Jump to content

PiciuK

Użytkownik
 • Content Count

  153
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24

About PiciuK

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeśli poleci z biletem w jedną stronę? Zazwyczaj czepiają się, jeśli bilet jest w dwie strony i wmalowany numer paszportu. Lecieliśmy do US z córką i nikt nam się nie pytał, jak znaleźliśmy się w Polsce - bilety mieliśmy podzielone właśnie w sensie nie tam i z powrotem i wracaliśmy innymi liniami, nie LOT-em którym przylecieliśmy do RP. Oczywiście bilety powrotne "bukowaliśmy" na amerykańskie paszporty. Fakt, że to było kilkanaście dni po wprowadzeniu tego durnego bana. Tak, czy inaczej warto jednak uaktualnić polski paszport - jak widać do czegoś się może przydać...
 2. Aleś sobie pasmo wybrał... Ze strony, którą podlinkowałeś: "LTE band support is based on iPhone model number and configuration for either CDMA or GSM networks. LTE wireless service may not be available even if listed bands are supported by your carrier W Polsce z CDMA ostatni wycofał się Orange, kilka lat temu... Tłumacząc na nasze - koń to przeżytek.
 3. "Normalna" procedura w tej firmie - ja już dawno zrezygnowałem z tego dziadostwa. W ruchu krajowym według nich tylko wysyłający może składać reklamację, a nie odbierający. To samo UPS. Dziady jakich mało - Poczta Polska przy niech to ekstra firma... Jeśli Ci się chce - https://www.uokik.gov.pl/sprawy_indywidualne.php
 4. Gdyby komuś odpowiadała podróż przez Berlin, to te samoloty latają - może wystąpić niewielkie przesunięcie lotu z powodu braku chętnych - "dopełniają" samolot. Nie wstydzę się tego powiedzieć... LX975 i LX014 - lot przez Zurych (Swiss) Powrót LH401 i LH176 przez Frankfurt (Lufthansa) JFK - wylądował planowo - wylot z JFK przesunęli małżonce o 1 dzień później.
 5. Tylko Aldi chyba dba o porządek z wózkami - są monety, jak w Polsce i Europie i żaden wózek nie jeździ w kolumnie, albo popychany przez wiatr i ma jeszcze z górki... Mój znajomy walczył z Costco o odszkodowanie za podobnie uszkodzony samochód przez ich wózek - samochód odebrał chyba z tydzień wcześniej od dilera. Wściec się można, bo przy takiej szkodzie wątpliwa jest wymiana elementu, raczej naprawa - a wtedy już masz szpachlowane auto, a nie bezwypadkowe.
 6. Skąd taka informacja? Jeszcze nie spotkałem się ze "srajfonem", który ma w jakikolwiek sposób wycięte pasma europejskie. Właśnie dlatego używam tych telefonów, żeby w Polsce nie mieć kłopotów z pasmami - przede wszystkim LTE, które w Polsce ma podstawową częstotliwość 1800 MHz.
 7. Owszem, przez Niemcy jak się leci, to pytają o drugi dokument jeśli wylatywało się z US na innym, niż wlatuje. Nie lataliśmy jakoś często przez Niemcy, ale tylko u nich czasami zapytali o drugi dokument.
 8. Na dzień dzisiejszy najlepsze rozwiązanie - przepychanie się z jakąś firmą sprzedającą bilety, to proszenie się o kłopoty przy odwołanym locie...
 9. OK - zamienią, jak będą wolne miejsca... Znajoma właśnie poleciała do Polski w taki sposób, ale z LOT-u nie dostała żadnej informacji o takiej możliwości - w sensie, że LOT ją powiadomił. Wcześniej odwołali jej wylot i dopiera na kilka dni przed wylotem, kiedy napisała już o zwrot pieniędzy za bilet, na stronie przewoźnika po zalogowaniu pokazała się informacja, że może lecieć "czarterem" - ten wylot i tak miała jeszcze przesunięty o kilka dni. Dziękuję za takie traktowanie klienta, mieli wszystkie jej dane kontaktowe.
 10. Sądzę, że ta pani nie wie o czym mówi, albo próbuje naciągnąć Cię na droższy bilet.
 11. Czarter, to jest czarter - okolica tysiąca dolarów za bilet w jedną stronę - latały lotowskie samoloty - latają i będą latać, bo zabierają tych, którzy mogą lecieć, a przede wszystkim utrzymują sloty na JFK , ORD i inne możliwe... Z Lufthansy przyszło potwierdzenie dla małżonki na lot 14.08 do JFK, a powrotny przesunęli o jeden dzień jednocześnie informując, że powodem przesunięcia jest małe obłożenie lotu wybranego na powrót. Stara zasada - chcieć to móc, LOT w mojej ocenie bardzo traci wizerunkowo w ostatnim czasie - szkoda.
 12. Cóż, kilkadziesiąt lat coraz mniejszych nakładów finansowych w edukację polskiego społeczeństwa robi swoje. O wyższym wykształceniu, to lepiej nie wspominać - wystarczy płacić. I tak się porobiło, że w Polsce wielu ma matury, wyższe wykształcenie, ale mądrości za grosz... Nie matura, ale chęć szczera, zrobi z ciebie oficera - dzisiaj bardzo na czasie.
 13. W Polsce poczyniliście jakieś kroki w kierunku nabycia spadku/odrzucenia? Można zacząć od notariusza - być może wyjdą"na wierzch" jakieś informacje o USA - co, dlaczego i ile to kosztuje...
 14. Ma sporo do zyskania, po tym jak opowiedzieli swoje rzewne historie i o edukacji bez zip code w powyższym filmie - już widzę jak dowożą dzieci do szkół w elitarnych dzielnicach itp. Chyba, że rząd opłaci tym ludziom zakup domów w tych miejscach - hahahaha... Jeśli chcą opierać kampanię na mrzonkach i ckliwych historiach, to nie mają na co liczyć.
 15. "Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt." ------------------ W 1992 to już chyba wydawali paszporty z napisem Rzeczpospolita Polska, a nie PRL.
×
×
 • Create New...