Skocz do zawartości

Transfer Z Californi Do Ilonois


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w stanach od niedawna i rozpaczolem studia w jednym z community college w los angeles. Jednak zycie w kaliforni nie do konca mnie zatysfakcjonuje i zastanawiam sie nad transferem studiow i przeprowadzka w okolice chicago. Mam nastepujace pytania:

1. Zalozmy ze chce sie przenies na z CC w LA do CC w Chicago, czy jest jakis college ktory zakceptowal by moje unity?

2. Zalozmy ze ukonczylem jeden CC w LA i mam associate, czy jest jakis UNIWERSYTET ktory by zakceptowal moj stopien i by mnie przyjal zebym mogl zrobic bachelor?

3. Zalozmy ze mam iles unitow w jednym z CC w LA i chcialbym sie transferowac na 4 letni uniwerek w chicago czy jest jakis uniwersytet ktory by zakceptowal moje unity?

Generalnie rzecz mowiac, chcialbym sie przenies jak najszybciej w rejony chiacgo, ale niechce przy tym marnowac pieneidzy i unitow ktore wlozylem w ten CC w Los Angeles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, CC w Illinois zaakceptuja przynajmniej wiele - jezeli nie wiekszosc - unitow z CC w CA

2. 4-letnie szkoly przewaznie nie uznawaja Associate bo ten stopien nie istnieje na uniwersytetach. Ale wiekszosc publicznych uniwersytetow zaakceptuje wiekszosc kredytow z CA. Prawdopodobnie bedziesz musial dorobic jakies dodatkowe requirements zeby byc uznawany jako 'upper classman'

3. Tak jak wyzej - publiczne szkoly zaakceptuja sporo - moze nawet wiekszosc - z twoich kredytow z CA. Nie wszystkie, ale sporo. Niestety, z transferowaniem, zawsz traci sie jakies kredyty bo kazda uczelnia/stan maja wlasne wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje ci bardzo za odpowiedz ;):) naprawde bardzo by mi zalezalo na przeprowadzce. Jednakze mialbym jeszcze jedno pytanie w takim wypadku. Nie mam zielonego pojecia jakie CC/Uniwersytety sa dobrymi szkolami w Chicago. Dodam ze szukam dobrych szkol biznesowych, jezeli moglbys dac jakies nazwy szkol byl bym bardzo wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie specjalnie na szkolach biznesowych - wiem ze University of Illinois Urbana-Champaign jest jedna z najbardziej znanych publicznych szkol w Illinois z dobrym programem biznesu. Poszperaj w google, i wczytaj sie w strony internetowe szkol jakie maja requirements na transfer - i czy naprzyklad business school w danym uniwersytecie w ogole akceptuje transfers (nie wszystkie to robia.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...