Jump to content

Jackie

Administrator
 • Content Count

  4,889
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  68

Everything posted by Jackie

 1. Musi być obywatelem od urodzenia, to gdzie się urodził nie ma znaczenia.
 2. Jeśli siostra była obywatelką lub miała GC to dziecku należą się tzw. survivor benefits. Skontaktować się natychmiast z Social Security.
 3. Czy ta osoba dostaje jakiekolwiek pieniądze z Social Security?
 4. Niekoniecznie,moja bratanica ma -ska, na prośbę mojego brata który znał moją historię z nazwiskiem w Polsce i obiecał że jego córka takich jaj nie będzie przechodziła. Napisali podanie w którym wyjaśnili że w Polsce niektóre nazwiska są męskie/żeńskie i nie było problemu.
 5. Nie udzielamy rad jak emigrować nielegalnie ani co/jak robić nielegalnie w USA.
 6. Nie trzeba zmieniać w ogóle. Możesz też zmienić na "ska" jeśli uzasadnisz taką potrzebę. Dobrze radzę zrobić wszystko "po polskiemu" bo w Polsce są pewne przepisy tyczące imion/nazwisk. To że nie planujesz wracać do Polski nie znaczy że nie wrócisz, życie płata figle (spadki itp.). Ja przez lata walczyłam z USC o poprawną pisownię nazwiska. EDIT: Chyba nie zrozumiałam pytania: chcesz zmienić końcówkę nazwiska bo planujesz przeprowadzkę do USA i chcesz by kończyło się na "ski" zamiast "ska"? Jeśli tak to musisz je formalnie zmienić.
 7. W Oak Park old money od groma i nikt nosa nie zadziera, w grupce znajomych mojego syna jest dwóch chłopaków "trust fund babies" i są całkiem normalni (poza ciuchami, ale się trzeba dobrze przyjrzeć i znać marki które old money nosi, bo obnoszenie się pieniędzmi jest źle widziane.) Chyba jednak jest różnica między Midwest i East Coast jeśli chodzi o zachowanie.
 8. Mój mąż twierdzi "the South is bad but nothing beats the smugness of the upper East Coast assholes" więc chyba jest to dość popularna opinia
 9. Osobiście nic o MA (z wyjątkiem Bostonu) nie wiem ale na pewno znajdziesz pomoc tutaj: https://www.city-data.com/forum/massachusetts/
 10. My chcemy w maju do Polski a w listopadzie do Izraela. Izraelowi szczepienia idą znakomicie, ciekawe kiedy otworzy granice.
 11. Cholera, my też lecimy w maju i już mi się odechciewa tej zabawy
 12. Za 60K nawet w Chicago byłoby ciężko dla 4 osób, a Boston jest jakieś 1/4 - 1/3 droższy.
 13. Odpowiednią wizę, GC lub obywatelstwo. Bilet. Pieniądze. Dostaniesz kompletnie inną odpowiedź od każdej osoby którą zapytasz. https://www.city-data.com/ zwłaszcza https://www.city-data.com/forum/ https://www.nerdwallet.com/cost-of-living-calculator
 14. Blisko. Do Izraela latają jednak na Izraelskich paszportach Mój tata też miał kilka, w tym amerykański. Szkoda że nie jestem teraz w Polsce, moja mama wciąż gdzieś trzyma to dziadostwo, fajnie by było poooglądać i porównać
 15. To ja was powiem coś: wg. amerykańskiego prawa można mieć DWA paszporty. Skąd wiem? Kilka osób z rodziny takowe posiada.
 16. @mola ja też spróbuję, miałam robić twaróg na leniwe pierogi.
 17. Używasz podpuszczki czy kwaśniej śmietany?
 18. Kolejny spamer. Zawsze się zastanawiam czemu akurat tutaj wciskają te blogi itp.
 19. Jesteś teraz w fazie gdzie idealizujesz co zostawiłaś bo jesteś zmęczona i wściekła, bo miało być tak pięknie... Będzie lepiej. Początki są trudne, nawet ja, osoba która miała chyba najmniej szoku kulturowego (żadnego). Ściskam cię mocno! Masz jakieś wsparcie na miejscu?
 20. Powiem wam że zawsze jak słyszałam jak mąż mówi "nie martw się, nigdy nie będziemy bez pomocy" to śmiałam się w duchu. Dodam że mój mąż NIE jest praktykujący. Po 7 latach spędzamy razem tyle czasu i robimy to samo i w zasadzie jesteśmy też podpięci pod zbiorową społeczność która ma niesamowicie silny wpływ na dynamikę związku, niespotykaną chyba w żadnej innej kulturze (tu wsadzić wszystkie możliwe żydowskie stereotypy, zapewniam że mają źródło w prawdzie, my personal favorite: White Jewish Guilt) Ktoś tu ma podobne przeżycia? I chce o nich pogadać?
×
×
 • Create New...