Jump to content

Jackie

Administrator
 • Content Count

  4,901
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  68

Everything posted by Jackie

 1. Proszę założyć osobny wątek anty-szczepionkowy. W tym wątku i każdym innym każdy taki post będzie usuwany i autor dostanie ostrzeżenie.
 2. https://www.amazon.com/Sunany-Inflatable-Airplane-Pillow-Adjustable-Traveling/dp/B07K69DZWK/ref=sr_1_3?crid=MV2C4UWHCCJL&dchild=1&keywords=inflatable+cube+for+airplane&qid=1617279890&sprefix=inflatable+cube%2Caps%2C181&sr=8-3
 3. Większość moich ukochanych restauracji nie przetrwała corony w tym Maud's Liquor Bar (wbrew nazwie nie bar tylko restauracja), ale przejrzę dziś wieczorem co jest jeszcze czynne. W Chicago jest od groma świetnych knajp
 4. Jeszcze nie spotkałam dobrej polskiej restauracji w Chicago. Jest kilka w których jest w miarę smaczne jedzenie, ale podają też np. gyrosa Swego czasu chadzaliśmy do rosyjskiej knajpy Russian Tea Time Restaurant ale nie wiem jak jest teraz bo mieli remont i pozmieniali menu.
 5. https://apostazja.info/index.php/procedura-b/za-granica
 6. W niektórych sklepach jest to praca dla niepełnosprawnych (w tym umysłowo). Podobnie jak pakowacze.
 7. Ja używam tych https://www.amazon.com/Reusable-Foldable-Shopping-Washable-Lightweight/dp/B07G537CK4/ref=sr_1_29?crid=151U1MXOWKW7A&dchild=1&keywords=nylon+shopping+bags&qid=1616178792&sprefix=nylon+shopping%2Caps%2C176&sr=8-29 Można prać w pralce więc zawsze są czyste. W niektórych sklepach w okolicy już zezwalają na użycie własnych toreb, ale trzeba je pakować samemu.
 8. Jedyne zamieszki sklepowe które tu widziałam były o papier toaletowy
 9. No i masz, jak ja teraz spać będę?
 10. Nie karmić trolla to sobie pójdzie
 11. Musi być obywatelem od urodzenia, to gdzie się urodził nie ma znaczenia.
 12. Jeśli siostra była obywatelką lub miała GC to dziecku należą się tzw. survivor benefits. Skontaktować się natychmiast z Social Security.
 13. Czy ta osoba dostaje jakiekolwiek pieniądze z Social Security?
 14. Niekoniecznie,moja bratanica ma -ska, na prośbę mojego brata który znał moją historię z nazwiskiem w Polsce i obiecał że jego córka takich jaj nie będzie przechodziła. Napisali podanie w którym wyjaśnili że w Polsce niektóre nazwiska są męskie/żeńskie i nie było problemu.
 15. Nie udzielamy rad jak emigrować nielegalnie ani co/jak robić nielegalnie w USA.
 16. Nie trzeba zmieniać w ogóle. Możesz też zmienić na "ska" jeśli uzasadnisz taką potrzebę. Dobrze radzę zrobić wszystko "po polskiemu" bo w Polsce są pewne przepisy tyczące imion/nazwisk. To że nie planujesz wracać do Polski nie znaczy że nie wrócisz, życie płata figle (spadki itp.). Ja przez lata walczyłam z USC o poprawną pisownię nazwiska. EDIT: Chyba nie zrozumiałam pytania: chcesz zmienić końcówkę nazwiska bo planujesz przeprowadzkę do USA i chcesz by kończyło się na "ski" zamiast "ska"? Jeśli tak to musisz je formalnie zmienić.
 17. W Oak Park old money od groma i nikt nosa nie zadziera, w grupce znajomych mojego syna jest dwóch chłopaków "trust fund babies" i są całkiem normalni (poza ciuchami, ale się trzeba dobrze przyjrzeć i znać marki które old money nosi, bo obnoszenie się pieniędzmi jest źle widziane.) Chyba jednak jest różnica między Midwest i East Coast jeśli chodzi o zachowanie.
 18. Mój mąż twierdzi "the South is bad but nothing beats the smugness of the upper East Coast assholes" więc chyba jest to dość popularna opinia
 19. Osobiście nic o MA (z wyjątkiem Bostonu) nie wiem ale na pewno znajdziesz pomoc tutaj: https://www.city-data.com/forum/massachusetts/
 20. My chcemy w maju do Polski a w listopadzie do Izraela. Izraelowi szczepienia idą znakomicie, ciekawe kiedy otworzy granice.
 21. Cholera, my też lecimy w maju i już mi się odechciewa tej zabawy
 22. Za 60K nawet w Chicago byłoby ciężko dla 4 osób, a Boston jest jakieś 1/4 - 1/3 droższy.
×
×
 • Create New...