Skocz do zawartości

Formalnosc Przed Druga Rocznica Slubu Przy Wizie Cr1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Mam nadzieje, ze nie zakladam tego tematu poraz kolejny. Nie moglam znalezc nic podobnego.

Otoz moja sytuacja przedstawia sie nastepujaco.

Dostalam zielona karte dzieki CR1 I moglam wyjechac po 13 miesiacach calego koszmaru do mojego meza. Pani w Ambasadzie powiedziala, ze po przyjezdzie do Stanow I przed koncem drugiej rocznicy slubu trzeba zlozyc... no wlasnie co? Tu na miejscu w USA mamy cos zrobic, ale niestety z emocji po prostu zapomnialam o takiej waznej rzeczy. Nasza rocznica mija w sierpniu tego roku a wiec nie mamy zbyt wiele czasu. Czy jest ktos w podobnej sytuacji lub ma wieksze pojecie?


Nie jestem pewna, ale wydaje mi sie ze cos zwiazane z adresem tu w USA.... Bardzo prosze o pomoc. I dziekuje wszystkim. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie z adresem... Ja jestem dokladnie w tej samej sytuacji - w sierpniu musze wyslac I-751.

W tej chwili posiadasz Conditional Residency, po dwoch lata musisz wyslac petycje I-751 ( http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=f858d59cb7a5d010VgnVCM10000048f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD) - masz tam formularz i instrukcje. Razem z petycja musicie wyslac dokumentacje obejmujace cale dwa lata zwiazku wskazujaca na bona-fide marriage.

W instrukcji masz dokladnie wypisane co trzeba wyslac wiec przeczytaj dokladnie - podane masz tez do ktorego service center sie wysyla petycje w zaleznosci od tego w ktorym stanie sie mieszka. To nie jest formalnosc, to jest Twoj obowiazek - jezeli tego nie zrobisz, stracisz status i dostaniesz nakaz wyjazdu z US...

Wyslac mozesz najwczesniej 90 dni przed uplynieciem waznosci Twojej aktualnej zielonej karty - czyli 2 lata minus 90 dni od momentu w ktorym zostalas rezydentem (a nie od daty slubu) - date masz na GC (Resident since...)


Aha - wyslac musisz tez kopie aktualnej zielonej karty jak i czek na odpowiednia sume. Wszystko w instrukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...