Jump to content

Jackie

Administrator
 • Content Count

  4,311
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

Jackie last won the day on January 15

Jackie had the most liked content!

Community Reputation

412

2 Followers

About Jackie

 • Rank
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Oak Park, IL

Recent Profile Visitors

9,752 profile views
 1. Muszę do kupy zdjęcia pozbierać i opisać W trakcie przeglądania napatoczyłam się na zdjęcie suszarki, która nieźle nam w głowach namąciła (pralka zresztą też.)
 2. Cztery domy od nas kręcą "Fargo" i tak jak początkowo wszyscy byliśmy podjarani tak teraz jest to upierdliwe bardzo Pogoda do doopy, do Izraela chcę wracać, tam tak pięknie było, łaaa
 3. Żeby wyjaśnić raz na zawsze: https://www.uscis.gov/policy-manual/volume-12-part-f-chapter-2 Dwa chyba najczęściej omawiane przypadki na tym forum: USCIS considers a foreign conviction to be a “conviction” in the immigration context if the conviction was the result of an offense deemed to be criminal by United States standards. In addition, federal United States standards on sentencing govern the determination of whether the offense is a felony or a misdemeanor regardless of the punishment imposed by the foreign jurisdiction (Nie ma znaczenia co polskie prawo mówi o konkretnym przewinieniu, liczy się prawo USA.) Foreign pardons do not eliminate a conviction for immigration purposes. oraz A record of conviction that has been expunged does not remove the underlying conviction.For example, an expunged record of conviction for a controlled substance violation or any crime involving moral turpitude (CIMT) does not relieve the applicant from the conviction in the immigration context. In addition, foreign expungements are still considered convictions for immigration purposes (Dla służb imigracyjnych nie ma znaczenia czy wyrok był zatarty.) Top do czego mają dostęp to, jak już napisano, inna para kaloszy. Wątpię czy w przypadku ESTA mają dostęp do czegokolwiek (na razie.) W przypadku starania się o GC czy obywatelstwo pewnie mają, choć nie automatycznie. Na zagramanicznych forach są przypadki że USCIS coś gdzieś wygrzebało i trzeba się było pożegnać z GC. Życzliwych ludzi nie brakuje, telefon lub email do konsulatu nic nie kosztuje.
 4. Niektóre uniwerki wymagają. Nie sądzę by komukolwiek chciało szukać po necie informacji na wypadek jakbyś zdała GED i została przyjęta do szkoły. Google nie boli, ponoć angielski znasz świetnie. Wystarczy wpisać "are dorms mandatory" i wszystkiego się dowiesz.
 5. Nie wiem co powiedzieć, niech ktoś pomoże. Ja sądzę że rok poczekają ze statystykami. Mogę się mylić.
 6. Jackie

  Arizona Explorers

  Na własne oczy widziałam kojoty w downtown Oak Park, biegły truchtem po ulicy i nic sobie z ludzi nie robiły. Późno w nocy to było, ale jednak. W super upalne lata przyłażą do miast wody szukać i grzebią po śmieciach, walcząc przy okazji z szopami, oposami, i szczurami wielkości jamników. Śmierdzą potwornie.
 7. Pogadaj z fachowcem. Ja kiedyś śmiałam się z terapii kanapowych (właściwie to dalej się śmieję) ale nawet jedna rozmowa z kimś kto ci uświadomi że twoje odczucia są normalne jest bezcenna. Mówię z własnego doświadczenia. Tak przy okazji - mam nadzieję że złapią skurwieli.
 8. Północny Quebec. Całe dnie ludzi nie widziałam.
 9. Bo po ponad miesięcznej przerwie zaczęłam odpowiadać na posty
 10. Watchmen na NBO HBO. Super
 11. Jest świetny Mówię to jako osoba która nie lubi country.
 12. Opierając się na tym co piszesz o swoim doświadczeniu: mamy podobne. Oczywiście że są. Ojciec który ma głodne dzieci w domu pójdzie do pracy nawet za dolara za godzinę. Tylko czy to jest OK? Mam wrażenie że mamy po prostu inne wyobrażenie jak powinno funkcjonować społeczeństwo. Ja również jestem zwolennikiem odpowiedzialności za siebie, ale tylko do pewnego stopnia. Nie każdy może mieć zajebistą i dobrze płatną pracę, bo nie każdy ma talent i możliwości. Społeczeństwo powinno o nich zadbać. Zamiast tych ludzi upokarzać socjalem, dajmy im pensję która im zapewni skromne, ale godne życie
 13. Jak kogoś nie stać na zapłacenie minimalnej stawki to ma do doopy business plan. Jakoś istnieją firmy które płacą dobrze i mają zyski. Gadasz z pozycji osoby która nie będzie głodować nawet jak straci pracę, bo znajdziesz nową względnie szybko, i możesz sobie pewne rzeczy w pracy wynegocjować. Sądziłam że jest oczywiste że ja mówię o ludziach którzy nie mają tego przywileju. Jasne że nie gwarantuje, ale na pewno pomaga. Gdyby nie przepisy mające na uwadze dobro pracowników mielibyśmy do tej pory "Germinal" Zoli.
×
×
 • Create New...