Skocz do zawartości

Kalifornia Poruszanie Się Po Okolicy :)


BlackAngel

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie... Jeśli jedziesz na wakacje, to nie lepiej było wybrać - jeśli nie ma się prawa jazdy i nie ma możliwości wypożyczenia auta - np. Nowy Jork? To wielka metropolia, z doskonale rozwiniętą komunikacją, a do zobaczenia jest tam tyle, że całe wakacje nie wystarczą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

o jak ja własnie chce tak, tylko koniecznie muszę mieć rower no może dla was to daleko dla mnie taka odleglosc 12 czy 15km to malutko nawet w obydwie strony, i to jest zarąbiste właśnie w tym wszystkim... Pozatym to w googlach jest napisane ze z hotelu jest do lax 52 km chyba a nie mil juz mi sie nie chce patrzec a do six flags no 3i 0,5 mili chyba no to mowicie ze to jest 12km okej, zgadzam się i bardzo mi pomogliście DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, fajnie, że blue cloud to wiocha mam jeszcze pytanko: czy tam gdzies jest plaża? Koło blue cloud czy też jakieś jezioro? No i taka jakby sawanna? Czy coś jakby jak pustynia hehe ??

No i przede wszystkim muszę zdobyć ten cholerny rower skadś no i wogóle napisze wam wszystko dokładnieb jak juz tam bede jak dotarłam bo od lotniska pojade na konkretny spontan ;)))

Chłopak też by sie przydał musze poprzeglądac tę stronę co podałeś.

No właśnie... Jeśli jedziesz na wakacje, to nie lepiej było wybrać - jeśli nie ma się prawa jazdy i nie ma możliwości wypożyczenia auta - np. Nowy Jork? To wielka metropolia, z doskonale rozwiniętą komunikacją, a do zobaczenia jest tam tyle, że całe wakacje nie wystarczą :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhmm sorry za dubla, no i jeszcze jedno jak te drogi są prywatne to jak tam ludzie mają dojechać tam jest ośrodek dla psów i kupić tam można różne fajne rzeczy dla psów to chyba jakoś można dojechać nie a pozatym to pojade najwyzej bede rowerem po zalesionych górach jechać, szkoda tylko ze aż ponad 15 km .... licze na to ze sie mylisz i ze mój hotel bedzie blisko bedzie super nie moge sie doczekac a tu jeszcxze tyle czasu :P(( 3 miechy :)(((

o jak ja własnie chce tak, tylko koniecznie muszę mieć rower no może dla was to daleko dla mnie taka odleglosc 12 czy 15km to malutko nawet w obydwie strony, i to jest zarąbiste właśnie w tym wszystkim... Pozatym to w googlach jest napisane ze z hotelu jest do lax 52 km chyba a nie mil juz mi sie nie chce patrzec a do six flags no 3i 0,5 mili chyba no to mowicie ze to jest 12km okej, zgadzam się i bardzo mi pomogliście DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, fajnie, że blue cloud to wiocha mam jeszcze pytanko: czy tam gdzies jest plaża? Koło blue cloud czy też jakieś jezioro? No i taka jakby sawanna? Czy coś jakby jak pustynia hehe ??

No i przede wszystkim muszę zdobyć ten cholerny rower skadś no i wogóle napisze wam wszystko dokładnieb jak juz tam bede jak dotarłam bo od lotniska pojade na konkretny spontan ;)))

Chłopak też by sie przydał musze poprzeglądac tę stronę co podałeś.

i jeszcze coś tam są jakieś fajne cluby czy dyskoteki ? :D

A ta strona wyżej podana to jest coś w rodzaju taxi ?

A myślicie że można wziąć swój rower do samolotu i ile by to kosztowało ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jak ja własnie chce tak, tylko koniecznie muszę mieć rower no może dla was to daleko dla mnie taka odleglosc 12 czy 15km to malutko nawet w obydwie strony, i to jest zarąbiste właśnie w tym wszystkim... Pozatym to w googlach jest napisane ze z hotelu jest do lax 52 km chyba a nie mil juz mi sie nie chce patrzec a do six flags no 3i 0,5 mili chyba no to mowicie ze to jest 12km okej, zgadzam się i bardzo mi pomogliście DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, fajnie, że blue cloud to wiocha mam jeszcze pytanko: czy tam gdzies jest plaża? Koło blue cloud czy też jakieś jezioro? No i taka jakby sawanna? Czy coś jakby jak pustynia hehe ??

