Jump to content

szags

Użytkownik
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  gdynia
 • Zainteresowania
  sport

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam ponownie, Kiedy formalnie można zacząć pracować? Czy trzeba czekać na uzyskanie GC? Czy wystarczy jakiś dokument, że oczekuję na GC i sam SSN wystarczy?
 2. Dobra, już się nie gorączkuj wiadomo że się tam wybiorę prędzej czy później...
 3. W sensie 220$ w kieszeni jakby, nie daj Boże, mnie nie wpuścili szanse pewnie na to są niewielkie, ale jakby tak się stało to miałbym czym łzy ocierać :))) i w takiej sytuacji już by ze mnie chyba centa nie zdarli... Dobra zaryzykuję i wpłacę przed Nazwisko mi się nie zmieniło, kartą w stanie "kolekcjonerskim" więc teoretycznie powinno być Ok:) Myślę że jest szansa że nie będę musiał odwiedzać tej placówki...
 4. Prawo jazdy zrobię przed odbiorem karty?
 5. Nic nie zakładam ani nic nie oczekuję, tylko mnie zastanawia czy to po prostu jest i już, czy trzeba coś wyjaśniać i odwiedzać SSA. Mogę sobie tam pojechać i popytać ale może po prostu szkoda fatygi...:)
 6. Napewno wpisywałem mój SSN w jakiejś deklaracji przed interview w ambasadzie. Nie wiem czy to było USCIS. "Oni" to w tym przypadku urzędnicy amerykańscy. Chodzi mi o to czy to się jakby znajdzie w systemie samo czy trzeba będzie to wyjaśniać...
 7. A nie lepiej zapłacić zaraz po przylocie? W takim sensie, że pewnie jest szansa że mnie nie wpuszczą to zawsze będę miał 220$ w kieszeni...:) Czy tych "wybrańców" nie cofają?
 8. Chodzi o to że SSN mam wyrobiony w 2004 roku, jak byłem na J1. Czyli jestem w jakimś systemie. I czy jak teraz pojadę to oni sami dojdą do tego że człowiek o tym imieniu i nazwisku co jest na karcie SSN to ten sam co teraz wjeżdża?
 9. I jeszcze przyszło mi jedno pytanie do głowy: czy SSN który posiadam muszę jakoś autoryzować/rejestrować żeby wiedzieli że ja to ja czy sami do tego dojdą w systemie?
 10. Nie płaciłem jeszcze. A kiedy powinno się za to zapłacić? Jaka to kwota?
 11. 38 years young;) Dobre pytanie, już teraz sam nie wiem może faktycznie jest pieczątka wbita w wizę, mam ją w starym paszporcie którego nie mam teraz pod ręką Czyli hipotetycznie jak teraz wjadę na GC na miesiąc i wrócę powiedzmy w styczniu 2021 na stałe to i tak muszę już rozliczyć 2020 w US? Mimo że żadnej pracy tam w tym okresie nie podejmę?
 12. Witam serdecznie, Jestem szczęśliwym posiadaczem GC. I w marcu 2020 lecę, początkowo na miesiąc żeby pozałatwiać formalności z tym związane, żeby mi GC nie przepadła. Bliższego terminu stałej emigracji jeszcze nie mam. W związku z tym mam kilka pytań odnośnie tego pierwszego wjazdu. 1. Czy przy pierwszym wjeździe "na imigranta" potrzebuję się rejestrować gdzieś albo coś? Dodam że jakby co mam jeszcze ważną do tego roku wizę turystyczną... 2. Jakie dokumenty potrzebuję? Domyślam się że paszport, cała teczka z ambasady plus badania? Coś jeszcze? 3. Czy w ciągu miesiąca jestem w stanie załatwić wszystkie formalności (z odbiorem GC włącznie). Social Security Number już posiadam z czasów studenckich więc chyba ta formalność odpada, bo z tego co wiem to przyznaje się jeden SSN na całe życie. 4. Prawo jazdy mogę zrobić bez posiadania "fizycznej" GC? Czy dopiero jak odbiorę? 5. Jakie są warunki utrzymania statusu GC. Tzn. w związku z tym że nie wiem kiedy wyjadę na stałe, chcę wiedzieć co muszę zrobić żeby w razie ustalenia daty nie okazało się że już nie mam karty. Muszę się np. meldować raz w roku na jakiś okres czy coś takiego? To chyba tyle nurtujących mnie pytań na start
 13. Tak, już po wszystkim:) Moje obawy odnośnie zbyt krótkiego czasu między badaniami a interview okazały się bezzasadne. Wszystkie wyniki dotarły na czas. W ambasadzie spędziłem ok. 2,5h z czego rozmowa trwała może z 5 minut, rejestracja i uiszczenie opłaty z 10 minut, reszta czasu to czekanie, mimo iż nie było żadnej kolejki (oprócz mnie jedno małżeństwo). Z ciekawszych rzeczy dodam że spóźniłem się ok. pół godziny tzn. pod ambasadą byłem 8:30 a wszedłem ok. 8:50 (kolejka do rejestracji w okienku). Oczywiście polecam być na czas, jednak jeśli z jakiegoś powodu zdarzy się spóźnienie to nie stresujcie się tym zbytnio... Jeśli chodzi o rzeczy które można wnieść to telefon zostawiłem w depozycie, a wszystko pozostałe tj. klucze od auta, klucze do domu i portfel wniosłem ze sobą. Na wejściu to prześwietlili i oddali zaraz za bramką, jak na lotnisku. Rozmowa krótka, pytania typu, gdzie jadę, co zamierzam robić, czym tu się zajmuję, o wcześniejsze wizyty w US. Na wstępie Pani przeprosiła, że musiałem tyle czekaći zapytała w jakim języku będziemy rozmawiać. Powiedziałem, że mi obojętnie więc Pani konsul wybrała polski a jeszcze było pytanie o dyplom, bo nie mogła rozszyfrować kierunku studiów, to przetłumaczyłem. Rozmowa zakończyła się pozytywnie, paszport z wklejoną promesą wizową i dyplom był do odbioru po dwóch dniach w punkcie TNT który wcześniej wybrałem. Dziękuję wszystkim za pomoc i rozjaśnienie kwestii badań i rozmowy z konsulemJeśli przyszłe roczniki będą mieć pytania w tej materii to jestem do dyspozycji.
×
×
 • Create New...