Jump to content

PiciuK

Użytkownik
 • Content Count

  141
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PiciuK

 1. W Polsce poczyniliście jakieś kroki w kierunku nabycia spadku/odrzucenia? Można zacząć od notariusza - być może wyjdą"na wierzch" jakieś informacje o USA - co, dlaczego i ile to kosztuje...
 2. Ma sporo do zyskania, po tym jak opowiedzieli swoje rzewne historie i o edukacji bez zip code w powyższym filmie - już widzę jak dowożą dzieci do szkół w elitarnych dzielnicach itp. Chyba, że rząd opłaci tym ludziom zakup domów w tych miejscach - hahahaha... Jeśli chcą opierać kampanię na mrzonkach i ckliwych historiach, to nie mają na co liczyć.
 3. "Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt." ------------------ W 1992 to już chyba wydawali paszporty z napisem Rzeczpospolita Polska, a nie PRL.
 4. Wygląda na to, że już chyba nikomu nie można zaufać. Miał lecieć samolot Lufthansy, czy jakiejś innej linii? Informacja z Lufthansy była taka, żeby wybierać loty z ich rozkładu, gdzie lecą samoloty Swiss Air Lines - pani byłą tak miła, że wyszukała dla nas te połączenia dla interesującej nas daty wylotu. Flightradar na razie pokazuje, że te loty latają regularnie z rozkładem, więc mamy nadzieję...
 5. Małżonka miała na 15 sierpnia i też skasowali. LOT ma w nosie połączenia regularne do US - na tych "czarterach" zarabiają lepiej, więc spieszyć się z regularnymi lotami nie będą. W tej chwili na pewno bardziej stabilne i według rozkładu loty do US ma Lufthansa - o wiele łatwiej uzyskać od nich jakąkolwiek informację - na dzień dzisiejszy latają wszystkie samoloty według ich rozkładu na stronie internetowej z terenu Niemiec, więc zdecydowaliśmy się kupić - zobaczymy co będzie... Lot bezczelnie sprzedaje bilet na 15 sierpnia i jeszcze z info, że zostało kilka miejsc.
 6. To tajemnicze stworzenia, więc całkiem możliwe.
 7. Kto wie, kto wie.... Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę, że kot ma 7 żyć - więc ten tatuaż może być inwestycją w kolejne życia. Mistyczna, czy wręcz magiczna siódemka być może ma szansę przenieść się na ludzką populację, zgodnie z wierzeniami Egipcjan.
 8. Mój też nie - po prostu miarkuj swoje zapędy.
 9. E, tam - nie widzę żadnej różnicy. Oj tak, już po lekturze kilku postów można poczuć tutejszy klimat...
 10. Uhmmm- spostrzegawczy to na bank antysemita...
 11. Pomarańczowy pasuje - Unia Jewropejska już nie? Konsekwencji trochę - szanowna "administratorko"...
 12. Myślisz o linii LOT? https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/lot-rejsy-do-stanow-beda-ponownie-czarterami-9037.html LOT 'twierdzi', że jak latać to za 1000$ w jedną stronę...
 13. Rodzimej? Co przez to rozumiesz? Coś rodzimego kupisz u pani Geni na straganie, która ma swój ogródek, albo zasiejesz i zbierzesz plon samemu. Cała reszta to globalna wioska, w której wszędzie sprzedaje się ten sam chłam. Polskie normy żywieniowe zostały wyrzucone do kosza, kiedy Polska przystępowała do UE - wtedy skończył się polski dobry produkt. Myślisz, że czosnek uprawiany hurtowo w Polsce jakoś się różni od tego chińskiego? Zapomnij. Coca cola jest tak samo szkodliwa w Polsce, jak i w US. O tej zdrowej amerykańskiej żywności świadczą nawyki żywieniowe i kliniki podobne do tej Nowzaradana. W US spotkasz szybciej grubasa, niż w Polsce - to na pewno...
 14. W załączniku masz przepisy ruchu drogowego z Illinois na małe prawko. Poczytaj i to wystarczy. Zresztą testy na małe prawko możesz zdawać po polsku w wielu stanach. Zdawałem w CT i też było po polsku- co prawda tłumaczone przez googlowego translatora, ale pytania są proste raczej dla kogoś kto ma już prawo jazdy, jakiekolwiek... Jeśli masz już polskie prawko, to spokojnie możesz podchodzić do testu z jazdy na drugi dzień - nie musisz czekać na permit (pozwolenie) i jeździć na tym permicie jakiś czas, żeby podejść do testu z jazdy. Napisz prywatną wiadomość do mnie z Twoim e-mailem - dostaniesz na CDL polsko/angielskie. Aha - i nie narzekaj na Trumpa, bo nie dostaniesz - hahahahaha - bo chyba widziałeś, że tutaj nie dają nic, jak na Trumpa narzeka się. maleprawko.pdf
 15. IE only - więc najlepiej używać Internet Explorera - rządowa deweloperka ma problem z innymi przeglądarkami - czytaj--> olewają...
 16. Coś wspominają w tym dokumencie... "Where temporary travel restrictions continue to apply to a third country,the following categories of persons should be exempted from the travel restriction, independent of the purpose of travel:(a)Union citizens within the meaning of Article 20(1) TFEU and third-country nationals who, under agreements between the Union and its Member States, on the one hand, and those third countries, on the other hand, enjoy rights of free movement equivalent to those of Union citizens, as well as their respective family members"
