Skocz do zawartości

Studia USA


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Jestem w drugiej klasie liceum i poważnie zastanawiam się nad studiami w Stanach. W czerwcu pisze test SAT. Niestety w pierwszej klasie pani z historii postawiła mi 2 co od razu idzie  na świadectwo maturalne. Pozostałe oceny mam nadzieje że będą powyżej 5. Czy z tą oceną mam nadal szanse na dostanie się na studia w stanach oraz mam jeszcze jedno pytanie jak wygląda sprawa wizy dla studenta? Jak ją dostać i jakie są ograniczenia podczas przebywania w Stanach na takiej wizie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przeszukaj forum bo takie pytania pojawiaja sie regularnie. Nie jestes pierwsza licealistka ktora pyta o studia w USA. Niestety zadna z osob jeszcze nie wrocila sie pochwalic czy rzeczywiscie sie jej udalo.

Tu masz info na temat wiz https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/study/student-visa.html

Najwieksze ograniczenie to brak mozliwosci pracy i ogromne koszta finansowe.

Zawsze sie pytam ludzi dlaczego akurat chca studiowac w USA, zamiast skonczyc darmowe studia w Europie gdzie dodatkowo czesto poziom nauczania jest wyzszy... Jasne studia tutaj maja zalety ale wydaje mi sie ze ma to sens glownie kiedy masz pozniej mozliwosc pracy w USA. 

Trust me, studia tutaj nie wygladaja jak w serialach dla mlodziezy. Szczegolnie teraz kiedy wszystko jest online. Moze zanim ty skonczysz liceum to sie zmieni, ale kto wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie dostac na studia z 2 na swiadectwie.

Jezeli dostaniesz sie na uczelnie, to z otrzymaniem wizy nie powinno byc problemu.

Czy zdajesz sobie sprawe ile kosztuja studia w USA? Mawet przecietna publiczna stanowa uczelnia ktora nie ma specjalnej renomy - ot uczelnia jak setki innych w kraju - dla studenta miedzynarodowego moze kosztowac $30,000 na rok. Wiele bedzie kosztowalo $50,000+ na rok. Jezeli twoja rodzina ma powiedzmy pol miliona zloty na twoje studia, to wiele uczelni przywita ciebie z entuzjazmem (nawet z ta 2 na swiadectwie!)  Notabene, jest bardzo malo pomocy finansowej dla studentow  miedzynarodowych, i na wizie studenckiej mozesz pracowac tylko 20 godzin na kampusie uczelni... wiekszosc takich prac placa minimalne stawki wiec to sa raczej sumy na kieszonkowe wydatki, nie na placenia czesnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...