Skocz do zawartości

Zakupy W Usa :)


angelina9

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! planuję wyjazd do stanów i oczywiście chcę kupić sobie i mojej siostrze parę rzeczy.

znajomi powiedzieli mi ostatnio, że nie będę mogła kupić 2-ch takich samych przedmiotów... trochę to dziwne, więc pomyslałam że może chodzi o cło... czy ktoś może wie czy to prawda?

np. jeśli będę chciała kupić 2 aparaty fot. albo 2 laptopy to nie mogę? a co np jeśli jadę ze swoim iPodem i chce kupić tam nowego?

czy muszę podejmować jakieś specjalne kroki przed/po zakupach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mozesz, choc jak ci sprawdza bagaz to zaplacisz clo i to nie wazne czy masz jeden czy cztery laptopy. Za kazdy sprzet przywozony spoza UE nalezy zaplacic clo, wiec tutaj musisz sie przygotowac na dodatkowe 20% w przypadku, gdy ciebie sprawdza, a sprawdzaja czasme kazdego, a czasem wyrywkowo.

Ponoc na lotnisku mozesz dostac jakis druk, w ktorym wpisujesz co wywozisz z numerami seryjnymi itd i wtedy wwozac sprzet nie masz ewentualnych pytan co do cla, choc chyba nikt nigdy nie widzial tego druku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saka, mnie zastanawia to, jak to się dzieje że czasem zapłacisz cło a czasem nie, przecież podobno na każdym lotnisku są bramki ''nic do oclenia'' czy coś podobnego, i co wtedy gdy osoba, która teoretycznie powinna zapłacić cło bo wie że ma coś w bagażu takiego co temu podlega, przejdzie przez bramkę nic do oclenia...? Tylko słyszałem o tych bramkach, czy to jest prawdą..? Bo ja nie wiem, dopiero w marcu będę pierwszy raz na lotnisku w Warszawie jak i Newark... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bramki sa, choc nie na wszytskich lotniskach. W Wawie akurat takowe maja. Jezeli przechodzisz bramka, ze masz cos do oclenia to wiadomo, kwity, rachunek i po sprawie. Jezeli zas idziesz strona, ze nie masz nic do oclenia to wyrywkowo sprawdzaja i jak cie zlapia, to zaplacisz clo, i zapewne jakas kare, bo jednak chciales/as oszukac urzad celny :)

Slyszalem, ze w Gdansku dosc czesto sprawdzaja, w Berlinie prawie kazdemu Polakowi bagaz otwieraja (nie maja bramek, wszyscy przechodza obok celnikow pokazujac im paszport, a oni po tym kieruja na strony i czasami jest dluuuuuga kolejka), zas w Wawie chyba przymykaja oczy, choc moje informacje pochodza sprzed kilku lat, wiec sporo moglo sie zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest ostatnio w Wawie? Jezeli lot byl z Stanow (bez ladowan w Europie)? to idzie sie z Odbioru bagazu do Wyjscia i "po drodze" nie byly punktu sprawdzanie bagazu, pamietam ze byly 2 bramki (do oclenia i nic do oclenia)

Pare lat temu wzialem ze soba 2 laptopy do Wyjscia i przez bramke nic do oclenia, czy cos sie zmienilo w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz zamiar przewiezc 2 sztuki a nie napakowac do walizki 20 sztuk to bedzie Ok tylko

-wypakuj z opakowan oryginalnych instrukce i ksiazeczki wyslij paczka do polski, pozrywaj folje

-gdy przy kontroli zobcza 2 laptopy mozesz sie tlumaczyc ze z polski wywiozles i do polski wracaja bo na jednym ogladasz zdiecia a na drugim piszesz prace dyplomowa :)

Jezeli masz lot z przesiadka w Europie (nie bezposredni lot do polski) to jest lepiej bo nie interesuja sie elektronika w walizkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...