 17. Być może coś kombinują jak konie pod górę - małżonka ma rezerwację na połowę sierpnia i nie dostaliśmy na razie żadnej informacji o odwołaniu lotu. W każdym razie na pewno powinniśmy jakieś info otrzymać, ponieważ lot ma w sobotę, a według powyższej informacji w sobotę nie polecą... Tę niby awarię tłumaczył ktoś z LOT, więc widać tutaj jak ta sztuczna inteligencja 'poszła do przodu', skoro takie info potrafi sklecić bez wiedzy właściciela systemu...
 18. https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/lot-wznowi-od-1-lipca-rejsy-do-usa-8916.html
 19. Może trzeba LOT przycisnąć trochę? Dostałem zwrot za bilet w jedną stronę i odszkodowanie w wysokości zgodnej z dyrektywami unijnymi. Oprócz wysłania reklamacji przez ich formularz wysłałem również list polecony ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Wysłałem w ten sposób, ponieważ dopisałem formułkę, że jest to również przedsądowe wezwanie do zapłaty. Lot miał być 20 marca do USA, nie przysłali żadnej odpowiedzi, tylko na konto w maju wpłynęła kasa za bilet i odszkodowanie za anulowany lot. Co prawda wpisałem swój amerykański adres, bo podobno alergicznie reagują w LOT na amerykańskie sądy... Podobno. Warto się spiąć, bo plotka coraz głośniejsza, że zmierzają do upadłości. LOT lata do USA - ORD i JFK -trzeba się meldować na lot przez ambasady. Jeśli do USA, to w ambasadzie amerykańskiej i analogicznie. Tylko WAW. Bilet w jedną stronę 900 dolarów z groszami - 1 rejestrowy bagaż. W zależności od samolotu - jeśli są trzy fotele w rzędzie - na przykład A B C, to brać miejsce B. Miejsce leżące murowane.
 20. W moim przypadku, przy wysyłce leków z Polski zawsze wpisywaliśmy leki. Do leków była dołączana kopia recepty i pismo podpisane przez lekarza, że leki są zaordynowane przez niego z rozpiską dawkowania i adnotacją, że to zestaw na 3 miesiące. Wysyłka Pocztą Polską. Do tej pory nie było kłopotów.
 21. E, tam - to nasza polska przywara - nie wiesz? Ona jest chyba sama - w sensie bez znajomych i rodziny, bo to chyba ona kiedyś pytała kogo zgłosić do opieki nad dzieckiem. To nie jest łatwe - żyć bez wsparcia najbliższych. Moja córka była w podobnej sytuacji, więc ściągnęła sobie rodziców. Hahahahaha. Jak zaczyna córka marudzić, że jej źle, to mam jedną odpowiedź - gdybyś w Polsce pracowała tyle co tu - miałabyś lepiej i jak się nie podoba, to oddajemy paszporty i do Polski. Koniec marudzenia. Mimo tych trudności zawsze będę namawiał do wyjazdu - łatwo nie jest, ale wrócić zawsze można, a co młody człowiek życia poliże, to jego. Na pewno dowie się, że pieniądze nie biorą się z bankomatu.
 22. Mnie w ogóle ciągnie na półwysep bałkański, a Rumunia mnie zauroczyła, więc wracam tam często. Warto na YT pooglądać filmy z wypraw na trasę transfogarską - widziałem motocyklistów jadących zimą - co za widoki... Trasa otwarta tylko czerwiec lipiec sierpień bez obostrzeń - zimą zamknięta w ogóle. Miałem jeszcze wspomnieć o Gruzji, ale widzę, że już mnie uprzedzono.
 23. Podatki, to jeden z dwóch pewników na tym świecie...
 24. Nieśmiało polecę Rumunię - dla mnie przepiękny kraj. Totalny luz - stajesz na biwak gdzie chcesz, robisz grilla gdzie chcesz, żadna policja się nie czepia. Przepiękna przyroda, Rumunia to właściwie jedna wielka góra... Trasa transfogarska zapiera dech w piersiach ( nie w niedzielę - dużo ludzi), prawdziwy zamek Draculi Jest jeden, ale wg Rumunów każdy zamek to zamek Włada Palownika. Niesamowity Bukareszt, perełki Timisoara, gdzie żyje tygiel Europejczyków i nie tylko, Sighisoara, historyczna stolica Wołoszczyzny Targoviste, gdzie zatłukli Ceausescu. Dobre drogi - przynajmniej te główne, ceny podobne do polskich, czasami niższe. Rumuni mogliby sprzątać po sobie po biwakach - zostawiają śmieci - to trochę razi. Cyganów nie ma - wyjechali do Niemiec i Włoch.
 25. Nie żebym pouczał, ale warto zwrócić uwagę na: - posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów osobistych lub gospodarczych (ośrodek interesów życiowych) - urzędnicy polskiego urzędu skarbowego potrafią interpretować, oj potrafią... - przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dłużej niż 183 dni w roku podatkowym. To tylko niektóre "pułapki" o których trzeba wiedzieć, żeby nie wdepnąć w... Będąc jeszcze na GC zarobiłem jakąś tam kasę w RP - żona jakoś mi to rozliczyła w RP i w US, ale co się nasłuchałem... To chyba było tak, że podatek zapłacony w RP odejmowałem od podatku w US, w którym i tak musiałem wykazać i dodać zarobek w RP. Musiała to przeliczać na dolary, a cena ich z dnia zapłacenia podatku w RP - to było dawno temu, więc coś mogłem pomylić. Kombinacja polsko - niemiecko - amerykańska może być trudniejsza.
×
×
 • Create New...