Jump to content

Jackie

Administrator
 • Content Count

  4,276
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  27

Jackie last won the day on September 27

Jackie had the most liked content!

Community Reputation

393

2 Followers

About Jackie

 • Rank
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Oak Park, IL

Recent Profile Visitors

9,569 profile views
 1. Jeśli nic się nie zmieniło to w ambasadzie możesz pokazać dokumenty w języku angielskim lub w języku kraju z którym znajduje się dana ambasada. Tak więc polskie dokumenty możesz tylko w ambasadzie w Polsce. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę Zadzwoń do danej ambasady i zapytaj. Na mój rozum - przetłumacz akt urodzenia na angielski i przynieś wraz z polskim oryginałem.
 2. https://www.internationalstudent.com/study_usa/financing/sources/
 3. Też nie znoszę LOTu, ile razy jest problem NIC nie jest załatwione normalnie.
 4. Pracuję teraz w zupełnie innym zawodzie, więc nie, zresztą nie jest to dyplom w dziedzinie gdzie musisz go mieć, jak np. pielęgniarka czy farmaceuta (wraz z licencją.)
 5. Mój dyplom został nostryfikowany przez WES, przeliczyli ilość godzin i praktyk na credit hours i mam oficjalnie magistra w USA. Do niczegi mi się to nie przydaje, ale miło wiedzieć
 6. O ile nie masz na myśli szkoł prywatnych lub tzw. magnet schools, w USA obowiązuje rejonizacja. Tak więc wybierając szkołę de facto wybierasz miejsce zamieszkania.
 7. Dołączam do klubu słabych głów - po jednym kieliszku tańczę i śpiewam, po drugim rzygam i zasypiam Ale za zdrowie maluszka @MeganMarkle dziś wypiję!
 8. O rety, wielki facet! Gratulacje!
 9. Jestem pod wrażeniem, serio My mieliśmy tylko 2 sztuki podręcznego gdy zwiedzaliśmy Islandię, ale gdy patrzę na zdjęcia to mamy w kółko te same ciuchy na sobie, zmienialiśmy tylko bieliznę i skarpetki i raz zrobiliśmy pranie w hotelu. No właśnie: te bibeloty, masz 100% racji! Jako że dużo podróżujemy już kilka lat temu zainwestowałam w specjalne "travel clothes" które się nie mną, ważą tyle co nic i nie zajmują wiele miejsca. Ale te cholerne bibeloty zabrać ze sobą też trzeba, nie będę spędzała pierwszego czy nawet drugiego dnia wakacji latając po sklepach kupując rzeczy które już mam w domu.
 10. A my za 3 tygodnie lecimy w końcu do Izraela! Dałam radę spakować wszystko na 2 tygodnie dla 2 osób do 3 bagaży podręcznych (mamy prawo do 4 ale zawsze lepiej mieć mniej bagażu IMO) o wymiarach 23X41X51cm, w dodatku każdy nie mógł ważyć więcej niż 7 kilo. Najwięcej z wszystkiego waży nasz sprzęt do snorkelingu (płetw nie zabieramy, wypożyczymy). Pomaga fakt że w naszym AirBnB jest pralka i suszarka. Tym niemniej chodzę dumna jak paw jaka to zaradna jestem Po powrocie zdam dokładną relację
 11. Prawo mówi że możemy głosować. Twoje zdanie mamy w nosie.
 12. Dużo się dzieje. Ludzie którzy pochodzą z każdego miejsca na planecie, większość z nich wyluzowana. Świetne restauracje, od tych najtańszych do drogich. Ja osobiście lubię pogodę w SF, ale każdy ma swoje preferencje, tak jak napisała @katlia jest raczej ciepławo-chłodnawo przez większość roku. SF to nie jest duża metropolia w rodzaju NYC czy LA czy nawet Chicago, ale jest to przepiękne miasto
×
×
 • Create New...