Jump to content

rafal723

Użytkownik
 • Content Count

  251
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About rafal723

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Recent Profile Visitors

2,877 profile views
 1. Dzięki wielkie! Na pewno dam znać! "B-1/B-2 status does not allow you to actively carry out daily operations of a business." - chodzi jednak o wizę turystyczną. P.S. Zatem rozumiem, że przy rozmowie w konsulacie nie mówić o zamiarze zmiany kategorii, tylko "the business&pleasure story..." ?
 2. A można zmienić status z turystycznej na EB-5?
 3. Czy wg odpowiednich przepisów można aplikować o wizę inwestorską (EB-5) (tak, znam warunki) będąc w Stanach na wizie B (business&pleasure)?
 4. To swoją drogą. Racja. Z drugiej strony, Ty mówisz o latach 90., a teraz są lata post-9/11. Dzięki! xD
 5. Właśnie o to mi chodzi ... . Że nawet jak Ci "się należy", to jak nie masz jakiejś tam sumy, to dostaje się odmowę, bo jest ryzyko, że pojedziesz pracować (chyba, że chodzi o wizę pracowniczą). I właśnie o to chodzi, jaka to suma.
 6. Zatrudniają tak w Ameryce!? Szczególnie taki powszechny zawód jak ten!? Ja myślałem, że tego do tego typu prac już nie zatrudniają, bo im się nie opłaca, tylko na np.: programistę wysokiego kalibru, lub jakiegoś inżyniera etc. . Możecie coś więcej na ten temat, proszę ? "Generalnie" nie. Ale, jakby np.: ktoś miał, powiedzmy połowę tych 50 tys. zł, to podejrzewam, że wynik w większości przypadków byłby inny, zgodzisz się? Ale też trzeba coś mieć w portfelu na taki wyjazd, prawda? To nie jest tak do końca, że $160 + bilet, chyba że jest. xD
 7. Cześć, poza wizą inwestorską (EB-5), w której przypadku wszystko jest oczywiste ($.5-1M + warunki inwestycji, warunkowa GC na 2 lata etc.), jak wygląda kwestia finansowa przy innych wariantach imigracyjnych. Wiem z doświadczenia na forum (na którym jestem po dłuuuuugiej nieobecności, zatem witam ponownie! :) ), że urzędnk w konsulacie podejmuje decyzje o promesie i robi to wg jakichś zasad, które nie są zbyt "zero-jedynkowe" (mam na myśli, że wg własnego uznania). Czy z Waszego doświadczenia jest jakaś suma pieniędzy, którą należy posiadać, żeby uzyskać wizę ? Bardzo proszę o porównanie wariantów: GC (lottery) ... . Jaki jest najtańszy sposób, żeby dostać się do USA? Co z wizą turystyczną (wiem, wiem... don't overstay... take it easy!)? Czy jest opcja, że np: wiza "szkolna" (studencka?) wyjdzie taniej. Może jakieś inne wizy, których nie wspomniałem?
 8. ja jestem poczatkujaca ucze sie korzystac forum załozyłam konto bo chciałam odszukac kuzynów a USA

   

   

 9. Jak wypełniam w przypadku biznesowo-turystycznej? Rozumiem że wizę mogę otrzymać (wizę B ) na okres do 10 lat; czy mogę w okresie ważności wizy wielokrotnie podróżować "przez Atlantyk" bez konieczności ubiegania się o nową/przedłużania wizę/y?
 10. Oraz I-94. Czy to wszystko? Czy możecie opisać jak wygląda kontrola celna (najlepiej: ORD, SFO, LAX)?
 11. Czy udzielicie Mi, proszę, informacji jakie dokumenty i formularze wypełnia się w procesie wizowym (kat. B ). Przede wszystkim na których należy się podpisać? DS-160 wypełnia się cyfrowo (online), więc tam nie ma podpisu, prawda? Później rozmowa wizowa, po decyzji paszport z wizą jest dostarczony przez kuriera. W takim razie czy na lotnisku podpisuje/wypełnia się cokolwiek?
 12. Nie tylko kartą. Byłem rok temu w Krakowie-Bonarce (G.H.) i kupowałem ze znajomymi w Carrefourze albo w Realu, nie pamiętam bo się do kina spieszyliśmy i płaciłem gotówką, jak raz w życiu zapytała mnie kasjerka o kod pocztowy. Byłem zdziwiony, bo pierwszy raz takie pytanie przy kasie dostałem.
 13. Nie żeby ktoś usuwał moje posty ...

 14. Tak się składa, że przeczytałem cały temat. A to czy SWOJE pw "wywlekam" na forum to moja sprawa. Nie chcesz nie czytaj, nikt Cię nie zmusza, masz takie prawo. Edit:// Aha .... Kontekst - słowo klucz.
×
×
 • Create New...