Jump to content

Jackie

Administrator
 • Content Count

  4,472
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  35

Jackie last won the day on April 3

Jackie had the most liked content!

Community Reputation

492

2 Followers

About Jackie

 • Rank
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Oak Park, IL

Recent Profile Visitors

9,922 profile views
 1. Tutaj ci odpowiem bo znajomi pare lat temu adoptowali dziecko zza granicy: musi być zupełny akt urodzenia. Chyba że coś zmieniło.
 2. W USA jest rejonizacja. Do szkoły muszą ciebie przyjąć niezależnie od ocen. Szkoła prywatna to inna para kaloszy ale trzeba płacić, często b. słono. Wyślij mamę do liceum w rejonie i niech zapyta w sekretariacie o szczegóły.
 3. A my w niedzielę 12go będziemy mieli brunch: połączenie Wielkanocy i Paschy. Na przystawkę śledzik, potem rosół z kury z kulkami z macy, brisket z plackami z cukinii i cymesem, na deser kugel waniliowy i babka Mieszkamy teraz w budynku gdzie jest Trader Joe's, jutro zrobię sobie burkę z worków na śmieci i pójdę kupić narcyze Dziś piękna i słoneczna pogoda była, cały dzień okna otwarte!
 4. Mąż zaczął oglądać Tiger King ale wymiękł i przestał Teraz oglądamy "Devs" na Hulu, podoba mi się Mieliśmy już 2 teorie na zakończenie i wczorajszy odcinek zabił nam ćwieka i namieszał!
 5. https://www.lidl.com/stores
 6. OP się nie odzywa, mam nadzieję że to znaczy że jest w podróży i dotrze wkrótce do domu
 7. No nie bardzo przez samego virusa. Musisz udowodnić że nie byłeś w stanie opuścić USA. Tutaj jest to dokładnie wyjaśnione: https://legalservicesincorporated.com/i-am-in-the-united-states-on-visa-waiver-or-esta-and-my-period-of-admission-is-expiring-what-is-satisfactory-departure-and-how-can-i-request-this-during-the-coronavirus/ Tak więc trzeba działać teraz. Nie ma gwarancji że pobyt zostanie legalnie przedłużony. Pracownicy USCIS mają dostęp do danych tak jak my. Dziś jest lot z ORD do WAW i są jeszcze bilety.
 8. My już po pierogach Mąż dostał drożdze od znajomego, w niedzielę upiekliśmy bagietki - były wspaniałe! Dziś nasza rocznica ślubu, będzie kolacja niespodzianka, mąż pracuje z domu więc gotuje. Podejrzewam że będą przepisy z książki kucharskiej którą mu kupiłam "Zahav: A World of Israeli Cuisine" Michaela Solomonova, nie mogę się doczekać!
 9. Do $4000 to może nie, ale na pewno podniosą ceny na tyle ile im się będzie opłacało. Za 4 koła nikt nie poleci, za 2000... może już tak. Mowimy naturalnie o klasie ekonomicznej.
 10. 100% prawdy oraz... mówimy o Chinach. Pamiętacie komunę? Pamiętacie Czernobyl? Można by było tysiąc pińset zarządzeń wprowadzać, dopóki nie zmieni się kultura łapówkarstwa to takie rewelacje jak COVID 19 będą się powtarzały. Mamy znajomego w Chinach, jego żona jest lekarzem. Oficjalnie via social media sobie z nim nie pogadasz, jest b. ostrożny co mówi. Ale jak przyleciał w 2018 roku w odwiedziny to się trochę nasłuchaliśmy
 11. https://www.ssa.gov/ssi/spotlights/spot-non-citizens.htm
 12. My się skusiliśmy na bezpośredni lot AA z ORD do KRK w połowie sierpnia. Teraz zagadka: ile czasu upłynie zanim będzie w miarę bezpiecznie podróżować? Oraz ile czasu będą linie lotnicze potrzebowały żeby móc latać bez ciągłych odwołań lotów?
 13. Ja pierdzielę, co jeszcze zrobisz żeby tu się dostać? Ameryka to tylko kraj, w dodatku w którym niewesoło teraz się dzieje. Jakbyś z kraju gdzie psy doopami szczekają pisał to jeszcze bym zrozumiała, ale z Polski??? Skończ studia ZA DARMO, zdobądź zawód na które będzie zapotrzebowanie i staraj się o wizę. Gwarantuję że kierowców ciężarówek wkrótce będzie tu od groma i sprowadzanie ich zza granicy się skończy. Pożądane zawody z reguły są pożądane przez pewien czas, kto wie co będzie za parę lat.
 14. 2 zdania i 3 błędne informacje: Pracodawca jak najbardziej może uznać polski dyplom. Medycyna nie jest żadnym wyjątkiem jeśli chodzi o "uznanie" dyplomu, wręcz przeciwnie. Podejrzewam że pomyliłeś oficjalne "uznanie" dyplomu które zezwala na zdobycie licencji i pracy z "uznaniem" przez pracodawcę, to są dwie zupełnie inne rzeczy. Po samym collegu nie będziesz się kwalifikować na żadną wizę która pozwoli na pracę i potem GC, chyba że kogoś poznasz, ożenisz się, i ta osoba ma prawo i ochotę cię sponsorować.
×
×
 • Create New...