcnet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepiej zabrac karte wypukla, poniewaz daje duzo wieksza funkcjonalnosc od plaskiej.

BZWBK daje karte wypukla mastercard do rachunku w USD. odpada przeliczenie. rachunek w usd jest bezplatny, karta przez pierwszy rok tez.

ogolnie jedna z lepszych kart na rynku (to nie jest reklama, sam wlasnie sobie taka zrobilem na wat).

Przypomnę radę, którą już parę razy pojawiała się na tym forum. Trzeba mieć kilka różnych kart i dobry tj. duży limit kredytowy. Przydaje się to szczególnie w sytuacjach gdy jakaś kwota jest blokowana na karcie ( np. w wypożyczalni samochodu) i jest to czasem kwota, która znacznie przekracza ostateczną sumę do zapłacenia.

W USA też używałem karty Mastercard do rachunku USD z WBK. No i czasem miałem "przygody", gdy nie mogłem z nią zrealizować transakcji a pieniądze na koncie jeszcze miałem. Przyczyny tego zjawiska nie znam do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę radę, którą już parę razy pojawiała się na tym forum. Trzeba mieć kilka różnych kart i dobry tj. duży limit kredytowy. Przydaje się to szczególnie w sytuacjach gdy jakaś kwota jest blokowana na karcie ( np. w wypożyczalni samochodu) i jest to czasem kwota, która znacznie przekracza ostateczną sumę do zapłacenia.

W USA też używałem karty Mastercard do rachunku USD z WBK. No i czasem miałem "przygody", gdy nie mogłem z nią zrealizować transakcji a pieniądze na koncie jeszcze miałem. Przyczyny tego zjawiska nie znam do dziś.

no oprocz karty Mastercard do rachunku w USD, mozna miec jeszcze karte Visa Classic do rachunku w PLN (np. do rachunku <30). karta Visa Classic takze jest wydawana bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oprocz karty Mastercard do rachunku w USD, mozna miec jeszcze karte Visa Classic do rachunku w PLN (np. do rachunku <30). karta Visa Classic takze jest wydawana bez problemu.

Zgoda clarqs. Jest wydawana bez problemu. Problemy jednak czasem przy realizacji płatności kartą. A więc mając więcej róznych kart masz większą szansę, że transakcji dokonasz. Warunek podstawowy: kasa na koncie lub dobry limit. Ale to truizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...