Jump to content

rynr

Użytkownik
 • Posts

  352
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by rynr

 1. Moi znajomi z niemiec niedawno wlecieli do USA poprzedzajac dwutygodniowym pobytem w cancun (meksyk)
 2. B1 in lieu of H miałoby sens oraz H1B, L1. Trzeba pamiętać, ze część posiadaczy tych dwóch ostatnich nie jest na stałe w USA (pracownicy firm międzynarodowych mogą pozostać na "Home country payroll" i wjeżdżać na teren USA wedle potrzeby).
 3. A ja mam ciekawe pytanie. Nie udało mi sie jak dotąd znaleźć odpowiedzi. Jeżeli wiza H1B jest ważna w dniu wydanego EO, jest sie poza USA, ale znajdzie się innego pracodawcę (co wymaga wydania nowej wizy) to czy w takim przypadku nowa wiza moze zostac wydana i nie będzie bana na wjazd?
 4. Chcialem tylko dodac, ze odwolanie sie od decyzji moim zdaniem niewiele da, z jednej strony po wrzesniu 2021 wizy dv2021 juz nie wydadza, a z drugiej trzeba miec dobry powod aby takie odwolanie uzasadnic. Jesli sie myle to poprawcie.
 5. Nie warto brnac, tak na prawde to prawnicy nie moga zbyt wiele zrobic - ds260 wypelnisz sam, na rozmowe pojdziesz sam i tlumaczyl bedziesz sie sam. Ludzie z wyrokami dostaja wizy. Grunt to przedstawic sprawe jasno, nie sciemniac i miec papiery na potwierdzenie.
 6. Tez korzystalem z uslug polamera. Ich biuro w Milwaukee wygladlo jakby czas zatrzymal sie tam w roku 1995, ale wszystkie paczki oraz motocykl doszly cale.
 7. Jako programista mozesz sie tez zastanowic nad Kanada. Dobry angielski, 3 lata doswiadczenia w IT + magister to duza szansa na wize
 8. Nie ma nic w tym temacie w umowie między PL/USA o ograniczaniu podwójnego opodatkowania?
 9. Jak dotąd było tak, że przedłużenie (po 3 latach) nie wymagało kolejnego losowania, poprawcie mnie jeśli się mylę.
 10. może warto VPN https://nordvpn.com/pl/
 11. https://www.irs.gov/individuals/international-taxpayers/determining-alien-tax-status In some cases aliens are allowed to make elections which override the green card test and the substantial presence test, as follows: Nonresident Spouse Treated as a Resident Closer Connection To a Foreign Country Tax Treaties Temat rozkminiany przeze mnie jakiś czasu temu, też wiza B1 in a Lieu of H. W przypadku umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania (Tax Treaty) - Polska ma taką z USA chyba z 1974 roku. Całe te liczenie nie jest potrzebne. W twoim przypadku twój dochód z USA będzie to $0 i tylko z tego dochodu USA ma prawo odprowadzić podatek (o ile spełniasz warunki z tej umowy - raczej tak). Potwierdziłem to z Polską firmą rozliczającą podatki z USA. Z tego co się dowiedziałem, jedni w ogóle nie rozliczają niczego w USA natomiast inni składają zeznanie "zerowe". Tyle w temacie podatku federalnego. Natomiast jest też podatek stanowy. W moim przypadku nie było problemu, bo moje dochody nie były opodatkowane w tym stanie, w którym przebywałem, jednak polecam się zorientować w temacie. Proszę traktować ten post informacyjnie, nie jest on poradą prawną/podatkową.
