Skocz do zawartości

Zostać Po Studiach W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie studiuję w Polsce (licencjat) i po jego ukończeniu chciałbym wyjechać na studia do USA.

- na graduate czy undergraduate?

- w jakim stopniu trzeba umieć język? Muszę zdawać egzamin TOEFL?

- czy po skończeniu studiów mogę zostać w USA na stałe? Mam wtedy szanse na zdobycie wizy H1, a następnie zielonej karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu studiów możesz zostać na OPT - na rok maksymalnie. Jeżeli przez rok nie znajdziesz sponsora na H1 lub GC to będziesz musiał wyjechać.

Do H1 nie potrzeba studiów w US natomiast to jest wiza temporary i nie daje permanentnego statusu w US ani prostej drogi do zielonej karty.

W jakim stopniu musisz znać język to zależy od szkoły i pracodawcy.

Generalnie nie ma jasnej korelacji pomiędzy studiami w US a możliwością zdobycia H-1B lub byciem sponsorowanym na GC - na to wszystko ma się szansę bez studiów, aczkolwiek studiowanie w US + OPT może te szanse zwiekszyć. Zdawaj sobie tylko sprawę ze one są niezbyt wielkie w obydwóch przypadkach przy aktualnym stanie gospodarki w US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

-zalezy czy uczelnia w Usa zaliczy Ci kredyty,jezeli tak to mozliwe ze nie bedziesz musial zaczynac od undergraduate-kazda uczelnia ma inne kryteria uznawania kredytow z Polski

-jezyk nalezy znac,co do TOEFL to zalezy od uczelni,niektore uczelnie wymagaja tylko egzaminu okreslajacego znajomosc angielskiego i matmy

-wszystko jest mozliwe,najszybciej zielona karte mozna zdobyc przez slub z obywatelem obecnie choc istnieja inne sposoby o ktorych pisal ktos powyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno podchodziłem do aplikacji na graduate. TOEFL jest potrzebny wszędzie, gdzie sprawdzałem. Z wersji iBT trzeba mieć zależnie od uniwerku od 60-70/120 pkt, do 100/120 na tych najlepszych uniwersytetach. O samym teście nie będę tu pisał, jak chcesz to na priv (pisałem go w grudniu). Oprócz tego trzeba zdać GRE General i zależnie od kierunku może być też potrzebny GRE Subject Test. GRE jest DUŻO trudniejsze od TOEFL-a. Na graduate zagraniczni studenci mają dużo większe szanse na scholarship (zwolnienie z czesnego i ewentualnie jeszcze jakaś kasa na życie), zwłaszcza na lepszych uniwersytetach. Szansa znalezienia pracy pewnie będzie trochę większa po skończeniu dobrego uniwerku w USA, aczkolwiek pracodawcy też trochę krzywo patrzą na zagranicznych z powodu konieczności sponsorowania wizy, chyba że na prawdę widzą że warto w Ciebie inwestować. Jak będziesz chciał iść na graduate, czy to na mastera czy PhD to wiedz, że bardzo ważne są listy rekomendacyjne których będziesz musiał załatwić pewnie po 3 do każdej uczelni. Do tego bardzo punktowane są publikacje naukowe i ogólnie dorobek naukowy. Nie wiem na jakim kierunku jesteś, ja jestem na elektronice więc to co wiem dotyczy raczej tego typu kierunków, nie wiem jak inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

to ja odświeże i podepne się pod ten temat, bo chyba tu pasuje
ok, to zalozmy, ze jak to jest w ambasadzie aplikujac o wize studencka trzeba przekonac konsula, ze po studiach sie wroci do Polski, ale teoretycznie mozna jednak zostac w USA po studiach poprzez ten roczny OPT czy staz u jakiegos pracodawcy? Jesli uda nam sie znalezc takiego pracodawce, ktory bedzie nas sponsorowal to mozna bedac w USA, w tym okresie roku po zakonczeniu studiow, zmienic wize studencka na wize pracownicza? dobrze mysle, ze to w teorii jest sposobem na zostanie w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...