Skocz do zawartości

Aplikacja O Wize H1b


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam pytanko, a mianowicie byłem rok temu w US na wizie J1, w tym roku chciałbym aplikować o H1B. Czy mógłby mi ktoś pomóc i podpowiedzieć jakie są moje szanse oraz jak najlepiej to zrobić.

Z góry dzięki za pomoc.

W czasach. kiedy gospodarka USA kwitla roczny zapas wiz rozplywal sie w ciagu pierwszego moze kilku dni od ogloszenia akceptowania wnioskow wizowych przez USCIS.

Dzis teraz nie bardzo jest komu wnioskowac po takich pracownikow. Jakos "nagle ich nie potrzeba" plus oplaty i biurokracja to zawracanie glowy, pracodawcy nie zatrudniaja a na dokladke Indianie z Indii juz nie chca pracowac za niskie place w USA.

Musisz znalezc pracodawce coby wystapil po twoja wize do USCIS

Oto dane vizowe na 8 kwietnia 2010

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00045f3d6a1RCRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Oj nie uogolniajmy.

Nie kazdy ma takie same mozliwosci, to zalezy od wielu czynnikow, specjalizacji, doswiadczenia, historii pracy itp. Kazdy przypadek jest oddzielny i to ze czesc firm nie jest zainteresowana sprowadzaniem to nie znaczy ze druga czesc rowniez nie bedzie. Niektore zawody czy specjalizacje sa mocno unikatowe i moze panowac duzy deficyt na rynku, szczegolnie USA.

Jako rade dla autora pytania polecam zapisanie sie na LinkedIn, skontaktowanie sie z wyspecjalizowanymi headhunterami w Twojej branzy oraz rowniez przeszukanie ofert pracy z USA itp.

A jak ktos bedzie Cie chcial to sie sam zajmie sprowadzeniem.

Pozdrawiam

EDIT:

A tak na marginesie nie wiem jak bylo kiedys ale teraz nie da sie sprowadzic nikogo za niskie place. Firma musi wypelnic LCA-Certified Labor Condition Application.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zastanawialam sie ostatnio ze swomimi znajomymi czy bylby sens probowac starac sie o wize pracownicza.

Otoz powiedzmy mam pracodawce, ktory jest gotowy zatrudnic mnie w Usa i dokonac wszelkich formalnosci w USA i oplat.

Potrzebuje on prywatego nauczyciela jezyka polskiego, poniewaz chce opanowac ten jezyk biegle oraz poznac kulture polska jak rozniez napisac ksiazke o pewnym etapie z historii Polski.

Chce zalatwic wize H-1B.

Ja mam licencjat z filologii polskiej i historii. Wiec sciagam z uczelni karte przebiegu studiow i wraz z dyplomem tlumacze ja na jezyk angielski.

Dostaje wize na 3 lata, a pozniej przedluzam ja sobie o kolejne 3 lata.

teraz nie wiem czy to jest wlasciwy sposob.

rowniez ile mniej wiecej kosztuje caly proces?

i jak dlugi jest czas oczekiwania? czy wszystko trzeba wyslac w padzierniku bo moze byc tak, ze w styczniu juz wiz nie bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zastanawialam sie ostatnio ze swomimi znajomymi czy bylby sens probowac starac sie o wize pracownicza.

Otoz powiedzmy mam pracodawce, ktory jest gotowy zatrudnic mnie w Usa i dokonac wszelkich formalnosci w USA i oplat.

Potrzebuje on prywatego nauczyciela jezyka polskiego, poniewaz chce opanowac ten jezyk biegle oraz poznac kulture polska jak rozniez napisac ksiazke o pewnym etapie z historii Polski.

Chce zalatwic wize H-1B.

Ja mam licencjat z filologii polskiej i historii. Wiec sciagam z uczelni karte przebiegu studiow i wraz z dyplomem tlumacze ja na jezyk angielski.

Dostaje wize na 3 lata, a pozniej przedluzam ja sobie o kolejne 3 lata.

teraz nie wiem czy to jest wlasciwy sposob.

rowniez ile mniej wiecej kosztuje caly proces?

i jak dlugi jest czas oczekiwania? czy wszystko trzeba wyslac w padzierniku bo moze byc tak, ze w styczniu juz wiz nie bedzie?

Witam,

Tak wiec, zakladam oczywiscie ze przez te 3+3 roku bedziesz stale zatrudniona u pracodawcy. Z dniem zakonczenia wspolpracy wiza traci waznosc, to tak na marginesie.

Co do ceny, ja dostalem informacje o kwocie okolo 30k $ za sprowadzenie, ale jestem z zona no i pies jest rowniez, nie maly :) (sa to orientacyjne calkowite koszta z samolotami, headhunterem itp).

Proces oczekiwania jest zalezny od tego kiedy firma sklada dokumenty i czy kupuje w USCIS postepowanie premium, jesli tak to w 2 tygodnie jest decyzja w USA, przysylaja Ci papiery do Polski a potem umawiasz sie na rozmowe z konsulem, po czym wkleja Ci wize, jednakze do USA mozesz jechac najwczesniej tydzien przed 1 pazdziernikiem, no i ten 1 pazdz to wlasnie jest termin kiedy mozesz zaczac prace niezaleznie kiedy zlozysz papiery.

W styczniu wizy pewnie jeszcze beda bo aktualnie malo ludzi jest chetnych na przeprowadzke do USA, jednakze nie wiem od kiedy wtedy bys zaczynala prace.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...