Jump to content

szags

Użytkownik
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  gdynia
 • Zainteresowania
  sport

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No ale jak przyślą to będzie mój adres na kopercie. Właśnie za prąd, wodę ani neta nie płacę bo póki bo przyjechałem "na chwilę" i siedzę u znajomego. Jeden list dostałem z SSN, a po drugi przejdę się do banku chyba. Chociaż chciałem to odłożyć bo nie wiem kiedy wrócę a nie potrzebuję konta narazie, i nie chciałem żeby mnie obciążali opłatami niepotrzebnie. A ile czekałaś na swój dokument GC??
 2. No ale jak przyślą to będzie mój adres na kopercie. Właśnie za prąd, wodę ani neta nie płacę bo póki bo przyjechałem "na chwilę" i siedzę u znajomego. Jeden list dostałem z SSN, a po drugi przejdę się do banku chyba. Chociaż chciałem to odłożyć bo nie wiem kiedy wrócę a nie potrzebuję konta narazie, i nie chciałem żeby mnie obciążali opłatami niepotrzebnie. A ile czekałeś na swój dokument GC??
 3. Witam ponownie, Ile średnio czekaliście na otrzymanie dokumentu "Green Card"? Wiem że czas oczekiwania jest ustalony na 1-8 miesięcy, ale liczę że będzie to raczej 1 niż 8. Jestem tu narazie 2 tygodnie ale tak się po prostu zastanawiam, bo do prawka potrzebuję dwa potwierdzenia adresu, a na razie mam tylko jedno:) Na razie mam status 'in progres'. Potem zmienia się na 'sent' czy coś takiego?
 4. Witam ponownie, Przyleciałem do US, ale oczywiście nie zapłaciłem opłaty przed wylotem...:/ Chciałem to zrobić teraz ale się zorientowałem że zabrali mi na granicy całą pomarańczową teczkę łącznie z tą kartką ze zdjęciem i numerami które potrzebuję wypełnić by zapłacić opłatę wizową. Dos ID number to pamiętam, poza tym napewno jest on w naklejce DV. Natomiast nie wiem co wpisać w A-number... Na tej kartce co mi zabrali był ten numer z literą A z przodu. Ktoś się może orientuje czy to jest to samo co w wizie pod "registration number"??? Ma 8 cyfr czyli raczej to będzie to ale chciałbym mieć pewność
 5. Witam ponownie, Kiedy formalnie można zacząć pracować? Czy trzeba czekać na uzyskanie GC? Czy wystarczy jakiś dokument, że oczekuję na GC i sam SSN wystarczy?
 6. Dobra, już się nie gorączkuj wiadomo że się tam wybiorę prędzej czy później...
 7. W sensie 220$ w kieszeni jakby, nie daj Boże, mnie nie wpuścili szanse pewnie na to są niewielkie, ale jakby tak się stało to miałbym czym łzy ocierać :))) i w takiej sytuacji już by ze mnie chyba centa nie zdarli... Dobra zaryzykuję i wpłacę przed Nazwisko mi się nie zmieniło, kartą w stanie "kolekcjonerskim" więc teoretycznie powinno być Ok:) Myślę że jest szansa że nie będę musiał odwiedzać tej placówki...
 8. Prawo jazdy zrobię przed odbiorem karty?
 9. Nic nie zakładam ani nic nie oczekuję, tylko mnie zastanawia czy to po prostu jest i już, czy trzeba coś wyjaśniać i odwiedzać SSA. Mogę sobie tam pojechać i popytać ale może po prostu szkoda fatygi...:)
 10. Napewno wpisywałem mój SSN w jakiejś deklaracji przed interview w ambasadzie. Nie wiem czy to było USCIS. "Oni" to w tym przypadku urzędnicy amerykańscy. Chodzi mi o to czy to się jakby znajdzie w systemie samo czy trzeba będzie to wyjaśniać...
 11. A nie lepiej zapłacić zaraz po przylocie? W takim sensie, że pewnie jest szansa że mnie nie wpuszczą to zawsze będę miał 220$ w kieszeni...:) Czy tych "wybrańców" nie cofają?
 12. Chodzi o to że SSN mam wyrobiony w 2004 roku, jak byłem na J1. Czyli jestem w jakimś systemie. I czy jak teraz pojadę to oni sami dojdą do tego że człowiek o tym imieniu i nazwisku co jest na karcie SSN to ten sam co teraz wjeżdża?
 13. I jeszcze przyszło mi jedno pytanie do głowy: czy SSN który posiadam muszę jakoś autoryzować/rejestrować żeby wiedzieli że ja to ja czy sami do tego dojdą w systemie?
 14. Nie płaciłem jeszcze. A kiedy powinno się za to zapłacić? Jaka to kwota?
×
×
 • Create New...