Skocz do zawartości
aktoto

przebywanie w dwóch krajach europejskich

Recommended Posts

Drodzy forumowicze, biorę udział w dv2018, ale piszę moje pytanie na forum dv2017, bo tu juz macie przetarte szlaki. swoj ds 260 wyslalem do kcc juz w maju, ale niedawno mi przyszlo do glowy, ze NIE wpisalem w adresach miejsca zamieszkania w innym europejskim kraju. Poprosilem kcc o odblokowanie wniosku, ale w sumie nie wiem, czy dobrze robie, bo jest to troche pogmatwane. Otoz mam dziewczyne w innym kraju unijnym (ja sam mieszkam w polsce). Nie zglaszalem jej i do usa tez bym pojechal sam. Jezdze do niej w kazdym miesiacu od 4 lat, ale nigdy na dobra sprawe nie spedzilem u niej dluzej niz 3 tygodni jedorazowo. Najczesciej jezdze na tydzien lub dwa w miesiacu. Mam nawet u niej meldunek jako obywatel unijny w ramach dyrektywy o swobodnym przemieszczaniu sie. Mam ten meldunek glownie po to, zeby parkowac samochod bezplatnie, a bez tego nie da sie wyrobic pozwolenia na parkowanie. mam tez numer podatkowy w tym kraju, choc pracowalem tam 3 tygodnie kiedys w 2014 roku, ale potem to rzucilem i wrocilem do polski i tak dojezdzam. Wedlug wymogow na GC trzeba z innego kraju przyniesc na rozmowe zaswiadczenie o niekaralnosci jesli sie mieszkalo w nim powyzej 12 miesiecy. Ja w praktyce choc mam tam meldunek od 2014 roku, to nigdy jak juz napisalem, nie moglbym powiedziec ze tam mieszkalem. I ostatecznie moje pytanie, jak sadzicie, wpisac ten adres z innego kraju UE do ds260 i zalatwiac zaswiadczenie o niekaralnosci, czy to olac? dziekuje z gory

Edytowane przez aktoto

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czasami najgorsze są tłumaczenia po co na co to zrobiłeś.

wpisz,weź zaświadczenie i tyle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz