Jump to content

rynr

Użytkownik
 • Content Count

  337
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16

About rynr

 • Rank
  Aktywny użytkownik
 • Birthday 01/01/2000

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Świat

Recent Profile Visitors

3,611 profile views
 1. Jeżeli mam ośrodek zainteresowań życiowych (rezydenturę podatkową) w Polsce oraz rezydenturę podatkową w USA, to czy zastosowanie posiada umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską i USA?
 2. Pisałem w kontekście podatku za rok 2018, wtedy nie jest to przypadkiem liczone: 2018 - 1/1, 2017 - 1/3, 2016 - 1/6?
 3. Witam, W roku 2018 spędziłem więcej niż 183 dni w USA na wizie B1. Miałem przychody tylko z Polski. Ośrodkiem moich zainteresowań życiowych jest Polska. Czy w tej sytuacji muszę składać deklarację do IRS uwzględniająca moje zarobki w Polsce?
 4. Witam, Jestem obecnie w USA na wizie H1B. Sponsorem wizy jest oddział USA międzynarodowej korporacji. Obecnie pozostaję zatrudniony w Polskim oddziale i tak pozostanie. Czy ktoś z forumowiczów zetknął się z taką sytuacją? Prawnik wypowiedział, się że lokalny kontrakt nie jest wymagany, a tak długo jak wykonuję pracę zgodną z LCA oraz jestem zatrudniony w innym oddziale to jest w porządku. Znalazłem połowiczne potwierdzenie tego w 20 CFR Ch. V $655.731. Moje obawy dotyczą tego, czy będę miał jakieś problemy przy kolejnym wjeździe.
 5. Sorry, ze odkopuje temat ale jak sprawa wyglada w przypadku wykroczen? Jak sa one interpretowane? Czy mamy jakies przyklady? Wszystkie, ktore podala Karina to przyklady przestepstw gdzie byla kara pozbawienia wolnosci.
 6. Czy lepiej zapytać sponsora - firma pierwszy raz sponsoruje H1B. Zdarzyło mi się przelecieć do USA, stracić wizę i wrócić kolejnym lotem z powodu "profesjonalizmu" firm, z którymi współpracowałem. Wydaje mi się, że potrzebują to do USCIS. Ewaluacja nie będzie potrzebna chyba do H1B?
 7. Sponsor poprosił mnie o transkrypt dyplomu - to ma być oryginał/ksero/tłumaczenie?
 8. Ja wręcz przeciwnie - za każdym razem na czas, mimo sporadycznych opóźnień. Przeważnie Lufa
 9. Premium raczej nie było. Zobaczymy czy uda mi się dostać ten numer. Dzięki za info.
 10. W czerwcu zostałem powiadomiony, że zostałem wylosowany na rok FY2019. Od tego czasu nie otrzymałem żadnych informacji. Teraz wszystko jest w rękach pracodawcy, czy po prostu czekamy na USCIS?
 11. jeszcze jest taki bill:https://www.govtrack.us/congress/bills/115/hr4796 jednak ani jeden ani drugi jak na razie nie jest nawet bliski głosowania
 12. https://www.govtrack.us/congress/bills/115/hr4873/text tutaj projekt ustawy na potwierdzenie słów kzielu
 13. Dodam jeszcze jaką miałem rozmowę w konsulacie w środe: Wszedłem na 11:15 - byłem ostatni. Ubiegałem się o B1 - firma wysyła mnie by nadzorować rozruch maszyn. Pytania: - Dokąd dokładnie - w jakim celu - na jak długo - o moich poprzednich wyjazdach do usa Konsul opieczętował moje poprzednie wizy i przyznał nową. Po dostarczeniu paszportu okazało się, że otrzymałem B1 in lieu of H na rok.
 14. W waszym przypadku raczej macie spore szanse. Ważne żeby nie powiedzieć niczego głupiego . Do tego warto wziąć jakieś dokumenty potwierdzające, że macie poukładane życie w PL. Za każdym razem gdy ubiegam się o wizę mam przy sobie gruba teczkę papierów, którą wywalam na parapet przy okienku konsula. Jak dotąd nie byłem proszony o żadne dowody związków z Polską, ale jakoś jestem spokojniejszy, gdy wiem, że dobrze się przygotowałem.
×
×
 • Create New...