Jump to content

sly6

Administrator
 • Content Count

  31,815
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Everything posted by sly6

 1. Nawet jeśli są to ceny będą podobne.
 2. Na to pytanie odpowiadamy od kiedy jest loteria i to forum.. Możesz wrócić na samej pieczatce do roku czasu.
 3. Tylko jaki zawód chcesz wykonywać znając ten język?
 4. Do tego ostatniego zdania dodam że jeśli nie zapłacisz w przeciągu 1 roku za kartę to tracisz ja.
 5. Tylko pytanie jaki będziesz mieć pobyt gdy polecasz do Stanów,.. Jeśli turysta to praca jako np pomoc domowa z zamieszkaniem lecz tutaj dobrze musisz trafić, inne też pracę jak sprzątanie.
 6. Możesz zapłacić po przylocie
 7. Nic nie musisz robić, chyba że masz na karcie napisane o pozwoleniu o pracy to wtedy możesz kartonik wymienić.
 8. Tutaj masz stronę do opłaty , przed wylotem płacisz https://www.uscis.gov/forms/uscis-immigrant-fee Opłata to 220 dol us Na tej stronie też sprawdzisz co jest z Twoją kartą.
 9. Jeśli chodzi o I131 to musisz napisać po chcesz by zdobyć taki tzw biały paszport, jest ważny przez okres 2 lat i wtedy możesz latać bez przeszkód do Stanów co jakiś czas czy przez te 2 lata nie pojawić się wcale, pamiętaj wtedy by składać rozliczenie z podatkiem
 10. Jak kto się stało że masz wizę na pobyt stały i wizę turystyczna , może Konsul Ci to może anulowal pod czas rozmowy? Jeśli chodzi o gc to zapłaciłes już opłatę za nią czy zamierzasz to zrobić? Gc możesz i za 120 dni dostać, ważne byś sprawdzał na stronie co się dzieje i czy czasami nie została wysłana a Ty nadal czekasz bo wtedy musisz skontaktować się z urzędem w tej sprawie. Co do tych wyjazdów to uważaj, za pierwszym razem może się udać później może być różnie jak urzędnik zobaczy że latasz jak turysta. Pamiętaj o tym że z chwilą przekroczenia granicy na wizie na pobyt stały jesteś zobowiązany składać rozliczenia z podatku obojętnie gdzie byś nie był i ile czasu. Ile masz lat?
 11. Tutaj ze strony rządowej Kanady https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/application/medical-police/police-certificates/how/china.html Możesz też się zapytać w Ambasadzie Chin w Warszawie
 12. Jesteś w Polsce i Zapytaj się na uczelni czy z takim dokumentem Cie przyjmą Są różne fora, takie ze dostaniesz taka odpowiedź jaka chcesz usłyszeć lecz ile w tym będzie prawdy to inna sprawa
 13. Np tutaj https://www.uscis.gov/forms/forms-information/how-track-delivery-your-green-card-employment-authorization-document-ead-and-travel-document
 14. Poczytaj tutaj z tym pobytem po za USA. https://www.visajourney.com/forums/topic/688431-how-to-prove-domicile/
 15. Wiza może być dana oraz anulowana z różnych powodów, pytanie jaki czas deklarowałas w ds 160 oraz w rozmowie z Konsulem.
 16. Mało kobiet czy mężczyzn o tym wie lecz takie są możliwości na pobyt że była przemoc tylko jak piszesz tutaj potrzebny jest prawnik by ocenić czy się uda.
 17. O ruchu bezwizowym też zapomnij. Nadal jesteś rezydentem
 18. A po co prawnik? Będzie potrzebne zaświadczenie o niekaralności oraz wyrok i tyle reszta jest w rękach Konsula oraz osoby która będzie odpowiadać.
 19. A ta osoba przyznała się do tego że mała odmowę?
 20. I tutaj Jackie ma rację, dlatego kto mądry nie będzie na forach się chwalił lub w życiu że mi się udało wjechać mimo kłamstwa, był już tutaj przypadek opisany że chłopak się pochwalił i zamiast wizy dostał odmowę. To są sprawy osobiste i takie pozostaną.
 21. Jak wykryja że kłamiesz to nie polecisz długi czas do Stanów, nie każdy umie i potrafi kłamać a łatwo jest wpaść. Dlatego pisz prawdę i tyle.
 22. Wedle rządowej strony tj 7 dol kan. https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/eta/apply-pl.html
×
×
 • Create New...