Skocz do zawartości

Studia w USA a osiągnięcia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym studiować w USA na jakimś słabszym uniwersytecie i mam pytania.

1. Czy jeśli nie mam żadnych osiągnięć w jakiś konkursach itp. to mam szanse się dostać? Dodam że oceny mam całkiem dobre.

2. Czy udział w zajęciach dodatkowych ma jakieś znaczenie?

3. Ile mogą kosztować studia na jakimś słabszym uniwersytecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rankingi szkol i koszta mozna sobie wyszukac w Google dosc latwo. Z tego co na szybko zobaczylam out of state tuition w tych "slabszych" (najnizej w rankingu) szkolach to okolo $14k za rok studiow. https://www.usnews.com/best-colleges/rankings/national-universities?_sort=tuition&_sortDirection=asc

Tylko musisz brac po uwage ze nie wszystkie szkoly akceptuja zagranicznych studentow. Jak konsol zobaczy ze aplikujesz do jakiejs nikomu nie znanej uczelni to tez moze odmowic ci wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Wojtek1234 said:

Ile mogą kosztować studia na jakimś słabszym uniwersytecie?

Minimum $10,000 na rok (plus, oczywiscie koszty mieszkania, jedzenia, ubezpieczenia medycznego, przelotow) 
https://www.usnews.com/education/best-colleges/slideshows/10-colleges-with-affordable-out-of-state-tuition

Odpowiedz na pytanie 1 i 2: tak.

Dla studenta miedzynarodowego licza sie pieniadze (jezeli je masz, to bedziesz witany na wielu, wielu uniwersytetach), wyniki na egzaminach SAT, ewentualnie SATII i TOEFL, i srednia ocen z liceum.  Na stypendia, pomoc finansowa nie licz bo tylko te elitarne oferuja istotna pomoc, a na te trzeba byc serio super, w elicie polskich licealistow. 

 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...