Skocz do zawartości

Internshi Trainee Doświadczenie Zawodowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu śledzę forum cały czas nosząc się z zamiarem wyjazdu do USA na program Trainee.

Studiowałem filozofie - komunikację społeczną, z tego co zdążyłem się zorientowac mój kierunek studiów daje mi zero szans na wyjazd do US:), dlatego postanowiłem przepracowac wymagany okres ( 5 lat) i wtedy zacząc całą procedurę- we wrześniu tego roku będę miał 5 lat doświadczenia w finansach.

Mam jednak do was pytanie:

Jak weryfikowane jest doświadczenie zawodowe przy aplikowaniu na program? Pytam ponieważ przez ostatnie 2 lata oficjalnie prowadzę działalnosc gospodarczą ( usługi finansowe) jednak prawda jest taka, że świadczę usługi pewnemu Bankowi na zasadzie umowy o współpracy ( mam przełożoną - jeżeli będzie potrzeba wystawi mi referencje) czy forma zatrudnienia będzie to stanowiła problem? Czy przy weryfikacji muszę pokazac wyciągi z ZUS o opłacaniu składek lub US, że od danego roku odprowadzany jest ode mnie podatek? Nie mam zielonego pojęcia jak wygląda proces weryfikacji zatrudnienia.

Chciałem się też dowiedziec jakie są realne szanse na znalezienie płatnej praktyki w finansach bądź branżach pokrewnych, biorąc pod uwagę obecną, złą sytuację rynku pracy w USA?

Bardzo proszę o radę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź.

Z Panią Kariną chętnie bym się skontaktował, jednak z moich obserwacji wynika, że to zapracowana osoba dlatego postanowiłem założyc ten temat i skorzystac z wiedzy forumowiczów. Jutro będę dzwonił do ambasady USA- może się czegoś dowiem, jeśli tak to na pewno opiszę ( może ktoś jest w podobnej sytuacji do mnie). Jeśli jednak telefon nic nie da, skontaktuję się z P. Kariną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...