Jump to content

paula85

Użytkownik
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by paula85

  1. Dziękuje Wam za wskazówki. Zapytam jeszcze tylko w imieniu męża , ponieważ nie posiada SSN tylko IRS i na ten numer się rozlicza. Oznacza to ze jeśli on kiedykolwiek uzyskałby legalny status i otrzymałby numer SSN to startuje od zera , ponieważ zapewne nic IRS-u nie wlicza się do składek emerytalnych ?
  2. Nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam ale z tego dokumentu wynika że nie mogę sie ubiegać o emeryturę w US jesli nie przedstawie swojęgo statusu imigracyjnego ? ;-( Teraz nasuwa mi się dodatkowe pytanie: jeśli w przyszłości uzyskam np stały pobyt to proces składek mojego funduszu emerytalnego będzie liczył się od momentu uzyskania tego statusu (legalnego) czy też zostaną zaliczone składki z lat poprzedzających ten status czyli tych poprzednich czy tez pójdą one w zapomnienie i muszę budować emeryturę od nowa?
  3. Witam wszystkich serdecznie, pytanie moje dotyczy tematu związanego z emeryturą a konkretnie czy jeśli posiadam nieuregulowany status emigrancki i posiadam SSN uzyskany dzięki wizie J1 to mimo iz rozliczam się od kilku lat z podatków na ten numer SSN oznacza, że dopóki nie zalegalizuję mojego pobytu w US to nie przysługuje mi prawo do emerytury w przyszłości i wszystkie obecne rozliczenia idą w niepamięć czyli tak jakby ich nigdy nie było tzn, nie wypracowuję emerytury? Pozdrawiam
×
×
  • Create New...