Skocz do zawartości

gimnazjum we wzniosku wizowym?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Co poradzić dzieciakowi, który wypełniając kiedyś swój pierwszy wniosek wizowy (na wizę turystyczną) w rubryce "have you attended any educational institution(s) at a secondary level or above" wpisał gimnazjum i liceum? Teraz gimnazjum jest wcielone do podstawówek, czyli primary level z tego co się orientuję (a może gimnazjum zawsze było częścią wykształcenia podstawowego i bez sensu było to wpisywać?).

Co teraz wpisać w nowym wniosku ds160? Tylko liceum, a gimnazjum już nie? Czy brak tej szkoły jeśli była wcześniej podana będzie potraktowane jako podawanie nieprawdziwych informacji?

Jest też taka informacja do tego dodana: "You must answer Yes to this question if you have ever attended for any lenght of time, a high school (..) or college, university..."

Czy 'ever attended' jest interpretowane tak jak w Polsce, czyli jak ktoś uczestniczył w zajęciach? Co z kierunkami studiów na które ktoś się zapisał, ale nie uczestniczył w ogóle w zajęciach, bo równolegle dostał się na inne studia i tam chodzi, a na tych pierwszych się nie pojawił, a po jakimś czasie zrezygnował w ogóle i odebrał dokumenty? Też to wpisać jako attended school?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secondary school przyjmuje się, że to klasy 9-12. Chyba nie ma ścisłej definicji. Ja bym gimnazjum nie wpisywał. Ogólnie zapewne interesuje ich tylko liceum. Aczkolwiek nikt nie zdyskwalifukuje aplikacji jak wpisano gimnazjum.

W opisie tego pytania jak wspomniałeś uszczególowili, że chodzi o liceum (high school), college czy uczelnie.

Ja bym uczelni na którą się zapisałem ale nie uczestniczyłem w zajęciach nie wpisywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mcpear napisał:

Secondary school przyjmuje się, że to klasy 9-12. Chyba nie ma ścisłej definicji. Ja bym gimnazjum nie wpisywał. Ogólnie zapewne interesuje ich tylko liceum. Aczkolwiek nikt nie zdyskwalifukuje aplikacji jak wpisano gimnazjum.

Czyli rozumiem, że jak było wpisane wcześniej gimnazjum, a teraz nie będzie go we wniosku to nie będzie to jakimś zatajaniem? W zasadzie można by wpisać dla świętego spokoju drugi raz, ale problem w tym cały, że on nie jest pewny już teraz czy na pewno to gimnazjum wpisał wcześniej. Więc jak wcześniej nie wpisał, a teraz wpisze to znowu w drugą stronę problem.

8 godzin temu, mcpear napisał:

W opisie tego pytania jak wspomniałeś uszczególowili, że chodzi o liceum (high school), college czy uczelnie.

To zdanie było napisane przeze mnie w skrócie. W całości brzmi: "You must answer Yes to this question if you have ever attended, for any lenght of time, a high school/secondary school (or its equivalent in your country) or college, university, graduate school, a doctoral program, or a vocational program".

 

I jeszcze mam jedno pytanie nowe dzisiaj co do którego mam wątpliwości: "Have you ever used other names (i.e., maiden, religious, professional, alias, etc.)?"

Czy tu trzeba wpisać pseudonimy z portali społecznościowych, imię z bierzmowania, inne nazwiska używane w nieoficjalnych sytuacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. NIkt nie będzie dzieciaka o "zatajanie" albo o inne niecne czyny posądzał. Nie wpisuj tego gimnazjum i odetchnij -  nikt do tego się nie przyczepi. W Polsce odpowiednikiem high school / secondary school jest szkoła pogimnazjalna (po staremu) lub popodstawowa (po nowemu albo bardzo staremu).

Imiona z bierzmowania i inne ksywki w nieoficjlnych sytuacjach należy odpuścić i nie wpisywać. Kobieta jeśli zmieniała nazwisko w momencie ślubu udziela pozytywnej odpowiedzi. Jeśli sądownie zmieniłeś kiedykolwiek nazwisko udzielasz pozytywnej odpowiedzi. Jeśli w wyniku ślubów zakonnych zmieniłeś Imię i używałeś innego w oficjalnych dokumentach to odpowiadasz pozytywnie. Jeśli byłbyś członkiem tajnej organizacji na terenie wojennym (np w latach 1939-45 w Polsce a niektórzy nawet dłużej) i  używałeś pseudonimu lub zmienionego nazwiska i posługiwałeś się papierami na to nazwisko (dowodem, świadectwem szkolnym, dyplomem wyższej uczelni, ken kartą itp) to zaznaczasz tutaj TAK. Ale że kumple na podwórku wołali na ciebie Czarny albo Szybki lub, że w wojsku kapral na Ciebie mówił np "per Gnoju" cały czas to raczej konsula nie obchodzi. :):)

Wyluzuj - będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, dziękuję za odpowiedź :) Akurat to nie o mnie chodzi. Ja mam skomplikowaną sprawę trochę i czekam na odpowiedź Kariny :( A że czekam już od września to umilam sobie czas aktywnością na forum i zbieraniem informacji dla innych :) 

 

Jesteście super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...