Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam 16lat i jestem kompletnie zielona w tym temacie a wiec bardzo gorąco proszę Was o pomoc. Czy osoba w moim wieku mogłaby się starać o wizę i jaka ona powinna być. Dodam że planuję wyjechać tam z siostrą(24lata) i jej chłopakiem(25lat) i będzie to pobyt raczej turystyczny ok. miesiąca. Podobno najpierw trzeba zadzwonić do ambasady, aby umówić się na rozmowę. Jakie pytania mogłyby być mi zadawane i co najlepiej mówić? Jeszcze chciałabym się dowiedzieć czy byłaby szansa abym taką wizę mogła zamienić na stałą? Z góry bardzo dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mowic prawde...no moze oprocz tego ze masz w planach staly pobyt. Taka informacja nie wplynie pozytywnie na konsula. Najlepiej powiedz cos w stylu ze siostra chce cie zabrac do USA w formie prezentu np na zalegle 16 urodziny...takie argumenty przewaznie dobrze brzmia. Ale to tylko pomysl. Jesli chcesz wyjechac turystycznie to staraj sie o wize turystyczna B1/B2. Zreszta w twoim wieku to nie wiele masz opcji. Poniewaz masz mniej niz 18 lat bedziesz potrzebowala zgode przynajmniej jednego rodzica. Wszystkie informacje o tym jakie wypelnia sie dokumenty i kiedy sie dzwoni do ambasady aby umowic sie na rozmowe znajdziesz na stronie ambasady USA w Polsce. Taka wize zamienic na stala? Tzn o co dokladnie ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktos jest z Twojej rodziny w USA legalnie lub tez nielegalnie,siostra z jej chlopakiem maja wizy juz?

zadna wiza nie jest na stale i jesli dostaniesz taka promese turystyczna na 10 lat a zostaniesz nielegalnie w USA,bedziesz dluzszy czas w USA a krotszy w Polsce to urzednik na lotnisku bedzie mogl Ci ta wize uniewaznic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za odpowiedzi. miałam na myśli, że chciałabym otrzymać wizę, która miałaby dłuższy termin czy coś w tym stylu, ponieważ być może zdecydowałabym się tam zostać dłużej, powiedzmy rok lub 2. nie mam tam żadnej rodziny, a chcę jechać raczej za pracą. przepraszam jeśli może nie wyraziłam się zbyt jasno, ale mam nadzieję że będziecie wiedzieć o co mi chodzi:) siostra z chłopakiem jeszcze wizy nie mają ale niedługo będą załatwiać. czyli gdybym miała już wizę turystyczną to po prostu mam ją przedłużyć tak? bo już nie rozumiem za bardzo, czy może jest jakiś inny rodzaj wizy o którą mogłabym się starać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie miałam na myśli pracy na czarno, bo nie chodzi mi o to aby tam pojechać zarobić i wrócić tylko raczej tam żyć, normalnie pracować, chodzić na jakieś kursy itp. oczywiście będę miała na start pieniądze bo nie liczę, że się dorobię za pracę kelnerki i kupie mieszkanie. czyli gdybym tam chciała zacząć pracować i zostać przez rok i jak dalej dobrze pójdzie to nawet dłużej niż 10lat to jest to tak jakby nie osiągalne bo nie załatwię sobie wizy? wybacz jeśli nie rozumiem, ale nie mam pojęcia o tym dlatego tu napisałam aby się dowiedzieć. bardzo chcę tam wyjechać i zacząć zwykłe życie, czy na drodze stoi mój wiek czy też coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo za odp. zastanowie sie jeszcze i popytam innych. ps. nie chce jechac na wymiane tylko tam zamieszkac wiec to raczej nie odp na moje pytanie ale juz trudno, a pozatym to chyba nikomu krzywdy nie wyrzadzilam ze sie zapytalam na forum. troche inf. i tak mi nie zaszkodzi ale widze ze wszyscy sa przeciwko bo mam 16lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie jest zycie,nie sadzisz ze w USA majac 16 lat duzo zdzialas...Moze byc jeszcze wiza studencka tzn ze mozesz pojechac tam do szkoly ale wtedy musisz miec odpowiednia ilosc pieniedzy i wtedy mogla bys byc w USA np 1 rok czasu .

A co do wymiany to jest jednak odpowiedz na Twoje pytanie i nie rob czegos czego bedziesz zalowac do konca zycia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...