Skocz do zawartości

Sebastor

Użytkownik
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Ostatnie wizyty

278 wyświetleń profilu
 1. No tak, teraz rozumiem dlaczego sie nie kwalifikuję do ACTC. Dziękuję za pomoc.
 2. Odnosnie podatkow w Polsce, to w przypadku wyjazdu na stale rok podatkowy dzieli sie na dwie czesci, przed wyjazdem wszystkie dochody rozliczam podatkowo przezd polski urzędem, a po wyjezdzie rozliczam jedynie ewentualne dochody w Polsce (gdym takie mial). Co do Child Tax Credit, rozumiem ze dochody i podatki zaplacone w Polsce nie liczą w USA w tym sensie że nie nie mogę nic od nich odliczyć, to jest jasne. Nie rozumiem jednak dlaczego uwazasz ze nie kwalifikuje sie do ACTC ? Wymaganie są przecież takie same jak do CTC. The Additional Child Tax Credit The Additional Child Tax Credit (ACTC), however, can make at least a portion of your unused regular Child Tax Credit refundable if you’re eligible. Qualifications for the ACTC are the same as the requirements for the Child Tax Credit, except you also need to have at least $3,000 in earned income. TurboTax will automatically give you this credit if you're eligible. The Additional Child Tax Credit is up to 15% of your taxable earned income over $3,000. For example, if you have three children: If your earned income was $30,000, the additional credit would apply to $27,000 (the amount over the $3,000 threshold). 15% x $27,000 = $4,050 You would not receive the entire $4,050 because the CTC limit is $3,000, but you could still receive the full $3,000 refund—in other words, $1,000 for each of your children. On the other hand, if your earned income was $13,000, 15% of your taxable income over $3,000 would be $1,500 ($10,000 x .15). You could receive a refund of $1,500 as opposed to the full $3,000 credit because the refundable portion of your credit cannot exceed 15% of your taxable earned income that is above the $3,000 threshold. Rozumiem że wystarczy więc że zarobiłem więcej niż $3000 i ponad tą kwotę już powinien dostać 15% refundację pomimo tego że nie mam do zapłacenia żadnego podatku ze względu na niskie zarobki (do wysokości ilość dzieci x $1000).
 3. Wypelnilem wszystko i w tej chwili wychodzi mi w TurboTax ze kwalifikuje sie do Child Tax Credit, ale czy w moim przypadku kwalifikuje sie tez do Additional Child Tax Credit ? Wedlug TurboTax nie, w refund w mam do zwrotu jedynie kwote podatku ktora mi odciagneli z wyplaty w US.
 4. Tak, dzieci jest 2 i w ciagu dwoch miesiecy pracy w US zarobilem wiecej niz 2k
 5. Dziękuję za linki. Jak rozumiem to moje oświadczenie że chcę być traktowany jako rezydent podatkowy w US w 2017 decyduje o sprawie i nie muszę się już martwić i liczyć dni kto i ile przebywał na terenie US. Czy to oznacza również że automatycznie przysługują mi te wszystkie odliczenia (standard, child tax credit) ? W 2017 część zarobków była w Polsce, za listopad i grudzien zarobki mam już z US.
 6. Tak, jak zmienie na 7 miesięcy to na końcu pytań pojawia się informacja że się kwalifikuje. Rozliczenie wspólne. Jeżeli nie TurboTax to czy jest jakieś inne narzędzie które poradzi sobie lepiej w moim przypadku ?
 7. Tak jesteśmy rezydentami, GC mam od stycznia 2017. W lutym 2017 wróciłem do Polski gdzie pracowałem jeszcze do sierpnia 2017 do czasu wyjazdu do US. Z Polski mam PIT36 który tez chciałbym rozliczyć z IRS.
 8. Hej, W sierpniu zeszłego roku przeprowadziliśmy się z Polski do US. Staram się wypełnić zeznanie podatkowe z pomocą TurboTax i oczywiście chciałbym uzyskać maksymalny zwrot na dzieci. W sekcji o dzieciach są dwa pytania: 1. Imie dziecka lived with me for - The whole year. 2. How many of those months were in the U.S.? Nie wiem skąd wzieło się drugie pytanie ponieważ w instrukcji IRS do formy 1040 jako warunek kwalifikujący dziecko do odliczenia jest: (child) Who lived with you for more than half of 2017. Praktycznie dziecko było ze mną cały rok ale w US tylko 4 miesiące, no i wynik jest taki że w TurboTax dziecko nie kwalifikuje się do odliczenia. Na stronie IRS jest też formularz który pomaga określić czy dziecko kwalifikuje się do odliczenia i według niego moje dziecko kwalifikuje się, Nie ma tam żadnego pytania odnośnie wspólnego przebywania z dzieckiem na terenie US. Miał ktoś podobny przypadek ? Pozdrawiam Sebastor
×
×
 • Dodaj nową pozycję...