Skocz do zawartości

Wiza J1 A Formularz 1099-Misc


Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

W zwiazku z zaistnialym problemem postanowilam zwrocic sie do was drodzy forumowicze.

Otoz moj problem wyglada nastepujaco, ubiegle wakacje spedzialam w USA, program Work and Travel, wiza J1. Pracowalam niestety wylacznie tylko ok miesiaca, stad tez moj dochod byl nie za wysoki.. tzn. nieznacznie ponad 1000$. Wakacje byly swietne:) Jednakze wywiozal sie nastepujacy problem. Otrzymalam formularz 1099-Misc. Od razu mnie to zaniepokoilo. Wzielam sie za wydzwanianie po agencjach oraz pytania. Generalnie jest tak, ze przy tak malej kwocie pracodawca nie musi rozliczyc mnie z podatku, z drugiej jednak strony jestem do tego zobowiazana. Nie chce miec zadnych problemow, z reszta zlozylam juz aplikacje na kolejny wyjazd do tego samego pracodawcy. Wszystko oplacilam, itp.;/ Uspokojona bylam do momentu, gdy na stronie swojej agencji sponsorujacej z USA przeczytalam iz niedozowlone sa prace zwiazane z rozliczeniem na owym formularzu. Wakacje 2012- pracowac mam 4 miesiace za wieksza stawke(podatek napewno bedzie odciagniety), jednak co z rokiem 2011?? Nie chce miec problemow z IRS, wiza itp.;/ Co zrobic??;/ Mieliscie moze podobne problemy, badz tez wsrod znajomych??:/ Pozdr. M&Mmmm

P.S. Prosze o pilna odp., w przypadku osoby mogacej mi pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak, ze przy tak malej kwocie pracodawca nie musi rozliczyc mnie z podatku, z drugiej jednak strony jestem do tego zobowiazana.

Nie musi do kwoty $600 rocznie. Tak jak gal pisze, potraktowano cie jako samozatrudniajacego sie podwykonawce i wszelkie rozliczenia podatkow naleza wylacznie do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za okazanie zainteresowania:) Obecnie na stronie mojej agencji sponsorujacej z USA (wydajacej pozwolenie na prace) jest zapis, ze nie moge byc rozliczana poprzez 1099, co oznacza tez, ze zadnym kontraktorem byc nie moge. Nie rozumiem tego, w jaki sposob doszlo do wystawienia formularza 1099-misc, a nie W2;/ Zapewne bedzie to oznaczalo dla mnie problemy z IRS, wizowe, itp.;/Co powinnam jednak zrobic?? Skontaktowac sie z pracodawca??

# W 1 poscie nie do konca ujelam sprawe. Pracodawca wynika z tego, ze nie zaplacil za mnie zadnego podatku, uznal to za kwote wolna od podatku;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i ty tez nie zaplacisz.

Musisz tylko wypelnic formularz podatkowy ale podatku nie bedzie od takiej kwoty.

Pracodawca nie ma czasu na typowa biurokracje dlatego ty musisz to zrobic, aby uniknac wszelkich problemow

IRS nie bedzie wnikal kto zawinil ty jako ze dostalas formularz musisz go rozliczyc.

Czyli wypelnic druk rozliczeniowy wiecej jako formalnosc bo podatkow od takiej kwoty nie bedzie.

a glowe bedziesz miala spokojna na wypadek nastepnegopobytu.

To sie oplaca wierz mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

ja tez mam podobny problem.

Byłem na W&T w 2008 roku. Od tamtej pory nie rozliczyłem się z podatku. Zaniedbałem sprawe, po jakims czasem zapragnalem uregulowac zalegle sprawy i wtedy okazalo sie, ze nie mam W-2. Gdy zaczalem sie upominac o moj W-2 to okazalo sie, ze bylem zatrudniony jako self employer. W takiej sytuacji dostalem form MISC 1099.

Ktos moze rozliczal kiedykolwiek sie z takiego dokumentu? Gdzies przeczytalem, ze do kwoty ok.

9000$ IRS nie wymaga rozliczenia9ja zarobilem troche mniej). Ktos coś moze wie na ten temat? Bede wdzieczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozliczac z 1099-misc trzeba sie z kazdej kwoty, choc irs nie wymaga od klientow ( nie - "pracodawcow") zglaszania kwot rocznych nizszych od $500

niektorzy mimo to zglaszaja ( choc wiekszosc - z lenistwa nie zglasza)

poza tym twoj "employment status" nazywal sie "self - employed" a nie "self- employer"

podszlifuj angielski zeby nastepnym razem wstydu nam nie przynosic ( nam = mnie z uga oczywiscie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...