Jump to content

Jackie

Administrator
 • Content Count

  4,822
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  60

Jackie last won the day on October 17

Jackie had the most liked content!

Community Reputation

665

About Jackie

 • Rank
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Oak Park, IL

Recent Profile Visitors

10,401 profile views
 1. Proszę nie dublować postów. @Sebol83 ma rację.
 2. My już po wielkim żarciu. Jako że z powodu covida było nas tylko troje, zamówiliśmy indyka i w zasadzie poza indykiem były tylko ziemniaki z gravy, żurawina, i sałata z ogórkiem i cebulą. Na deser placek z jabłkami który mąż upiekł wczoraj. Wiele potraw nie było, ale opchaliśmy się jak bębny. Teraz leżymy i umieramy
 3. Bo loteria, jak jej nazwa wskazuje, służy do dywersyfikacji społeczeństwa. Ludzi z wykształceniem w USA nie brakuje i nie czarujmy się, H1B spowodowało wiele złego na rynku pracy. Znam ludzi którzy plują na cały program bo dzięki niemu stracili pracę.
 4. Próbujemy przebukować bilety do Polski na koniec maja/początek czerwca. Sądziłam że LOT będzie robił trudności ale wystarczyło wysłać wiadomość na fejsie i od razu wszystko załatwione. Brawo LOT! Tyle że... powiedziano nam że lot przebukowany ale póki co jak sprawdzamy to rezerwacja nadal pokazuje grudzień Dzwonić chyba trzeba będzie? EDIT: Niepotrzebnie nastraszyłam, wsio jest przebukowane i oficjalnie lecimy do Polski w maju
 5. Nie żebym ten tego, ale u mnie w robocie maski mamy wszyscy i wolno je nam zdejmować tylko w 2 przypadkach: gdy jesteśmy sami w pomieszczeniu i podczas jedzenia (tylko 4 osoby mogą naraz siedzieć w lunchroomie)
 6. Koleżanka wzięła kurs online specjalnie po to by zdobyć możliwość udzielenia nam ślubu. Jej żona, fotograf, obcykała całą trwającą 10 minut ceremonię Oprócz nas nie było nikogo.
 7. Nie bez recepty. Aciclovir jest w USA wyłącznie na receptę. Zaryzykować z przesyłką zawsze można choć IMO lepiej się przejść do jakiegokolwiek walk-in clinic i poprosić o przepisanie.
 8. @Malgoo tak wyglądało tłumaczenie. Ślub brałam w 2016, sądzę że certyfikat wygląda podobnie lub identycznie jak teraz.
 9. Sama tłumaczyłam. Przynosisz do konsulatu i niby "konsul tłumaczy" ale tak naprawdę to chyba tylko sprawdzają czy tłumaczenie jest poprawne.
 10. Ja złożyłam papiery 16go października w konsulacie w Chicago i póki co czekam. Powiedziano mi że mogę czekać nawet do 3 miesięcy, ale bywa że w kilka tygodni jest załatwione.
 11. Ja też wolę prawdziwe książki... z wyjątkiem gdy trzeba się przeprowadzać
 12. To jesteś w doopie bo to pracodawca występuje o wizę. Natomiast do pracy zdalnej z domu (w Polsce), jak już ci inni napisali, żadnej wizy nie potrzebujesz i jeśli HR o tym nie wie i spuszcza wszystko na ciebie to ja bym się zastanowiła 500 razy.
 13. Nie wiem czy jesteś fanem science-fiction ale polecam książkę na której oparto serial. Jak zresztą wszystkie książki tego autora
×
×
 • Create New...