Skocz do zawartości

Wiza J1-Zmiana Statusu


Rekomendowane odpowiedzi

Moja wiza j1 traci ważnosć z dniem 15listopada. 3rok studiów rozpoczynam od 1 października, po którym dostane licencjat. Planowałam wracać w październiku po programie work&travel by dokonczyc studia. Tydzien temu skonczyłam tutaj obowiazkowe praktyki wakacyjne w moim kierunku studiów. Właścicielem labolatorium dentystycznego jest Polak który prowadzi je od roku. Potrzebuje pracowników i stwierdził ze moze mi juz teraz dac prace bez ukonczonych studiów bo tak na prawde "liczy sie doswiadczenie" a nie papierek. Jest to duza szansa dla mnie. Jak mogłabym teraz zmienic wize? studencka czy pracownicza? wyczytałam ze na h1b jednym z wymogów jest posiadanie min. licencjatu. Jak to tak na prawde wyglada? czy sa jakies terminy składania wniosków, jak długo trwa zmiana statusu?i od czego mam zacząć? dodam ze jednoczesnie chciałabym przeniesc sie na moijej uczelni na indywidualny tok nauczania.

Licze na Wasza pomoc:)

So Confused.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mango to dobrze ze masz taka osobe ktora chce takie cos zrobic ale od czego masz zaczac?

od strony rzadowej co do wiz h1b:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=73566811264a3210VgnVCM100000b92ca60aRCRD&vgnextchannel=73566811264a3210VgnVCM100000b92ca60aRCRD

kolejna sprawa to czy ta osoba kiedys cos takiego robila-zna dobrego adwokata bo sam dobre checi to za malo na takie cos

zmiane na status studencki tez mozesz zrobic ale pamietaj o tym aby miec na to na kase,odpowiednia kase -mozesz miec kogos kto bedzie Twoim sponsorem a takie cos kosztuje

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=94d12c1a6855d010VgnVCM10000048f3d6a1RCRD

o tym tez pisze duzo na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze najlepszym rozwiazaniem jest wiza pracownicza bądz turystyczna.. tylko ile to wszystko kosztuje $$$, czasu i zdrowia? która mniej:)? i czy moge wtedy bez problemu wjechac do Polszy na miesiac czasu w styczniu by zdac egzaminy i wrócic tutaj, czy aplikacja o kolejna wize?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zmienisz status na turyste czy tez pracowniczy to wyjezdzajac po za USA bedziesz musiala udac sie do Konsulatu po wize bo na tym statusie nie wrocisz

to samo jest ze statusem studenckim..

taniej wyjdzie status turysty ale wez takie cos pod uwage ze moga Ci wizy turystycznej nie dac bo mialas wracac z USA a zostalas jesli nawet legalnie.

chyba ze trafisz na takiego Konsula ktory Ci da wize.bo sa takie przypadki

przy wizach pracowniczych to juz lepiej wyglada ale wtedy dluzej sie czeka,wiecej kosztuje bo tym sie zajmuje prawnik .

w USA zmieniasz status a nie dostajesz wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...