Jump to content

rynr

Użytkownik
 • Content Count

  340
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17

About rynr

 • Rank
  Aktywny użytkownik
 • Birthday 01/01/2000

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Świat

Recent Profile Visitors

3,637 profile views
 1. może warto VPN https://nordvpn.com/pl/
 2. https://www.irs.gov/individuals/international-taxpayers/determining-alien-tax-status In some cases aliens are allowed to make elections which override the green card test and the substantial presence test, as follows: Nonresident Spouse Treated as a Resident Closer Connection To a Foreign Country Tax Treaties Temat rozkminiany przeze mnie jakiś czasu temu, też wiza B1 in a Lieu of H. W przypadku umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania (Tax Treaty) - Polska ma taką z USA chyba z 1974 roku. Całe te liczenie nie jest potrzebne. W twoim przypadku twój dochód z USA będzie to $0 i tylko z tego dochodu USA ma prawo odprowadzić podatek (o ile spełniasz warunki z tej umowy - raczej tak). Potwierdziłem to z Polską firmą rozliczającą podatki z USA. Z tego co się dowiedziałem, jedni w ogóle nie rozliczają niczego w USA natomiast inni składają zeznanie "zerowe". Tyle w temacie podatku federalnego. Natomiast jest też podatek stanowy. W moim przypadku nie było problemu, bo moje dochody nie były opodatkowane w tym stanie, w którym przebywałem, jednak polecam się zorientować w temacie. Proszę traktować ten post informacyjnie, nie jest on poradą prawną/podatkową.
 3. Ja byłem, podróżowałem i mieszkałem w wielu krajach w uwagi na moją pracę. Miałem wiele różnych wiz i ciekawych historii, poznałem sporo ludzi, nasłuchałem wartościowych rzeczy i sporo bezsensownej gadki. W USA spędziłem w sumie ponad 2 lata - rok w Wisconsin i trochę dłużej w Tennessee, podróżowałem w sumie 5 tygodni, zrobiłem 15000 mil. Moje zdanie jest takie, że jeżeli kogoś ciągnie do wyjazdu to i tak wyjedzie. Jak wielu się już wypowiedziało w podobnych tematach - warto pojechać najpierw turystycznie w interesujące miejsca, dowiedzieć się co i jak, zobaczyć jak się tam żyje, co trochę kosztuje czasu, pieniędzy i energii. W Kanadzie lub Australii jeszcze akurat nie byłem. Natomiast nie spotkałem osoby, której by się tam nie podobało - i to także słyszałem od osób, które były również w szeroko rozreklamowanym USA. Obecnie Kanada ma dość duże parcie na imigrację i jest sporo możliwości. Niestety najlepsze są dla ludzi którzy mają już z Kanadą coś wspólnego, ale z dobrym angielskim i dobrym zawodem można próbować.
 4. Jeżeli mam ośrodek zainteresowań życiowych (rezydenturę podatkową) w Polsce oraz rezydenturę podatkową w USA, to czy zastosowanie posiada umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską i USA?
 5. Pisałem w kontekście podatku za rok 2018, wtedy nie jest to przypadkiem liczone: 2018 - 1/1, 2017 - 1/3, 2016 - 1/6?
 6. Witam, W roku 2018 spędziłem więcej niż 183 dni w USA na wizie B1. Miałem przychody tylko z Polski. Ośrodkiem moich zainteresowań życiowych jest Polska. Czy w tej sytuacji muszę składać deklarację do IRS uwzględniająca moje zarobki w Polsce?
 7. Witam, Jestem obecnie w USA na wizie H1B. Sponsorem wizy jest oddział USA międzynarodowej korporacji. Obecnie pozostaję zatrudniony w Polskim oddziale i tak pozostanie. Czy ktoś z forumowiczów zetknął się z taką sytuacją? Prawnik wypowiedział, się że lokalny kontrakt nie jest wymagany, a tak długo jak wykonuję pracę zgodną z LCA oraz jestem zatrudniony w innym oddziale to jest w porządku. Znalazłem połowiczne potwierdzenie tego w 20 CFR Ch. V $655.731. Moje obawy dotyczą tego, czy będę miał jakieś problemy przy kolejnym wjeździe.
 8. Sorry, ze odkopuje temat ale jak sprawa wyglada w przypadku wykroczen? Jak sa one interpretowane? Czy mamy jakies przyklady? Wszystkie, ktore podala Karina to przyklady przestepstw gdzie byla kara pozbawienia wolnosci.
 9. Czy lepiej zapytać sponsora - firma pierwszy raz sponsoruje H1B. Zdarzyło mi się przelecieć do USA, stracić wizę i wrócić kolejnym lotem z powodu "profesjonalizmu" firm, z którymi współpracowałem. Wydaje mi się, że potrzebują to do USCIS. Ewaluacja nie będzie potrzebna chyba do H1B?
 10. Sponsor poprosił mnie o transkrypt dyplomu - to ma być oryginał/ksero/tłumaczenie?
 11. Ja wręcz przeciwnie - za każdym razem na czas, mimo sporadycznych opóźnień. Przeważnie Lufa
 12. Premium raczej nie było. Zobaczymy czy uda mi się dostać ten numer. Dzięki za info.
 13. W czerwcu zostałem powiadomiony, że zostałem wylosowany na rok FY2019. Od tego czasu nie otrzymałem żadnych informacji. Teraz wszystko jest w rękach pracodawcy, czy po prostu czekamy na USCIS?
 14. jeszcze jest taki bill:https://www.govtrack.us/congress/bills/115/hr4796 jednak ani jeden ani drugi jak na razie nie jest nawet bliski głosowania
×
×
 • Create New...