Skocz do zawartości

Cofnięcie a ponowny wjazd . Czy jest taka możliwość?


Iwona88

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

Nie wiem czy to odpowiednia grupa , ale może uda mi się zdobyć tutaj jakieś rady co zrobić w tej sytuacji…

Miesiac temu chciałam wyjechać do narzeczonego do USA( jest Amerykaninem , poznaliśmy się online) nigdy się nie widzieliśmy, wiec stwierdziliśmy ze wniosek o wizę narzeczeńska nie wchodzi w grę , dlatego próbowałam wjechać na etsa, na granicy wzięto mnie na przesłuchanie i przyznałam się , ze w przeszłości przez krótki czas uprawiałam prostytucje i prowadziłam własny „biznes” zostałam cofnięta  do polski, podpisałam papiery, ze zgadzam się na opuszczenie USA pod tym właśnie protokołem. Pobrano tez odciski palców. Wiem, ze nie powinnam się przyznawać , ale grozili mi więzieniem i po prostu się wystraszyłam. Powiedzieli mi , ze nie mogę więcej wjechać na etsa i muszę starać się o wizę narzeczeńska. Czy w takiej sytuacji dostanie wizy jest w ogóle możliwe? Myśle żeby zajął się tym odpowiedni prawnik, ale slyszlam ze pod tym protokołem dostanie wizy jest raczej niemożliwe. Czy to oznacza , ze mam zakaz wjazdu na teren USA? Czy jest jakakolwiek szansa na dostanie wizyty K1? 

Dziękuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładaj dwa razy tego samego tematu!

Przez 10 lat od czasu prowadzenia prostytucji jesteś "niewpuszczalna" do USA. Jeśli w protokole podałaś datę kiedy prowadziłaś ten biznes to zapewne 10 lat ci się liczy od tamtego czasu. Jeśli nie to być może USA będą liczyły ci ten licznik od daty podpisania protokołu. Dużo zależy co i jak sformułowałaś w protokole.

Na ESTA prawdopodobnie nie wjedziesz już nigdy (albo przez bardzo bardzo długo) do USA.

Wg mnoie wizy K1 przez ten okres 10 lat nie dostaniesz. Poza tym bardzo chyba trudno dostać wizę tylko przez znajomość online. Konsul pytając się o "dowody" prawdziwości związku będzie domagał się wspólnych zdjęć.

O ile twój chłopak i ty weźmiecie ślub to jest możliwość wystąpienia o małżeńską wizę (CR-1). Też na 100% dostaniecie odmowę ze względu na historyczną prostytucję alę od tego można wystąpić z prośbą o waiver motywując to "extreme hardship" rozłąki dla was.

Myślę, że w przypadku K-1 taki waiver może wam nie przysługiwać.

Aczkolwiek pewnie dobry prawnik emigracyjny w tej chwili to podstawa dla Ciebie - poza tym musisz zapewne poinformować swego chłopaka o przyczynach nie wpuszczenia Ciebie do USA. Bo w interview czy to o wizę małżeńską czy narzeczeńskę na dyskrecję urzędników raczej nie będzie można liczyć.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuh z tego co wiem prostytucja w "papierach" oznacza calkowity ban na wjazd do USA. @mcpear  mnie wyprzedzil jak szukalam odpowiednich regulacji. Generalnie na wizie nie imigracyjnej raczej nigdy nie wyjedziesz do USA. Na k1 raczej tez bym nie liczyla - chyba ze odczekasz 10 lat i bedziesz miala silne dowody na zwiazek z obywatelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...