 12. Ja byłem, podróżowałem i mieszkałem w wielu krajach w uwagi na moją pracę. Miałem wiele różnych wiz i ciekawych historii, poznałem sporo ludzi, nasłuchałem wartościowych rzeczy i sporo bezsensownej gadki. W USA spędziłem w sumie ponad 2 lata - rok w Wisconsin i trochę dłużej w Tennessee, podróżowałem w sumie 5 tygodni, zrobiłem 15000 mil. Moje zdanie jest takie, że jeżeli kogoś ciągnie do wyjazdu to i tak wyjedzie. Jak wielu się już wypowiedziało w podobnych tematach - warto pojechać najpierw turystycznie w interesujące miejsca, dowiedzieć się co i jak, zobaczyć jak się tam żyje, co trochę kosztuje czasu, pieniędzy i energii. W Kanadzie lub Australii jeszcze akurat nie byłem. Natomiast nie spotkałem osoby, której by się tam nie podobało - i to także słyszałem od osób, które były również w szeroko rozreklamowanym USA. Obecnie Kanada ma dość duże parcie na imigrację i jest sporo możliwości. Niestety najlepsze są dla ludzi którzy mają już z Kanadą coś wspólnego, ale z dobrym angielskim i dobrym zawodem można próbować.
 13. Jeżeli mam ośrodek zainteresowań życiowych (rezydenturę podatkową) w Polsce oraz rezydenturę podatkową w USA, to czy zastosowanie posiada umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską i USA?
 14. Pisałem w kontekście podatku za rok 2018, wtedy nie jest to przypadkiem liczone: 2018 - 1/1, 2017 - 1/3, 2016 - 1/6?
 15. Witam, W roku 2018 spędziłem więcej niż 183 dni w USA na wizie B1. Miałem przychody tylko z Polski. Ośrodkiem moich zainteresowań życiowych jest Polska. Czy w tej sytuacji muszę składać deklarację do IRS uwzględniająca moje zarobki w Polsce?
 16. Witam, Jestem obecnie w USA na wizie H1B. Sponsorem wizy jest oddział USA międzynarodowej korporacji. Obecnie pozostaję zatrudniony w Polskim oddziale i tak pozostanie. Czy ktoś z forumowiczów zetknął się z taką sytuacją? Prawnik wypowiedział, się że lokalny kontrakt nie jest wymagany, a tak długo jak wykonuję pracę zgodną z LCA oraz jestem zatrudniony w innym oddziale to jest w porządku. Znalazłem połowiczne potwierdzenie tego w 20 CFR Ch. V $655.731. Moje obawy dotyczą tego, czy będę miał jakieś problemy przy kolejnym wjeździe.
 17. Sorry, ze odkopuje temat ale jak sprawa wyglada w przypadku wykroczen? Jak sa one interpretowane? Czy mamy jakies przyklady? Wszystkie, ktore podala Karina to przyklady przestepstw gdzie byla kara pozbawienia wolnosci.
 18. Ja wręcz przeciwnie - za każdym razem na czas, mimo sporadycznych opóźnień. Przeważnie Lufa
 19. Dodam jeszcze jaką miałem rozmowę w konsulacie w środe: Wszedłem na 11:15 - byłem ostatni. Ubiegałem się o B1 - firma wysyła mnie by nadzorować rozruch maszyn. Pytania: - Dokąd dokładnie - w jakim celu - na jak długo - o moich poprzednich wyjazdach do usa Konsul opieczętował moje poprzednie wizy i przyznał nową. Po dostarczeniu paszportu okazało się, że otrzymałem B1 in lieu of H na rok.
 20. W waszym przypadku raczej macie spore szanse. Ważne żeby nie powiedzieć niczego głupiego . Do tego warto wziąć jakieś dokumenty potwierdzające, że macie poukładane życie w PL. Za każdym razem gdy ubiegam się o wizę mam przy sobie gruba teczkę papierów, którą wywalam na parapet przy okienku konsula. Jak dotąd nie byłem proszony o żadne dowody związków z Polską, ale jakoś jestem spokojniejszy, gdy wiem, że dobrze się przygotowałem.
 21. Byłem środe po wize B1 (after sales) - dostałem od firmy sporo papierów, ale konsul chciał tylko list od pracodawcy i mi go oddal po przeczytaniu. Powiedział że wiza zostala przyznana, ale mam wrazenie że konsulat jeszcze sie upomni o Purchase Order i kontrakt.. Rzeczywiście teraz trzeba czekać 3 dni na wydrukowanie wizy?
 22. Jeśli kogoś interesuje temat to proponuję przejrzeć nowe propozycje ustaw - sa chyba dwie dot. likwidacji DV i dwie ogólne nt. imigracji. Natomiast z tego co pamiętam nie było nawet głosowania dot. żadnej z tych ustaw.
×
×
 • Create New...