Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeczytałam na jednej ze stron, że przy staraniu się o wizę turystyczną nieimigracyjną trzeba mieć przy sobie aktualny paszport i wszystkie poprzednie paszporty. Niestety ja swojego poprzedniego paszportu nie mam, po prostu gdzieś wyrzuciłam gdy stracił swoją ważność. Czy to oznacza, że nie mogę się starać o wizę? Czy na prawdę sprawdzają poprzednie paszporty? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej chodzi o stary paszport z wizą do USA, o ile taką miałaś. Urzędnik porówna to z twoim wnioskiem o wizę (jest tam pytanie o poprzednie wizy) i sprawdzi czy przy starej wizie nie ma jakichś adnotacji. Nie ma obowiązku noszenia wszystkich starych paszportów, bo niby w jakim celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Właśnie zdziwiłam mnie ta wiadomość którą znalazłam na stronie:

Krok 4
Należy udać się do Ambasady/Konsulatu Stanów Zjednoczonych w dniu i o godzinie umówionej rozmowy.

Należy zabrać ze sobą:

  • wydruk potwierdzenia umówienia się na rozmowę,
  • wydruk strony potwierdzającej złożenie formularza DS-160,
  • zdjęcie wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy,
  • aktualny paszport i poprzednie paszporty.

Wnioski bez tych dokumentów nie będą rozpatrywane.
 

Nigdy nie miałam wizy będzie to moja pierwsza no ale nie chcę też by odrzucono mój wniosek ze względu na to, że nie mam starego paszportu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% chodzi o stary paszport z poprzednią wizą do US. Ja taki miałam i zabrałam ze sobą do Konsulatu. Mój mąż nie miał nigdy wcześniej wizy, więc starego paszportu ze sobą nie zabierał, tylko ten aktualny. Tylko ja zostałam poproszona przez Panią konsul o pokazanie jej poprzedniego paszportu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...