Nie wiem, w którym miejscu Santa Clarita jest twój hotel, ale z LAX do Santa Clarita najkrótsza droga autem ma 63 km (40 mil), a rowerem jest 69 km (42 mile). Nie da się inaczej. Ile masz do Six Flags to też ciężko powiedzieć, bo tylko Ty wiesz, gdzie dokładnie jest Twój hotel. Więc może to być 7 km, jak i 12 ;)

Jeśli byłaś na mapach google, to mogłaś zobaczyć, czy tam jest plaża, czy jakieś jezioro. Nie ma. To są góry.

Najbliższa plaża jest w Santa Monica, ponad 50 kilometrów rowerem od Santa Clarita.

Poza tym możesz sobie poszukać na internecie informacji o Santa Clarita i będziesz wiedziała, co to za miasto i jaki ma krajobraz.

Pierwszy link od góry: http://en.wikipedia.org/wiki/Santa_Clarita,_California :D

A ta strona wyżej podana to jest coś w rodzaju taxi ?

A myślicie że można wziąć swój rower do samolotu i ile by to kosztowało ???

Która strona? Ta podana przeze mnie?

A w ogóle byłaś na niej? To strona komunikacji w LA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram to co powiedział mesio007. Dwa lata temu pracowałam z chłopakiem w Six Flags i z tego co pamiętam to poruszaliśmy się dokładnie tymi autbusami. Ze stacji McBean Regional Transit Station odjeżdżają autobusy do Six Flags bardzo często, bo to jest jedyny sposób dojazdu do parku dla niezmotoryzowanych. Natomiast sam przejazd z LA to albo autobus, który odjeżdża do McBean z North Hollywood albo metrolink. Czyli jest dokładnie tak jak powiedział mesio. Jednak zdecydowanie popieram wypożyczenie samochodu. Poruszanie się po LA a szczególnie po okolicach zajmuje kilka-kilkanaście godzin..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jak ja własnie chce tak, tylko koniecznie muszę mieć rower no może dla was to daleko dla mnie taka odleglosc 12 czy 15km to malutko nawet w obydwie strony, i to jest zarąbiste właśnie w tym wszystkim...
Wszystko fajnie. Ale po pierwsze, jak jedziesz rowerem to będzie jazda rowerem, a nie zwiedzanie. Po drugie, nie wszędzie dojedziesz, bo tak jak napisałem, tam się jeździ głównie autostradami a na nich rowerem nie pojeździsz. Czasem nie ma żadnej drogi równolegle do autostrady - to nie wygląda tak jak w Polsce że wsiądziesz na rower i będziesz jeździć tak samo jak samochodem tylko wolniej.
3i 0,5 mili
Tym mnie nieźle rozbawiłaś, dzięki ;)
czy tam gdzies jest plaża? Koło blue cloud czy też jakieś jezioro? No i taka jakby sawanna? Czy coś jakby jak pustynia hehe ??
WEJDŹ SOBIE NA GOOGLE MAPS I POSZUKAJ! Chyba jesteś w stanie znaleźć jezioro... Co do pustyni, zależy co masz na myśli. Tutaj jak znajdziesz kawałek ogródka bez sprinklerów to pewnie będzie on wyglądał jak pustynia. Jak chcesz taką prawdziwą, czyli dużą i z piaskiem, to pewnie najbliżej będzie Mojave.
A myślicie że można wziąć swój rower do samolotu i ile by to kosztowało ???
Tak się składa, że wczoraj dzwoniłem do Lufthansy z pytaniem jak mogę zabrać rower z USA do Polski. Kasują $400 i nie jest powiedziane, że taki towar zaakceptują - zależy od tego jakimi samolotami lecisz i jak szybko to zgłosisz. Jak zapakujesz w kartony, to można przewieźć jako zwykły bagaż, ale prawie na pewno będzie to musiało być pudło oversize, wówczas opłata $200. Ja lecę w sierpniu i będę próbował zapakować rower i wszystkie moje rzeczy do dwóch kartonów nie przekraczających limitu masy i wielkości. Żeby to zrobić rower będę musiał na prawdę rozebrać na kawałki, włącznie ze zdjęciem opon z kół i rozebraniem ramy (rower z tylnym zawieszeniem). Jak to się uda do będę musiał dopłacić tylko $70 za drugie pudło.

