Jump to content

paula85

Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  chicago

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuje Wam za wskazówki. Zapytam jeszcze tylko w imieniu męża , ponieważ nie posiada SSN tylko IRS i na ten numer się rozlicza. Oznacza to ze jeśli on kiedykolwiek uzyskałby legalny status i otrzymałby numer SSN to startuje od zera , ponieważ zapewne nic IRS-u nie wlicza się do składek emerytalnych ?
 2. Nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam ale z tego dokumentu wynika że nie mogę sie ubiegać o emeryturę w US jesli nie przedstawie swojęgo statusu imigracyjnego ? ;-( Teraz nasuwa mi się dodatkowe pytanie: jeśli w przyszłości uzyskam np stały pobyt to proces składek mojego funduszu emerytalnego będzie liczył się od momentu uzyskania tego statusu (legalnego) czy też zostaną zaliczone składki z lat poprzedzających ten status czyli tych poprzednich czy tez pójdą one w zapomnienie i muszę budować emeryturę od nowa?
 3. Witam wszystkich serdecznie, pytanie moje dotyczy tematu związanego z emeryturą a konkretnie czy jeśli posiadam nieuregulowany status emigrancki i posiadam SSN uzyskany dzięki wizie J1 to mimo iz rozliczam się od kilku lat z podatków na ten numer SSN oznacza, że dopóki nie zalegalizuję mojego pobytu w US to nie przysługuje mi prawo do emerytury w przyszłości i wszystkie obecne rozliczenia idą w niepamięć czyli tak jakby ich nigdy nie było tzn, nie wypracowuję emerytury? Pozdrawiam
×
×
 • Create New...