Skocz do zawartości

Sponsor- Interexchange (~1500$)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

planuję wyjechać na program internship w marcu/kwietniu, znalazłem już firmę w USA która chce mnie zatrudnić.

Niestety nie chce im się za bardzo załatwiać mi formularza DS-2019 więc muszę znaleźć "sponsora" (śmieszy mnie ta nazwa bardzo) sam.

Narazie najtańszą opcją jest InterExchange ,koszt otrzymania wizy będzie wynosił ok 1500$.

http://www.interexchange.org/career-training-usa/internship-co-op-trainee-job/explanation-fees

Czy ktoś wyjeżdżał z tą organizajcą?

Z jednej strony chcę jak najmniej wydać na wizę ,ale z dugiej nie mam zamiaru dać się oszukać na 1500$ albo narazić się na niekompetencję firmy (nie chcę czekać na dokumenty 3miesiące czy coś)

Jeżeli ktoś ma sprawdzonego sponsora mniej więcej za te same pieniądze również proszę o linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

planuję wyjechać na program internship w marcu/kwietniu, znalazłem już firmę w USA która chce mnie zatrudnić.

Niestety nie chce im się za bardzo załatwiać mi formularza DS-2019 więc muszę znaleźć "sponsora" (śmieszy mnie ta nazwa bardzo) sam.

KAZDA OSOBA UBIEGAJACA SIE O INTERNSHIP MUSI MIEC SPONSORA - INACZEJ NIE DOSTANIESZ WIZY J-1. TAKIE JEST PRAWO. SPONSOR JEST PO TO ABY MIEC NAD TOBA NIEJAKO OPIEKE PODCZAS PRAKTYK. TAK WIEC NIE JEST TO KWESTIA TEGO CZY TOBIE SIE CHCE ZALATWIAC FORMULARZ CZY CI SIE NIE CHCE - NIKT CI NIE PODPISZE FORMULARZA JESLI NIE BEDZIESZ MIAL SWOJEJ SPRAWY W SEVISIE, DO SEVISU MOZE CIE ZAREJESTROWAC TYLKO SPONSOR - KOLKO SIE ZAMYKA.

Narazie najtańszą opcją jest InterExchange ,koszt otrzymania wizy będzie wynosił ok 1500$.

http://www.interexchange.org/career-training-usa/internship-co-op-trainee-job/explanation-fees

Czy ktoś wyjeżdżał z tą organizajcą?

WIELE OSOB Z NIA WYJEZDZALO, TO JEDNA Z NAJBARDZIEJ ZNANYCH ORGANIZACJI.

Z jednej strony chcę jak najmniej wydać na wizę ,ale z dugiej nie mam zamiaru dać się oszukać na 1500$ albo narazić się na niekompetencję firmy (nie chcę czekać na dokumenty 3miesiące czy coś)

$1500 TO NIE JEST OSZUSTWO TYLKO OPLATY JAKIE POBIERA KAZDA ORGANIZACJA. ILE BEDZIESZ CZEKAL NA DOKUMENTY TO NIE JEST OKRESLONE CO DO DNIA, BO SA ORGANIZACJE, KTORE ROBIA COS W CIAGU KILKU DNI BIORAC ZA TO DODATKOWE PIENIADZE.

MASZ NAPISANE ILE MNIEJ WIECEJ TRWA PROCES DOKUMENTOW I TEGO SIE NIE PRZESKOCZY. TAM JEST WYPLENIENIE DOKUMENTOW, WPLATA PIENIEDZY, INTERVIEW Z TOBA ORAZ Z PRACODAWCA, PRACODAWCA PODPISUJE DOKUMENTY, TY PODPISUJESZ TE SAME DOKUMENTY, ORGANIZACJA ROWNIEZ PODPISUJE TE SAME DOKUMENTY, WYSTAWIA CI WSZYSTKO DO KONSULATU ITD. TO TRWA I Z TYM TRZEBA SIE LICZYC, ZE TAKI PROCES ZAJMUJE CZAS.

Jeżeli ktoś ma sprawdzonego sponsora mniej więcej za te same pieniądze również proszę o linki

INTEREXCHANGE JEST BARDZO DOBRA ORGANIZACJA W POROWNANIU Z INNYMI ORGANIZACJAMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

z tym oszustwem to chodziło mi raczej o wiarygodność interexchange, jak piszesz że są w porządku to mnie uspokoiłaś.

Zarejestrowałem się w ich systemie i teraz widzę że czas otrzymania formularza DS-2019 zależy w dużej mierze od skompletowania dokumentów przeze mnie i Hosta.

Widzę że te 1500$ jest niewyjęte do zapłaty, chyba że ktoś ma szczęście i firma za niego zapłaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...