Skocz do zawartości

Cr1 -składanie Petycji I-130 W Polsce/usa


grysbi

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo prosze o pomoc .

Ja i mój mąż (jeszcze nie,ale będzie:) jesteśmy w polsce. Podobno najlepiej i najszybciej jest złożyć petycję I-130 tu na miejscu . wszytsko byłoby super ,ALE ...

- czy petycję taką może składać mój mąż w polsce skoro jest tu 'nielegalnie' ( pobyt powyżej 90 dni , nigdy nie załatwiał żadnego zezwolenia ) , a jeśli nie czy jest możliwość szybkiego załatwienia takiej legalizacji pobytu ?

- powiedzmy ,że ... nie ma możliwośći żeby to załatwić tu w polsce , bo taką legalizacje trzeba załatwić przed upływem 90 dni pobytu i teraz już za późno .... czy mógłby skladać petycje I-130 do USCIS ,ale nadal będąc tu w polsce ? czy musi wyjechać spowrotem do usa i dopiero to załatwiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby mial Twoj maz wize w paszporcie to moglby taki pobyt przedluzac a tak przy tych 90 dniach powinien wyjechac po za Unie lub tez po za Polske aby mu sie liczylo od nowa te 90 dni ale ze byl nielegalnie-jest to moze to byc klopot-zadzwon do SG-straz graniczna i tam Ci powiedza czy takie cos by przeszlo prawnie,jak chce to moze zlozyc wniosek o wize do Unii-schengen-taka wize mozna przedluzac i wtedy moze byc o wiele dluzej ale to musi zrobic po za Unia,,nie wiem jakby zlozyl papiery w Norwegii,Szwajcari lub tez Islandii czy takie cos by przeszlo..ale mozna sie spytac ..

co do skladania petycji w Polsce to:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...0_petition.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .

a orientujesz się czy może będąc w polsce wysyłać wszytsko normalną drogą poprzez USCIS . Albo ewentualnie ktoś z jego rodziny w usa wysłałby wypełnione przez nas papiery ? Czy oni to w jakiś sposób sprawdzają , gdzie on przebywa w momencie składania petycji I-130 dla mnie ?

aha a jeszcze teraz mi do głowy przyszła pewna myśl.

Z tego co wyczytalam to żeby wziąc tu ślub nie bedą go sprawdzać czy jest legalnie czy nie. więc powiedzmy że ze ślubem nie powinno być problemów po załatwieniu tam tych wszytskich innych formalności (w sądzie zezwolenie na zawarcie zwiążku małż.) , Czyli skoro już będziemy małżeństwem wtedy automatycznie on powinien mieć pozwolenie na pobyt tu no nie? no bo skoro jest małżonkiem obywatela Polski , to jest tu legalnie ...czy moje myślenie ma sens ? czyli po ślubie , ma normalnie pozwolenie na pobyt i może składać I-130 w konsulacie w polsce .... ? Sly6 powiedz co o tym sądzisz prosze !!! :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o skladaniu petycji masz strone podana wyzej,wiec to bedzie min 6 miesiecy ,,wiec lepiej to zlozyc juz w USA i te 6 miesiecy czekac juz ze zlozonymi papierami niz czekac na samo zlozenie papierow

co do legalnosci takiego czegos masz straz graniczna i urzad do spraw cudzoziemcow ktory jest w kazdym urzedzie wojewodzkim

wiec jak policzysz czas na papiery z sadu,do tego 6 miesiecy ,plus oczekiwanie na wize to szybciej bedzie zlozyc papiery w USA-slub wiasc z ktoryms z krajow Unii bo mozesz takie cos zrobic ..

a czy musi byc w USA Twoj maz to masz strone urzedu o tym:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000082ca60aRCRD

pytalas sie tez o ceny,,zobacz po tych drukach i zobaczysz na stronie urzedu jakie sa teraz ceny tych drukow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...