Jump to content

Marcin1982

Użytkownik
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

1,429 profile views
 1. A powiedzcie mi skoro na lotnisku nie zabrali mi zielonej karty może to oznaczać że urzędnik mógł mnie postraszyć tylko czy powinienem spodziewać się pisma z uscis i sprawy w sądzię. Rozumiem że adwokat imigracyjny jest niezbędny żeby nie utracić zielonej karty? Jeśli tak to proszę o namiary sprawdzonego adwokata w Nowym Jorku.
 2. Witam was wszystkich. Przyleciałem do Usa kilka dni temu. Przebywałem w Polsce 178 dni. Jednak miałem nieprzyjemną rozmowę z urzędnikiem imigracyjnym na lotnisku. Wpisał w paszport zę byłem 6 miesięcy poza USA. Zadawał pytania gdzie mieszkam, czy pracuję czu mam tu rodzinę i żonę. itd.Powiedział że stany traktuje turystycznie i że wysłany do mnie zostanie na adres jakieś pismo ( nie wiem czy nie z sądu ) Powiedzcie co mam robić, bo najadłem się strachu a chcę tu życ i mieszkac.
 3. Witam Zastanawiam się czy bede musial wypelniac rozliczenie podatkowe skoro zielona karte mam od 2014 a w Usa jeszcze nie mialem zadnego przychodu. Mam tylko jakieś oszczednosci w amerykanskim i polskim banku. W 2014 mialem niewielki przychod ze swojej firmy w Polsce. Oczywiscie rozliczylem sie z urzedem skarbowym w Pl. Rozumiem ze juz sie nie musze rozliczac w Usa?
 4. Cześć Wygralem zielona karte w 2014 roku. Mam możliwość korzystania z darmowego ubezpieczenia w Nowym Jorku, które pokrywa Medicaid. Jestem eligible. Mam tylko jedną wątpliwość. Czy korzystając np rok z Medicaid nie wpłynie to o ubiegieganie sie w przyszłosci o obywatelstwo? Pamietam ze podpisywalem przy formularzu ze nie bede korzystal z pomocy Govermentu ( dokladnie nie pamietam jak oni tą pomoc sprecyzowali ) Znalazlem cos takiego: https://uscitizenship.info/articles/public-benefits-for-green-card-holders/index.html Certain non-US citizens along with their families qualify for some public benefits. They may be eligible for benefits related to immunizations, disaster relief, children’s nutrition, health care programs and treatment of communicable diseases. By getting these benefits, they do not become public charges. In order to avoid the chances of becoming public charges, the immigrants must avoid benefits providing cash assistance, for long-time care. The public benefits are not the same in all the American states; they vary from state to state. Some of the public benefits granted to lawful permanent residents and for people seeking to become permanent residents, are certain non-cash programs, health care benefits and food programs. Health care benefits include Medicaid, prenatal care, the Children’s Health Insurance Program and certain other low-cost medical aid at health centers which include short-term care.
 5. Witam was. NIewiem jaką datę wpisać w kolumnie: Entry into the US Date of Entry (MM/DD/YYYY) https://egov.uscis.gov/coa/addressChange.do Pierwszy wjazd na turystycznej miałem 2004, a pierwszy wjazd po wygraniu zielonej karty marzec 2014. Teraz przylecialem do Usa w listopadzie 2014. I niewiem jak rozumiec ich wyjasnienie: When you first entered into USA. Którą datę wpisać? Tą 2004?
 6. Dzięki za info. Są jakieś strony gdzie można takiego agenta znaleźć. Jak szukać? Chcę dobrze trafić a nie szukać po amacku.
 7. Hej Szukam w Usa taniego ubezpieczenia zdrowotnego indywidualnego lub dla self-employment ( samozatrudnionego ). Co polecacie? Przeczytalem tez, ze od 30 marca jest obowiązek bycia ubezpieczonym.
 8. Mam ważne pytanie. Jutro wylatuję po raz pierwszy do Usa w sprawie zielonej karty. W deklaracji celnej punt 7 trzeba wpisać country of residence: Poland czy USA bo wygrałem zieloną kartę i pierwszy raz wlatuję do Usa? http://m.lot.com/pl/pl/instrukcja-wypelniania-deklaracji-celnej
 9. Witam wszystkich Mam bardzo wazne pytanie. Po rejestracji na stronie https://elis.uscis.dhs.gov/cislogin/login trzeba wpisac adres Physical Adress. Tzn teraz ten obecny w Polsce? No i Meiling Adres? Co wpisac dane juz te gdzie bede w USA?
 10. Jak należy rozumieć ten wymóg: 3. Jak długo muszę przebywać w USA po otrzymaniu statusu Stałego Rezydenta? Osoby posiadające status Stałego Rezydenta nie mogą przebywać poza terytorium Stanów Zjednoczonych dłużej niż rok. Osoby, które przebywały dłużej niż rok poza USA, tracą status Stałego Rezydenta. Tzn rok w ciągu tych 10 lat ważności zielonej karty? co daje średnią 33 dni na rok czy jednak nie dłużej niż rok i tak parę razy w ciągu 10 lat? Drugie pytanie mam 180 dni na wyjazd do USA by odebrać zieloną kartę. Rozumiem że wiza jest ważna imigracyjna w paszporcie 180 dni. Czyli jezeli wlecę do USA np za 170 dni a zieloną kartę wydadzą mi po miesiącu od wjazdu to będzie ok?
 11. Mam pytanie. Przy wpłacie 165 $ za kartę przez USCIS tzw imigrant fee podaje się dane: imię i nazwisko karty visa bez polskich znaków? Próbowałem wpisać np ł i później system u nich przy już sprawdzeniu danych odczytał ł jako 38# coś tam. Ważne pytanie czy jak podam swoje dane bez poslich znaków to system ich przyjmie i pobierze pieniądzę czy jednak podawać polskie znaki?
 12. Planuje okolice Nowego Yorku Jak to jest. Po odebraniu zielonej karty w USA można maksymalnie być do roku poza USA ale w ciągu tych 10 lat . Czyli w USA jestem 3 miesiące a w Polsce 9 i jest ok? i tak co roku. Chociaż planuje być tam na stałe ale ciekawi mnie to.
 13. Zielona Karta przyznana No więc przed chwilą skończyłem rozmowę tzn wszedłem 0 7.30 a o 8.30 zakończyłem rozmowę. Konsul bardzo serdeczna, uśmiechnięta na luzie. Nie chcieli bym pokazywał ile mam na koncie. Ciekaw jestem czemu dwóch dodatkowych zdjęć które przyniosłem nie chciała. Powiedziała że już jakieś mają. Hmm. Też tak mieliście? Pozdrawiam
×
×
 • Create New...