Jump to content

rynr

Użytkownik
 • Content Count

  351
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by rynr

 1. Moi znajomi z niemiec niedawno wlecieli do USA poprzedzajac dwutygodniowym pobytem w cancun (meksyk)
 2. B1 in lieu of H miałoby sens oraz H1B, L1. Trzeba pamiętać, ze część posiadaczy tych dwóch ostatnich nie jest na stałe w USA (pracownicy firm międzynarodowych mogą pozostać na "Home country payroll" i wjeżdżać na teren USA wedle potrzeby).
 3. A ja mam ciekawe pytanie. Nie udało mi sie jak dotąd znaleźć odpowiedzi. Jeżeli wiza H1B jest ważna w dniu wydanego EO, jest sie poza USA, ale znajdzie się innego pracodawcę (co wymaga wydania nowej wizy) to czy w takim przypadku nowa wiza moze zostac wydana i nie będzie bana na wjazd?
 4. Chcialem tylko dodac, ze odwolanie sie od decyzji moim zdaniem niewiele da, z jednej strony po wrzesniu 2021 wizy dv2021 juz nie wydadza, a z drugiej trzeba miec dobry powod aby takie odwolanie uzasadnic. Jesli sie myle to poprawcie.
 5. Nie warto brnac, tak na prawde to prawnicy nie moga zbyt wiele zrobic - ds260 wypelnisz sam, na rozmowe pojdziesz sam i tlumaczyl bedziesz sie sam. Ludzie z wyrokami dostaja wizy. Grunt to przedstawic sprawe jasno, nie sciemniac i miec papiery na potwierdzenie.
 6. Tez korzystalem z uslug polamera. Ich biuro w Milwaukee wygladlo jakby czas zatrzymal sie tam w roku 1995, ale wszystkie paczki oraz motocykl doszly cale.
 7. Jako programista mozesz sie tez zastanowic nad Kanada. Dobry angielski, 3 lata doswiadczenia w IT + magister to duza szansa na wize
 8. Nie ma nic w tym temacie w umowie między PL/USA o ograniczaniu podwójnego opodatkowania?
 9. Jak dotąd było tak, że przedłużenie (po 3 latach) nie wymagało kolejnego losowania, poprawcie mnie jeśli się mylę.
 10. może warto VPN https://nordvpn.com/pl/
 11. https://www.irs.gov/individuals/international-taxpayers/determining-alien-tax-status In some cases aliens are allowed to make elections which override the green card test and the substantial presence test, as follows: Nonresident Spouse Treated as a Resident Closer Connection To a Foreign Country Tax Treaties Temat rozkminiany przeze mnie jakiś czasu temu, też wiza B1 in a Lieu of H. W przypadku umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania (Tax Treaty) - Polska ma taką z USA chyba z 1974 roku. Całe te liczenie nie jest potrzebne. W twoim przypadku t
 12. Ja byłem, podróżowałem i mieszkałem w wielu krajach w uwagi na moją pracę. Miałem wiele różnych wiz i ciekawych historii, poznałem sporo ludzi, nasłuchałem wartościowych rzeczy i sporo bezsensownej gadki. W USA spędziłem w sumie ponad 2 lata - rok w Wisconsin i trochę dłużej w Tennessee, podróżowałem w sumie 5 tygodni, zrobiłem 15000 mil. Moje zdanie jest takie, że jeżeli kogoś ciągnie do wyjazdu to i tak wyjedzie. Jak wielu się już wypowiedziało w podobnych tematach - warto pojechać najpierw turystycznie w interesujące miejsca, dowiedzieć się co i jak, zobaczyć jak się tam żyje, co trochę
 13. Jeżeli mam ośrodek zainteresowań życiowych (rezydenturę podatkową) w Polsce oraz rezydenturę podatkową w USA, to czy zastosowanie posiada umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską i USA?
 14. Pisałem w kontekście podatku za rok 2018, wtedy nie jest to przypadkiem liczone: 2018 - 1/1, 2017 - 1/3, 2016 - 1/6?
 15. Witam, W roku 2018 spędziłem więcej niż 183 dni w USA na wizie B1. Miałem przychody tylko z Polski. Ośrodkiem moich zainteresowań życiowych jest Polska. Czy w tej sytuacji muszę składać deklarację do IRS uwzględniająca moje zarobki w Polsce?
 16. Witam, Jestem obecnie w USA na wizie H1B. Sponsorem wizy jest oddział USA międzynarodowej korporacji. Obecnie pozostaję zatrudniony w Polskim oddziale i tak pozostanie. Czy ktoś z forumowiczów zetknął się z taką sytuacją? Prawnik wypowiedział, się że lokalny kontrakt nie jest wymagany, a tak długo jak wykonuję pracę zgodną z LCA oraz jestem zatrudniony w innym oddziale to jest w porządku. Znalazłem połowiczne potwierdzenie tego w 20 CFR Ch. V $655.731. Moje obawy dotyczą tego, czy będę miał jakieś problemy przy kolejnym wjeździe.
 17. Sorry, ze odkopuje temat ale jak sprawa wyglada w przypadku wykroczen? Jak sa one interpretowane? Czy mamy jakies przyklady? Wszystkie, ktore podala Karina to przyklady przestepstw gdzie byla kara pozbawienia wolnosci.
 18. Czy lepiej zapytać sponsora - firma pierwszy raz sponsoruje H1B. Zdarzyło mi się przelecieć do USA, stracić wizę i wrócić kolejnym lotem z powodu "profesjonalizmu" firm, z którymi współpracowałem. Wydaje mi się, że potrzebują to do USCIS. Ewaluacja nie będzie potrzebna chyba do H1B?
 19. Sponsor poprosił mnie o transkrypt dyplomu - to ma być oryginał/ksero/tłumaczenie?
 20. Ja wręcz przeciwnie - za każdym razem na czas, mimo sporadycznych opóźnień. Przeważnie Lufa
 21. Premium raczej nie było. Zobaczymy czy uda mi się dostać ten numer. Dzięki za info.
 22. W czerwcu zostałem powiadomiony, że zostałem wylosowany na rok FY2019. Od tego czasu nie otrzymałem żadnych informacji. Teraz wszystko jest w rękach pracodawcy, czy po prostu czekamy na USCIS?
×
×
 • Create New...