Skocz do zawartości

Podróż poślubna + wiza dla dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam parę pytań, na które jak dotąd nie znalazłem odpowiedzi na forum.

Najpierw background: ja i narzeczona dostaliśmy wizy na 10 lat i byliśmy raz, bez żadnych problemów. Teraz po ślubie żona zmieniła nazwisko i wymieniła paszport (w starym nieuszkodzona wiza). Możemy teoretycznie jechać na dwóch + akt małżeństwa, ale mamy też bobasa, dla którego złożymy wniosek, więc zgodnie z zaleceniami żona też ubiega się o nową wizę.

  1. Wnioski wypełniamy oddzielnie, ale czytałem coś o opcji Family Application - gdzie to jest, bo nie widziałem?
  2. Żona musiała wpisać prace z ostatnich 5 lat, ale pozwala jej wpisać tylko dwie (a było z 5) - ktoś tak miał?
  3. W przypadku zwolnienia dziecka z rozmowy z konsulem (nasze jeszcze nie mówi :D), trzeba złożyć wniosek - czy jako Wnioskodawca piszemy dziecko czy rodzica?
  4. Być może i tak żona będzie musiała iść na rozmowę z dzieckiem (brak opieki) - czy idzie umówić jedną wspólną wizytę z jednego profilu do umawiania? Jak? Wcześniej robiliśmy to oddzielnie, ale na tę samą godzinę i weszliśmy razem..
  5. Wejście do ambasady jest restrykcyjne - czy da się wejść z takim małym dzieckiem? (wózek, pieluszki, kosmetyki do przewijania, picie i jedzenie, etc.)
  6. Czytałem, że przy wizie dla dziecka jest wskazana obecność obojga rodziców - czy muszę iść mimo, że mam wizę i wpisaliśmy we wnioskach, że jedziemy wszyscy?

Bardzo byłbym wdzięczny za rozwianie wątpliwości

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pelasia napisał:

Jesli dziecko jest zwolnione z wizyty w konsulacie przy aplikacji o wizę, to gdzie obecność obojga rodzicow jest wymagana?

Tak przeczytałem w jakiś wcześniejszych postach, że dla pewności że oboje rodziców wie o tym i zgadza się na wyjazd :P Poza tym teraz żona może będzie z dzieckiem, więc mogłoby krzywo wyglądać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, traper napisał:

A jak połączyć opłatę i umówić jedną wizytę???

Połączyłem, ale czy to dobra opcja? Bo nie rozumiem do końca tego tekstu: Jeżeli warunki dla korzystania z procedury interview waiver (...) nie są w Państwa przypadku spełnione, a będą Państwo podróżować z dziećmi, które nie ukończyły 14 lat i mogłyby z niej skorzystać, należy stworzyć osobne profile w naszym systemie i umówić każdą osobę indywidualnie (także dzieci) na rozmowę z konsulem. Nie można składać podania wizowego za pośrednictwem procedury interview waiver. Podania dzieci zostaną rozpatrzone wraz z podaniami rodziców, gdy rodzice będą ubiegać się o wizę. 

To możemy w końcu razem czy zrobić oddzielnie i dla dziecka waiver?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK, poradziłem sobie jakoś, ale może ktoś będzie szukał odpowiedzi na podobne pytania, to opiszę co wiem:

ad.1. Wypełnia się jeden wniosek, a następnie drugi (a nie równocześnie jak próbowałem :D) - na końcu jest opcja do wyboru.

ad.2. Chyba tak musi być, damy znać po rozmowie.

ad.3. Oddzielny wniosek, wypełniony przez rodzica, a przy umawianiu wizyty, jeżeli dodajemy dziecko, odpowiadamy na pytania za siebie (ie. czy jesteś zwolniony z rozmowy? - Nie).

ad.4. Umawiając wizytę dodajemy inne osoby, podając kod wniosku, ale dziecko jeżeli jest zwolnione, NIE MOŻE być obecne - info od konsultanta.

ad.5. j.w.

ad.6. Tylko jeden rodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...