Sorry, że spytam, ale ile Ty masz lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Cię to obchodzi?

Dzięki za odpowiedzi, ten pomysł z poskladniem i rozłożeniem roweru jest niezły ... Spoko jak już się dorwę do tego roweru będę znała całe góry a tam chyba autostrad nie ma :P Będę z Wami ! heh ;) No to jak tylko 70 PLN to ja się dowiem w mojej linii jak to wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej a kochani bo jestescie tacy obeznani to możecie mi tylko powiedzieć dwie ostatnie rzeczy czy tam gdzieś w pobliżu są jakieś fajne cluby ??? No i co z tymi drogami prywatnymi znaczy że nie będę mogła dalej jechać to jak mam dojechać do celu ????

a co Cię to obchodzi?

Dzięki za odpowiedzi, ten pomysł z poskladniem i rozłożeniem roweru jest niezły ... Spoko jak już się dorwę do tego roweru będę znała całe góry a tam chyba autostrad nie ma :P Będę z Wami ! heh ;) No to jak tylko 70 PLN to ja się dowiem w mojej linii jak to wygląda :D

A ej jeszcze tylko jedno pytanie, do centrum LA i Hollywood to ile będzie kilometrów ale zresztą sprawdzę sobie to już jest mało ważne, najważniejsze żeby jakoś tym busem się dostać i rower swój zabrać bo nawet jak kupię tam to muszę kupić jakiś extra przecież nie kupię sobie złomu, ile takie fajny rower może kosztować, najlepiej pasowałoby mi kupić go na lotnisku wtedy w ostateczności wzięłabym taxi i ten rower jakoś zapakowała a najlepiej to z samolotu i z moim rowerem, bo mam już dwa swoje w sumie to 3 mam w domu... Także mówicie że taxi kosztuje tyle za cały odcinek trasy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak tylko 70 PLN to ja się dowiem w mojej linii jak to wygląda ;)

c4r0 napisał $70, czyli 70 USD, nie PLN, czyli 70 dolarów, czyli jakieś trzy razy więcej, niż 70 PLN.

Uważaj w Stanach, bo jak Ci się będą mylić mile z kilometrami, a dolary ze złotówkami, to tam przepadniesz :D

No i co z tymi drogami prywatnymi znaczy że nie będę mogła dalej jechać to jak mam dojechać do celu ????

Do Canine Country Club dojedziesz, ale jak będziesz chciała pojeździć po okolicy, to możesz mieć problem, bo na drogę prywatną nie wjedziesz. Koniec i kropka.

ile takie fajny rower może kosztować, najlepiej pasowałoby mi kupić go na lotnisku wtedy w ostateczności wzięłabym taxi i ten rower jakoś zapakowała

Rower chcesz kupować na lotnisku?

Powodzenia :)

Linki do sprawdzenia cen i w ogóle już Ci zostały podane. Poza tym google naprawdę nie gryzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Cię to obchodzi?

Mało mnie obchodzi ile masz lat, ale jak czytam Twoje posty i pięknie ułożone poprawną polszczyzną zdania to wydaje mi się, że jesteś roztrzepaną 15-latką która ma wbite do głowy, że sobie pojedzie sama do LA z rowerem i będzie fajnie.

Przeczytaj jeszcze raz mój post i zobacz za co jest to $70.

Żeby rozłożyć rower trzeba mieć sporo narzędzi i umieć to zrobić. Do tego zwykła rama (hardtail) się na pewno nie zmieści, bo nie można jej rozebrać.

Jak droga jest prywatna, to znaczy że jak tam wjedziesz to możesz dostać mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...