Skocz do zawartości

Kalifornia Poruszanie Się Po Okolicy :)


BlackAngel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jeśli ten rower co chce się brać nie jest rowerem za 5000 PLN lub więcej, to nie ma sensu go zabierać do USA. Zdecydowanie bardziej się opłaca kupić na miejscu, nawet używany - można znaleźć bardzo dobre okazje z praktycznie nowymi rowerami. Tylko że to nie jest "impreza" na miesięczny wakacyjny pobyt w LA... Tak jak napisałem, nie wiem na jakich zasadach autorka tematu ma zamiar przyjechać, ale jeśli to miałyby być normalne wakacje to moim zdaniem ten wyjazd nie ma najmniejszego sensu. Lepiej odłożyć to do czasu zrobienia prawka, co dodatkowo da czas na ewentualne dozbieranie trochę kasy na wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc i za odpowiedzi, bardzo mi to pomoże w USA i pewnie nie tylko mi dlatego proszę jeśli można o niekasowanie tego tematu.

C4r0: Nie wiem dlaczego uważasz, że nie ma taki wyjazd sensu, bo niby dlaczego- TYLKO DLATEGO ŻE NIE BĘDE JEŹDZIŁA SAMOCHODEM? Przecież to jest normalne miasto, nie mówiąc o LA, które jest 100 razy lepiej rozwinięte o Warszawy, więc nie wmawiaj mi, że tam ludzie poruszają się tylko samochodami, ??? ok ???? Bo jest to poprostu chore!!!! Może tam gdzie ja cchę być jest wiocha i zapyziałe zadu*** i nie ma dojazdu ale bynajmniej do mojego hotelu napewno normalny dojazd jest, pozatym specjalnie po to aby wyjechać i na wszystko tam mieć będę od niedługo pracować i będę miała na wszystko wystarczającą sumę pieniędzy, tak więc zawsze będę czymś się poruszać, np. TAXI- a możecie mi powiedzieć jaka tam jest cena TAXI i czy naprzykład z hotelu mojego do six flags można pojechać i ile kosztuje taki kurs w obie strony? ;)

Co do roweru macie racje, mój tata też mówi, że lepij tam kupić bo inaczej drożej wyniesie, tylko ja chcę jakiś fajny, to normalnie go poprostu kupię w sklepie w LA po przylocie, nie wiecie jaka cena będzie takiego górala ???

Buziaczki dla wszystkich !!!

PS. C4r0: mam taki charakter, mam prawo a co ? :D A co do tych dróg to pewnie są jakoś oznaczone to po pierwsze (mam nadzieję), a jeśli takie będą po drodze do mojego celu to mam nadzieję, że da rade jakoś je objechać tak? !!! ???

btw: umiem rower złożyć tak mi się wydaje :>

Jeśli ten rower co chce się brać nie jest rowerem za 5000 PLN lub więcej, to nie ma sensu go zabierać do USA. Zdecydowanie bardziej się opłaca kupić na miejscu, nawet używany - można znaleźć bardzo dobre okazje z praktycznie nowymi rowerami. Tylko że to nie jest "impreza" na miesięczny wakacyjny pobyt w LA... Tak jak napisałem, nie wiem na jakich zasadach autorka tematu ma zamiar przyjechać, ale jeśli to miałyby być normalne wakacje to moim zdaniem ten wyjazd nie ma najmniejszego sensu. Lepiej odłożyć to do czasu zrobienia prawka, co dodatkowo da czas na ewentualne dozbieranie trochę kasy na wyjazd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba Ci niczego wmawiać, bo tam ludzie najczęściej jeżdżą samochodami, bo tak jest najwygodniej.

Tak, to normalne miasto, ale porównywanie do Warszawy (nie wiem, czy pod względem infrastruktury, czy czego) to kompletna pomyłka. Jest po prostu inne. Powierzchniowo miasta są bardzo rozłożyste, poza tym górki i pagórki, więc ludzie ułatwiają sobie życie pokonując te dziesiątki kilometrów jeżdżąc autami. Co w tym dziwnego? I dlaczego to niby miałoby być chore?

Nikt nie wie, gdzie dokładnie leży Twój hotel, więc skąd mamy wiedzieć, ile będzie kosztowała taksówka?

Pewnie koło $25. Ale napisz do swojego hotelu i zapytaj ich o to. Oni na pewno będą wiedzieć.

Ceny rowerów możesz sprawdzić na necie. Linki miałaś podane. Dlaczego z nich nie korzystasz?

Oburzasz się, kiedy ktoś krytykuje i wyprostowuje Twoje pomysły (bo był w LA i wie, jak to wygląda), a jak Ci doradza, To ty z tego nie korzystasz.

c4r0 już mówił, że tam nie zawsze są drogi równoległe, którymi można wszystko objechać. No, ale to pojedziesz i sama się przekonasz.

