Jump to content

godzioszek

Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łańcut / Rzeszów / Czestochowa

Recent Profile Visitors

673 profile views
 1. U mnie na Chrome nie działało. Poszło dopiero na Operze.
 2. Byłem wczoraj po wizę w Krakowie. Mój "ojciec" wyjechał do USA na turystycznej B2 w 2002 roku i wrócił dopiero w tym roku. Od około 2010 roku w ogóle nie utrzymywaliśmy kontaktu. Powiedziałem o tym konsulowi, bo z resztą sam dopytywał (miał "tatę" w systemie). Dostałem wizę na 10 lat, konsul w temacie ojca stwierdził, że "to było dawno" i moja wiza została przyznana. I cieszę się, bo złych zamiarów nie mam. Jak widać - nie ma zasady :-) Tak więc w styczniu pierwszy raz Ameryka na dwa tygodnie. Nie mogę się doczekać!
 3. Też - po raz kolejny - zgłosiłem się. Nie wiedział bym o tym, gdyby nie to, że wczoraj byłem po wizę i po prostu wisiała kartka w konsulacie. Udało się dokonać rejestracji, teraz czekamy na losowanie...
 4. Masakra. Wypełniłem wniosek w przedziale czasu, który został odrzucony. Dowiedziałem się o tym dopiero w momencie, kiedy chciałem sprawdzić wyniki. Szkoda.
 5. 9 dni mi wychodzi dzisiaj jakoś tak :)
 6. Przede wszystkim - gratulacje! :-) mamy podobne podejście do tematu, ale co do kolejności - zepsuj sobie przed ślubem (chociaż życzę, żebyś sobie poprawił), a ślubem sobie go jeszcze poprawisz! Ja też próbuję któryś już rok z rzędu. Z brakiem 'wygranej' nauczyłem się już żyć, więc po prostu jak się uda to będzie radość. Jak się nie uda, no to... nic się nie zmieni
 7. Dziękuję bardzo za kolejną odpowiedź na ważne dla mnie pytanie
 8. Czy na rozmowę można umówić się w dowolny dzień obok proponowanego, czy jest to sztywny termin podany przez telefon? Jestem w trakcie matur w tej chwili, więc przydałby mi się termin między egzaminami, żeby się wyrobić z egzaminami i powtarzaniem materiału. Tak więc pytanie: czy ustalane terminy są w miarę elastyczne i możemy przesunąć je o jeden/dwa dni robocze?
 9. Ciekaw jestem też tego, jak patrzą na czas wyjazdu np. 2 tygodnie a 2 miesiące...
 10. Dzięki bardzo za pomoc. To pierwsze forum w Internecie, gdzie spotykam się z tak cierpliwą i wyrozumiałą rzeszą pomocnych ludzi!
 11. Również zamierzam wyjechać do Stanów Zjedoczonych na wakacje, na okres około dwóch miesięcy, bo skoro mam jechać, to chciałbym zobaczyć więcej niż tylko zwiedzanie. Mam się u kogo zatrzymać więc nie byłoby problemów z mieszkaniem i tak dalej. W ciągu dwóch miesięcy zobaczyłbym sporo, a po powrocie do Polski mógłbym się zastanawiać nad tym, czy warto próbować szczęścia w loterii wizowej, czy jednak dać sobie spokój. Ciekaw jestem, czy warto podawać w formularzu jak i mówić konsulowi, że wyjazd będzie trwać aż (albo tylko) dwa miesiące? Podczas pobytu w USA chciałbym zobaczyć Nowy Jork, zaliczyć dwa koncerty muzyczne (na moje nieszczęście zespół, który wielbię w 2012 roku gra koncerty tylko i wyłącznie w USA...), przejechać się drogą 66 i wiele innych. Oprócz tego po prostu chciałbym spróbować zwykłego życia w tamtejszych warunkach, zobaczyć jak wygląda rutynowy dzień w NY czy innych miejscach tego wspaniałego kraju. Przeczytałem prawie cały temat i wiem, żeby się nie stresować, jednak ciekaw jestem czy rozmawiać z konsulem po angielsku (z czym nie mam żadnych problemów), czy lepiej po polsku i co bardziej zwiększyłoby moje szanse na dostanie wizy turystycznej? W tym roku piszę maturę i po powrocie chciałbym zacząć studia, jednak bez wyników nie wiem co i jak - wspominać o tym?
×
×
 • Create New...