Jump to content

lestat

Użytkownik
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Archiwum Akt Dawnych http://www.agad.gov.pl/inwentarze/Mojz300x.xml
 2. Data point od znajomego. który wysłał zeznanie podatkowe pocztą. Zeznanie wysłane na początku marca, dotarło w połowie marca, zwrot w połowie lipca. Czyli opóźnienie ok. 4 miesięcy.
 3. Na stronie LOTu można wybrać 1026 i 1027, plus kilka opcji cenowych na konkretne daty. Możliwe, że przy próbie płatności wyświetla błąd albo komunikat o konieczności kontaktu z konsulatem, albo konsulatami.
 4. Hmm, a LO1026 i 1027 ? Do Chicago LO3?
 5. W tym artykule jest wzmianka o czekających na zwrot od połowy lutego. https://www.wcpo.com/money/consumer/dont-waste-your-money/irs-is-open-again-but-millions-still-face-tax-refund-delay Odsetki za opóźnienie , oidp, 5%.
 6. https://portlandnursery.com/fruits/currant/
 7. Nieco inna promocja. Bilety za mile American Airlines non stop ORD- KRK, w klasie ekonomicznej 34 tys mil bilet powrotny plus opłaty ok.$36. Spora dostępność, w tym i na lato.
 8. Czego to ludzie nie wykupią... https://10daily.com.au/news/australia/a200304akvsh/shoppers-say-theyre-panic-buying-toilet-paper-just-because-everyone-else-is-20200304
 9. Zależy co masz na myśli przez "na razie". Na wyloty od 1 kwietnia najtańsza taryfa - tylko bagaż podręczny.
 10. Od 2021, może z pewnym opóźnieniem, polski paszport może się przydać https://www.etiasvisa.com/etias-requirements/americans
 11. A mnie zaskoczyło, że przy odnowieniu paszportu w konsulacie dowodu nawet nie chcieli oglądać.
 12. I miejsce urodzenia w paszporcie US. Przy przesiadkach przez Frankurt takie pytanie trafiło mnie dwa razy. Znacznie częściej jednak nie zadają żadnych pytań.
 13. Mountain Creek, szkoda czasu, najwyżej na kilka godzin. Ile dni wyjazd? Jeżeli zatrzymasz się np w Rutland to można podjechać do Killington, Okemo, czy nawet Stratton. Jeżeli w Stowe dodatkowo można dojechać do Smugglers i Sugarbush. Troche tansze vouchery kupisz na liftopia.com, Costco też sprzedaje zniżkowe, sklepy ze sprzętem tez często mają nieco tańsze vouchery. Przy 6-7 dniach mozna zaliczyc 2,3 miejsca w Vermoncie, dojazd do Montrealu, hotel w Montrealu stamtąd na 1 dzień do Tremblant, powrót przez Lake Placid. Jeżeli chcesz zatrzymać się tylko w jednej miejscowości ewentualnie można rozważyć Stowe, choc dalej niz Killington. Lub np jedna miejscowość w Vermoncie i Lake Placid. Kolorado jest nieco tańsze jezeli zaplanujesz wyjazd wcześniej, nawet znacznie wcześniej. Najtaniej Winter Park. W Utah jeżeli chcesz zaoszczędzić na noclegach można zatrzymać się w Salt Lake City i niestety dojazd.
 14. Mnie taka kontrola trafiła się dwukrotnie, w jednym przypadku sprawdzano tylko obywateli amerykańskich.
×
×
 • Create New...