Aha, przy lotnisku żadnego sklepu z rowerami nie znajdziesz, więc po kilkunastogodzinnym locie będziesz musiała podjechać (lub podejść) kilka mil, żeby znaleźć sklep. Jeśli oczywiście dolecisz tam w dzień i jeszcze będzie otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że wyjazd nie ma sensu, bo nie masz prawa jazdy. LA to duże miasto i jest tam transport publiczny. W mniejszych miastach natomiast często żadnego transportu publicznego nie ma i TAK, WSZYSCY JEŻDŻĄ WTEDY SAMOCHODAMI, czy to jest chore czy nie. Nie wiem co to za miejsce gdzie będziesz mieszkać i to nie ja napisałem że to wiocha albo zadupie, ale nie nie zdziwiłbym się, jak by normalnej miejskiej komunikacji tam nie było (ale powtarzam - nie wiem). Prawda jest taka, że bez samochodu za wiele nie zwiedzisz i po prostu szkoda żeby się wyjazd zmarnował. Za taxi możesz liczyć opłatę rzędu 2-3 USD za milę. W USA odległości są większe niż w Polsce, miej tego świadomość. Jak do najbliższego spożywczaka masz 40 minut piechotą to jest to normalna sprawa, a jak gdzieś się jedzie 15 minut autostradą to tutejsi nazywają to "blisko". Charakter masz jaki masz i nie mówię, że nie masz do tego prawa. Jak będziesz planować wycieczkę, to pamiętaj żeby rozważyć możliwość, że sprawy potoczą się nie po twojej myśli i żeby na taką sytuację mieć plan B - np. wiedzieć co robić jak się okaże że autobus który sobie upatrzysz z jakiegoś powodu nie jeździ, czy coś takiego. Drogi prywatne są oznaczone: http://www.google.com/search?hl=pl&biw...sa=N&tab=wi Jeśli na końcu takiej drogi jest coś publicznego, to na pewno nie będzie to droga oznaczona jako prywatna z zakazem wjazdu. Jeśli jednak jest tak oznaczona to najczęściej nie ma innego dojazdu do miejsca, w które ta droga prowadzi (albo jest jakaś inna droga ale też prywatna - inaczej to nie ma sensu). Z całym szacunkiem, ale mi się wydaje, że jednak nie umiałabyś złożyć roweru. Rower "górski" to szerokie pojęcie, są różne rodzaje. Zależnie czego szukasz, w przeciętnym sklepie rowerowym możesz taki rower dostać w cenie z zakresu 300-3000 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało mnie obchodzi ile masz lat, ale jak czytam Twoje posty i pięknie ułożone poprawną polszczyzną zdania to wydaje mi się, że jesteś roztrzepaną 15-latką która ma wbite do głowy, że sobie pojedzie sama do LA z rowerem i będzie fajnie.

Przeczytaj jeszcze raz mój post i zobacz za co jest to $70.

Żeby rozłożyć rower trzeba mieć sporo narzędzi i umieć to zrobić. Do tego zwykła rama (hardtail) się na pewno nie zmieści, bo nie można jej rozebrać.

Jak droga jest prywatna, to znaczy że jak tam wjedziesz to możesz dostać mandat.

Bądź tak łaskawa i przejrzyj temat, wszystko zostało podane.

c4r0: co do wytłuszczonego, sie zgadzam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) tylko ja chcę jakiś fajny, to normalnie go poprostu kupię w sklepie w LA po przylocie, nie wiecie jaka cena będzie takiego górala ???

"Fajny" to nie mniej niz $500. Chyba, ze bedziesz szukac na craigsliscie to moze znajdziesz cos za $200.

ale bynajmniej do mojego hotelu napewno normalny dojazd jest

"Bynajmniej" to partykula wzmacniajaca zaprzeczenie; ma zupelnie inne znaczenie niz "przynajmniej" z ktorym je pomylilas. Warto czasem zapoznac sie ze znaczeniem slow przed ich uzyciem, unika sie wtedy zdan pozbawionych sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Apropo roweru. Właśnie dotarłem do Polski i udało mi się przewieźć rower na drodze LAX-SFO-FRA-GDN bez problemów :) Spakowany był w dwa pudła razem z moimi wszystkimi rzeczami. Jedno pudło 26.5" x 26.5" x 10" a drugie 26" x 22" x 16", po zapakowaniu oba dokładnie po 50 lbs. Leciałem z lufthansą i jedno z pudeł było za darmo a za drugie musiałem dopłacić $50. Żadnych problemów na cle (przeszedłem przez bramkę "nic do oclenia" i nic nie musiałem pokazywać).

Przed pakowaniem: http://img35.imageshack.us/img35/507/imgp4423x.jpg

Po wypakowaniu w Polsce: http://img684.imageshack.us/img684/2426/imgp5607x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...