Skocz do zawartości

Odrzucenie wizy a ESTA


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,  jakiś czas temu ubiegałam się o wizę F1 na półroczny kurs angielskiego. Została odrzucona, zastanawiam się czy w takim wypadku nadal jest szansa wyjazdu do Stanów z ESTA? 

Prawdopodobnie wiza została odrzucona bo w grudniu odwiedzałam chłopka który mieszka w US. Co prawda wróciłam po miesiącu tak jak było to powiedziane przy wjeździe.  Jednak obawiam się że gdybym chciała go znowu odwiedzić cofną mnie i dostanę bana na kilka lat. Dodam że nie jest on ani obywatelem ani stałym rezydentem.  Ma tylko wizę pracowniczą i jest z Tajwanu.

Proszę o pomoc i opinie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na pewno zaktualizuje swój wniosek.

Jeśli chodzi o wize turystyczną,  no właśnie pytanie czy w takim wypadku nie uwzględnią odmowy F1 i czy wykazanie silnych więzi z Polską nie będzie problem, jedyne co tu mam to praca i mieszkanie rodziców a chłopak niestety jest tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Zuzka2 said:

Dzięki, na pewno zaktualizuje swój wniosek.

Jeśli chodzi o wize turystyczną,  no właśnie pytanie czy w takim wypadku nie uwzględnią odmowy F1 i czy wykazanie silnych więzi z Polską nie będzie problem, jedyne co tu mam to praca i mieszkanie rodziców a chłopak niestety jest tam.

Oczywiscie, ze uwzglednia odmowe wizy F1. Jakie masz szanse na wize B2 - pewnie mniejsze niz osoby, ktore nigdy nie mialy odmowy. Teraz juz wyglada na to, ze robisz tzw. "visa shopping" i jestes zdesperowana zeby dostac sie do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, no właśnie to nie jest tak że koniecznie muszę mieć wizę. Pogodziłam się  tym że dostałam odmowę F1 i nie będę reaplikowac bo nic się w mojej sytuacji nie zmieniło bardziej interesuje mnie właśnie to czy mimo wszystko jest opcja że wpuszczą mnie na ESTA do Stanów np na te 2 tygodnie czy na pewno mogę liczyć się z odmową powrotem do Polski i jakimś długoletnim banem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to możesz zainwestować 14 dolarów na wniosek ESTA, w którym musisz odpowiedzieć TAK na pytanie czy kiedyś Tobie wizy odmówiono. Jeśli wniosek o ESTA zostanie zaakceptowany to raczej możesz lecieć. Jeśli wniosek o ESTA zostanie odrzucony to stracisz jedynie 14 dolarów.

Szansa na zatwierdzenie pozytywne wniosku ESTA wynosi wg mnie znacząco poniżej 50%, gdyż odmowa wizy nieimigracyjnej odbyła się stosunkowo niedawno (tak wnioskuję, ale może się mylę) - w sensie mniej niż 5 lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Zuzka2 said:

Rozumiem, no właśnie to nie jest tak że koniecznie muszę mieć wizę. Pogodziłam się  tym że dostałam odmowę F1 i nie będę reaplikowac bo nic się w mojej sytuacji nie zmieniło bardziej interesuje mnie właśnie to czy mimo wszystko jest opcja że wpuszczą mnie na ESTA do Stanów np na te 2 tygodnie czy na pewno mogę liczyć się z odmową powrotem do Polski i jakimś długoletnim banem

A propos. Jeśli przyczyną odmowy na wizę F1 były słabe  więzy z Polską to możesz o tym nie być świadoma ale na wizy nieimigracyjne + ruch bezwizowy możesz mieć nieformalnego bana na dobrych kilka lat. Niby bana w papierach nie masz ale jak się zgłosisz po takową wizę to sytuacja Twoich więzów z Polską będzie "szczegółowo badana" i jeśli się nic nie zmieniło od czasu odmowy to praktyczne szanse na uzyskanie wizy nieimigracyjnej są znikome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...