Jump to content

Jackie

Administrator
 • Content Count

  4,291
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  27

Jackie last won the day on September 27

Jackie had the most liked content!

Community Reputation

398

2 Followers

About Jackie

 • Rank
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Oak Park, IL

Recent Profile Visitors

9,676 profile views
 1. Niestety, ale niewpuszczenie turysty do jakiegokolwiek kraju z jakichkolwiek powodów jest codziennym zjawiskiem na całym świecie. Ubezpieczenie turystyczne nie zwróci czasu i nerwów, ale przynajmniej pieniądze się odzyska
 2. To samo w moim przypadku. Po angielsku mówią bezbłędnie (mówię o Holendrach), ale lekki akcent jest zawsze do wychwycenia.
 3. Tak jak napisał mcpear, Schiphol nie ma prawdziwego Pre-Clearance, ma tzw. Pre-Departure Centers iz tego co się orientuję ludziska tam pracujący nie mają upoważnień do anulowania wiz, mogą co najwyżej na samolot cię nie wpuścić. Nie wiemy co się stało i możemy sobie gdybać do upojenia. Chcesz się dowiedzieć co się stało, idź do konsulatu i zapytaj.
 4. Jackie

  Arizona Explorers

  Super, teraz chcę spróbować
 5. Placek z dyni był w tym roku wyborny
 6. Mam tak samo. jedyne rzeczy jakie mi mama z Polski przywozi to węgierską pastę paprykową (na Amazonie jest droga) i śliwki w czekoladzie nadziewane marcepanem, które de facto mogłabym sama zrobić ale mi sie nie kce Te śliwki można w polskich sklepach kupić w okolicach Chicago, ale często trafiają się stare i wysuszone.
 7. Też tak sądzę. Może na początku trafi się więcej cofnięć i nielegalnych przedużeń pobytu, potem się wsio unormuje.
 8. Wróciliśmy właśnie z lotniska, już po wakacjach, ech... ale super było, jak znajdę chwilkę to napiszę więcej
 9. Wyjeżdżamy za chwilę na lotnisko, Izrael czeka! Trzymajcie kciuki za dobrą pogodę, zapowiadają niecodzienne burze które już zdążyły porządnie namącić w Egipcie.
 10. A teraz jesteś zamężna. Rodzice nie mają obywatelstwa które pozwoliłoby im sponsorować ciebie jako mężatkę.
 11. Z reguły gdy wynajmujesz cokolwiek w USA to proszą o tzw. deposit (zadatek). Najczęściej jest to 100% lub 150% miesięcznego czynszu. Tak więc aby wynająć mieszkanie za $1000 miesięcznie de facto zapłacisz $2000 lub więcej. Zadatek jest zwracany gdy się wyprowadzasz.
 12. Niestety nie pamiętam dokładnie, ale wiem że trwało to mniej niż się spodziewałam. Parę tygodni? Nie chcę skłamać.
 13. Jeśli nic się nie zmieniło to w ambasadzie możesz pokazać dokumenty w języku angielskim lub w języku kraju z którym znajduje się dana ambasada. Tak więc polskie dokumenty możesz tylko w ambasadzie w Polsce. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę Zadzwoń do danej ambasady i zapytaj. Na mój rozum - przetłumacz akt urodzenia na angielski i przynieś wraz z polskim oryginałem.
 14. https://www.internationalstudent.com/study_usa/financing/sources/
×
×
 • Create New...